Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 804
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Здравейте, интересно ми е как бихте реагирали в дадената ситуация. А тя е следната- Мъж купува жилище, но на името на родителите си. Той си живее там и апартамента си е негов, но не и на документи. Купува го с ипотека за 20 години. Година след започването на изплащане на вноските се събира да живее с жена с която си правят дете. Той взима по-голяма заплата, но бюджета им е общ. Реално при евентуална раздяла за нея не остава абсолютно нищо.. Какво мислите за ситуацията?
Ако аз попадна в подобна ситуация, бих участвала САМО в купуването на храна.
Разходите по детето-поделени по равно.
Той да си плаща апартамента и режийните по него.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 760
Могат да покрият стойността, но собствеността не е така, както описва.
И аз това казвам. Нещо ни пързаля и драматизира.

# 77
  • Мнения: X
Ми то най-вероятно е точно така. Тя каза, че той взима повече и от своите пари плаща жилище, в което живее тя. Тя даже наем не плаща.
Как пък ще си купя жилище /и ще го запиша на името на който си реша всъщност/ и някой, който влиза в живота ми след амнайсе години, ще ми каже да му го припиша, как ли пък не! Що за нахалство. И ще ми поставя условия по този въпрос, пък ще плащам това, пък онова, щото ти си имаш жилище, което плащаш! При положение, че взимам в пъти повече от него пари.

НСЧ, моля ти се, как ще го изплащат заедно? Нали преди да се появи тя той си го е изплащал. Изобщо няма нищо общо с нея това.

Както и да е, и на мен не ми се връзва темата. А пък и няма реален интерес явно, щом не се появява авторката, така че е безсмислено да бистрим.

# 78
  • Мнения: 24
Аз лично никога не бих влязъл в подобна схема,дори и мъжа да съм в случая,нещата по всяко време могат да се завъртят на всякакъв брой градуси,варианти много.Според мен записва се на двамата и те преценяват кой колко.Прочетох едно мнение под друга тема,че на едно семейство,необходим ли им е счетоводител,значи нещо не е наред.Подкрепям.

# 79
  • Мнения: X
Какви двама, нея я е нямало на хоризонта, когато той си е купил?

Какво значение има мъж ли си, жена ли си, за купуването на имот?
Скрит текст:
Нашата семейна кола е записана на името на баща ми, даже бяхме двамата вече с мъжа ми. Бях бременна, парите бяха мои, не шофирам, мъжа ми и баща ми се разправяха документално с нещата, моята задача беше основно да лежа и да си почивам, ММ нямаше опит, изобщо купища фактори бяха. Голям праз.

Да, изобщо, какво е това цепене, на кой какво е записано?

Интересно, какво точно искате той да направи? Да й препише на нея дял от жилището, на себе си да го прехвърли, какво?

# 80
  • София
  • Мнения: 38 760
НСЧ да каже така ли е.
Когато се прави договор за ипотека, той е и нотариален акт. Не може ипотеката да е на един, собствеността - на друг. Нали този със собствеността може да каже чао.
Нещо издиша.
Разбира се, той може просто да внася вноски, без да е подписвал нищо. Въпрос на негова договорка с неговите родители.

# 81
  • Мнения: 32 115
Ми то най-вероятно е точно така. Тя каза, че той взима повече и от своите пари плаща жилище, в което живее тя. Тя даже наем не плаща.
Как пък ще си купя жилище /и ще го запиша на името на който си реша всъщност/ и някой, който влиза в живота ми след амнайсе години, ще ми каже да му го припиша, как ли пък не! Що за нахалство. И ще ми поставя условия по този въпрос, пък ще плащам това, пък онова, щото ти си имаш жилище, което плащаш! При положение, че взимам в пъти повече от него пари.

НСЧ, моля ти се, как ще го изплащат заедно? Нали преди да се появи тя той си го е изплащал. Изобщо няма нищо общо с нея това.

Както и да е, и на мен не ми се връзва темата. А пък и няма реален интерес явно, щом не се появява авторката, така че е безсмислено да бистрим.

Така е. Но би ли искала от половинката да участва в ипотеката?
В случая оставам с впечатление, че нещата са така.
Ако е така, то тогава мъжа е супер нагъл, а жената наивна глупачка.
Аз не бих претендирала за жилището.
Но не бих участвала. Само в разходите по детето и храна. Плюс част от режийните.
Другото би било нагло от негова страна.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 85
Как така се събираш, жениш, правиш дете с някой и през това време мислиш какво ще стане АКО се разделите.. Звучи ми, че някой си е правил план за задомяване, поради някаква причина(напредване на възраст, не особено приятен характер и трудно общуване, натиск от околните, "че е време" и т.н.) и след като е встъпил в действие се оказва, че не е обмислил добре ходовете си и търси да се натресе в нот.акт. Всяко семейство различно разпределя бюджета си, някои си делят сметки, режийни и т.н., други пък вкарват точно определена равна сума и на кой каквото остане си е негово, трети пък издържат половинката си, докато той/тя си домакинства/гледа децата.. Но да нямаш нищо общо с покупката, да не си съществувал в мислите на някого и после да изискваш да си част от него няма как да стане. Не е редно, не е морално и е глупаво. А да чакаш някакви благодарности и/или облаги в кратко- или дългосрочен план, затова че "обичаш някой", то за мен си означава, че просто не го обичаш.

# 83
  • Мнения: 24
Какви двама, нея я е нямало на хоризонта, когато той си е купил?

Какво значение има мъж ли си, жена ли си, за купуването на имот?
Скрит текст:
Нашата семейна кола е записана на името на баща ми, даже бяхме двамата вече с мъжа ми. Бях бременна, парите бяха мои, не шофирам, мъжа ми и баща ми се разправяха документално с нещата, моята задача беше основно да лежа и да си почивам, ММ нямаше опит, изобщо купища фактори бяха. Голям праз.

Да, изобщо, какво е това цепене, на кой какво е записано?

Интересно, какво точно искате той да направи? Да й препише на нея дял от жилището, на себе си да го прехвърли, какво?
Няма значение дали си мъж,или жена,изплащането на имот който не е на твое име крие своите рискове,това имах предвид,като се поставих  на негово място.Аз лично не бих изплащал каквото и да било,ако не е мое,
дори и сам да живея.Неправилно ме разбра.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 13:19 от Kanavaro

# 84
  • Мнения: 46 573
НСЧ, моля ти се, как ще го изплащат заедно? Нали преди да се появи тя той си го е изплащал. Изобщо няма нищо общо с нея това.
Ами ние от общия си бюджет ще изплатим жилищата ни за около 15 г., живот и здраве. И да, през това време съм била по майчинство, имала съм периоди с по-ниски доходи, както и той, нормално е. Но как пък ще се изплаща имот то общия ни бюджет, а аз послушно ще стоя и няма да имам нищичко.
Колко уж го е изплащал сам, 1-2-3 г? И после другите от общ бюджет.
Пък тя сега млада, работи, може да участва в ипотека, а като стане на 40-50 и той се прехвърли на друг шаран, ще обикаля по квартири и ще се чуди що не си е изплащала нещо, докато е била млада.

# 85
  • Мнения: 1 168
Вмъквам се с два въпроса (догатки).
1.Това жилище не е ли собственост на банката все още? А и в рамките на следващите 19 години?
2.Е ли е възможно, да се закупи жилище на нечие име, като се ипотекира друго жилище, а не това предмет на сделката?

# 86
  • Мнения: X
Но би ли искала от половинката да участва в ипотеката?
В случая оставам с впечатление, че нещата са така.

Ми не са, нищо подобно. Ето, прилагам поста:
Той взима по-голяма заплата, но бюджета им е общ.
Той от неговата си заплата плаща.
Няма значение дали си мъж,или жена,изплащането на имот който не е на твое име крие своите рискове,това имах предвид,като се поставих  на негово място.Аз лично не бих изплащал каквото и да било,ако не е мое,
дори и сам да живея.Неправилно ме разбра.
Абе какво бихме направили аз и ти няма никакво значение.
Човекът има лични средства, с които е решил да изплаща жилище на родителите си, в което, за всеобща изненада, живее и той. Коя е тя, че ще му влиза с бутонките в живота и ще му казва какво да прави с финансовите си решения, които той е взел преди още тя да е била в замисъл. Нероден петко.
Бих се обзаложила, че няма братя и сестри, но да влезе дамата и да каже.
Аз пак не разбрах какво точно предлагате?
Но как пък ще се изплаща имот то общия ни бюджет, а аз послушно ще стоя и няма да имам нищичко.
Попитах и отговор не получих. Нея какво я спира да вземе друг имот, честно? Или да вземат заедно? С какво наличието на един имот пречи на евентуални бъдещи техни?
Ако толкова се чувства прецакана, има варианти бол да се запише нещо на нейно име, това ли е целта, която всъщност се преследва?

Лея, по втория въпрос - възможно е, но мисля, че не е често срещана практика. Защо да не е възможно, можеш да си ипотекираш и получиш средства срещу собственост върху какъвто и да е имот. И после тези средства да използваш за каквото си решиш, вкл. и Не за покупка на жилище.
По първия въпрос - този, чието име пише в договора, може да продаде имота. Ако има кой да го купи с наложена ипотека. Имам колежка, купила такъв имот, с наложена ипотека. Просто цената му беше една идея по-ниска. Т.е. може да се разпорежда с имота си, независимо, че върху него има наложена ипотека.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 13:42 от Анонимен

# 87
  • София
  • Мнения: 13 485
Ако това беше жилище под наем, а мъжът плащаше наема, дали жената щеше да претендира?
Абсолютно съпоставимо е. Да го погледнем така - родителите са направили ипотека и са пуснали сина си под наем. Този наем служи за изплащане на ипотеката.

Ако пък нямаше ипотека, а просто жилището беше на родителите, пак ли трябва да го прехвърлят на снахата, че да е осигурена при развод?

И още нещо. Видях идеи той да си плаща ипотеката и режийните, а тя само за храната. Т.е.ток, вода, топло и др. са си за "собственика". Сериозно ли?

# 88
  • Мнения: 46 573
Не е съпоставаимо, защото при ипотеката в края на периода единият от тях получава нещо и то не малко.
И защото ако са под наем все ще се сети, че не е разумно да стои 20 г., а е по-добре да отиват парите им в нещо тяхно.
Вмъквам се с два въпроса (догатки).
1.Това жилище не е ли собственост на банката все още? А и в рамките на следващите 19 години?
2.Е ли е възможно, да се закупи жилище на нечие име, като се ипотекира друго жилище, а не това предмет на сделката?
1. Не. Банката няма собственост при ипотека.
2. Може.

# 89
  • Мнения: X
Ако това беше жилище под наем, а мъжът плащаше наема, дали жената щеше да претендира?

Нямаше, нямаше да има за какво.

Аз съм съгласна, че той очевидно не е искал бъдещата му жена да вземе нещо от имота му. Има право, не е длъжен.

Тя пък не е длъжна да му стои и да му гледа децата, без да ходи на работа. Да си опича нещата, да се организира, да работи и да си купи друго жилище. Въпросът е, че такива жени не желаят, ами предпочитат от чуждото да вземат. Мнението ми не се промени след дискусията на лични съобщения.

Много е лесно да се скриеш зад "Аз гледах децата и му бях гръб".

Такива жени обаче изобщо не могат да се организират и да вземат нещо на свое име. Това е, което ме безпокои в този казус. Нека си опича нещата жената, един имот не е началото и края на всички имотни казуси. Винаги може да му каже, че имотът не й харесва и иска друг. Всъщност така беше и при мен, ММ много искаше да си кютаме в имота на техните, ама не му мина номера. Просто си задейства дамата нещата, купуват си, местят се и изобщо онзи неговият имотец не я интересува.

Общи условия

Активация на акаунт