Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 801
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 119
Детето не е наследник. Не се знае в какъв ред биха се случили събитията.
Ако имат брак, то съпругата и детето биха наследили дългове(ако съпругът почине преди родителите си), доколкото аз разбирам от така поднесената информация.

Всичко може да се случи, разбира се. Може и Трета световна война да избухне и да срути апартамента.
Бракът няма нищо общо с това дали детето е наследник на собственост или дългове. То е наследник на баща си. Ако приеме наследство, ще приеме и дълговете. Ако откаже наследство, няма да изплаща и дълговете.
Апартамента е на баба му и дядо му. В краен случай, ако не изперкат и не го препишат на съседа, ще дели с чичовци или братовчеди. Но бракът никаква роля не играе или майка му.
Най-вероятно бащата не е искал/не е можел да тегли кредит. В удобен момент, жилището ще му го дарят. Може и да наследи още 8 къщи на село.
Драма няма.
Най-тъжни са сметкаджийските истории на авторката. Детето на улицата няма да остане. Ако се разделят, майката и детето при добра воля от бащата ще останат в жилището. Ако ли не, бащата ще плаща издръжка и ще живеят другаде.
Това е било уговорка между родители - син. Авторката се появява на по-късен етап, а още на по-късен етап - детето.
От гледна точка на Закона, не знам от къде сте чули (дочули) тези неща, които описвате.

# 121
  • Мнения: X
От 1 година само е ипотеката, т.е. не е много отдавна. Детето докато стане наследник, колко вода има да изтече..А дотогава жената да участва в изплащаме на чужд имот, би трябвало да е доста наивна. Аз на нейно място бих заделяла сума, равна на ипотеката за мен си, и тогава каквото остане, в общия бюджет. Защото жените винаги са най-прецакани, ако нещо стане. И защото винаги взимаме по-малки доходи, защото сме жени и защото сме майки.

# 122
  • Мнения: 188
Не мисля, че вината е на авторката. Цялата история е започнала с имената на свекърите. Мъжът толкова ли е бил смотан да не се сети, че на документите са имената на родителите му. Аз лично бих се съгласила, ако апартаментът беше на името на мъжа. Във всеки един момент свекърите може да измислят нещо и синчето им, жена му и детето да си търсят квартира.

# 123
  • here and now
  • Мнения: 4 327
Тук анализираме изнесените факти и възможни житейски събития а вие стъпвате на "най-вероятното" действие на трети лица.
Разбира се, че може да се откаже от наследство, но защо? Защо да дели с чичовци и лели, след като баща му е изплащал жилище? Защо да се поставят в зависимост от благоволението на възрастните хора?
Нормално е човек да иска да се подсигури под някаква форма, както и да подсигури детето си. Вие го наричате сметкаджийство, други по друг начин.
Аз лично допускам хипотезата, че съпругата скоро е разбрала, че мъжът изплаща жилище, което не е негово.
Идеята за друго жилище, мисля е добра и справедлива. Все пак детето ще порасне и  ще иска да е самостоятелно.

# 124
  • Мнения: 169
Не е ли най-честно в този случай да се вземе второ жилище на името на жената, с нейн ипотечен кредит, който да изплащат с наема от първото жилище? Така мъжът няма да загуби режийните за квартира от работата, а за жената и детето ще остане собственост, в случай на развод. Тогава мъжът ще се върне в старото жилище и ще продължи да изплаща първия кредит, а жената ще остане в новата квартира и ще си изплаща собствения кредит. Ако пък останат заедно, след 20 години ще имат не едно, а две жилища. Това в случай че свекърите не ги прецакат разбира се Grinning

# 125
  • Мнения: 1 119
Разбира се, че най-логично е двама възрастни с ЕДНО дете да плащат даже няколко ипотечни кредита за няколко апартамента...

# 126
  • София
  • Мнения: 13 485
Да обобщим.
Жената най-вероятно е в майчинство.
Т.е. Мъжът, не стига, че плаща жилище на родителите си, трябва да купи и още едно за нея. А за него ще има ли?
И това с двете жилища (вноските по самоучастието също не са малко) при семейство, което вероятно са под 30 г.

# 127
  • Мнения: 32 114
Да обобщим.
Жената най-вероятно е в майчинство.
Т.е. Мъжът, не стига, че плаща жилище на родителите си, трябва да купи и още едно за нея. А за него ще има ли?
И това с двете жилища (вноските по самоучастието също не са малко) при семейство, което вероятно са под 30 г.

E как да няма?
Има си своя апартамент.
Идеята тя да си купи нещо свое е добра. Принципно.
Но всичко зависи от възможностите и. Би могло да стане. Купува го и го дава под наем. С наема и може би част от нейната заплата би го погасила.
Това ако иска.
Ако не, си остава на стария наивен вариант да помага в изплащането на жилището на свекърите.
А ако нещо се случи, ама да не бъдем черногледи.
Изключително рядко има разводи. Много рядко хората умират, изневеряват. А всички свекъри принципно винаги са много готини хора.

# 128
  • Мнения: X
А защо мъжът, а още повече пък жената да изплащат жилище на родителите на мъжа?! Но “не е луд, който яде баницата”..

# 129
  • Мнения: 758
Още на първа страница попитах какъв е мотивът, но отговорът дойде чак сега. В такъв случай промяна в обстоятелствата е възможна и е между семейството, ако е на авторката- между Вас със съпруга Ви, ако не е - не е Ваша работа. Коректността изисква тази малка подробност да бъде спомената по-рано в казуса, защото тя обръща нещата.

# 130
  • Мнения: X
Разбира се, че най-логично е двама възрастни с ЕДНО дете да плащат даже няколко ипотечни кредита за няколко апартамента...
Трябвало е да четеш коментарите.
Мъжът няма нищо. Само дава парите. Всичко е на името на свекърите. Мъжът ще наследи жилището +/- дълга чак когато свекърите се споминат. Детето не е наследник по никакъв начин.
А жилището е на името на свекърите, защото шефовете на мъжа плащали квартирни на служителите и ако той има собствено жилище, изпуска авантичката.
При тези условия категорично не виждам защо жената да плаща част от ипотеката. Нека заделя пари за себе си. С мъж с такъв манталитет аз не бих се събрала, но при вече съществуваща двойка в съжителство вариантът за жената е да заделя пари. Най-малкото тя не ги заделя за себе си, а за детето.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 06:54 от Анонимен

# 131
  • у дома...
  • Мнения: 3 091
Работя в институция, където съм се нагледала на какви ли не неща за 2 квадрата земя. Да не говорим за имоти. Гаранция в конкретната ситуация няма за нищо.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 016
Портокал 89 не се появи май да изясни ситуацията.
Как така мъж купува жилище на името на родителите си с ипотека? Такова нещо няма на Света. Ипотеката ако я има , тя си е на името на родителите. Той как ще купи с ипотека на чуждо име Grinning
Срока бил 20 години и той ще изплаща. Колко годишни са тези родители? Явно не са грохнали старци , а са работещи хора , за да получат ипотека с 20 години срок и имат и доходи. Thinking
Този апартамент бил негов и той живее в него. Не е негов, може само да си живее и да си изплаща, щом се е разбрал, но 20 години са дълъг срок. Кой знае.
Снахата се нанесла при заварено положение и сега се тюхка. Ами да си купи и тя нещо и да си изплаща.
Даже ще е на супер на далавера, защото това което купи го пуска под наем и си помага с вноските.
Щом пък сметка ще прави , да го е мислила преди да се събере с такъв "гадняр"

( апропо, той този мъж дори на собствено име да е купил жилището си преди да се съберат, тя пак хипотетично нищо няма да получи ако се разделят, освен със съд и да доказва че е плащала вноските нещо )

# 133
  • Мнения: 32 114
Портокал 89 не се появи май да изясни ситуацията.
Как така мъж купува жилище на името на родителите си с ипотека? Такова нещо няма на Света.
Появи се и обясни. Ама не четете.

# 134
  • Мнения: 550
Тя авторката скоро се е събрала с мъжа си и вече прави сметката ако се разделят какво ще стане. Ето за това масово хората се развеждат! Липсва ви доверието и ако още 5 години натякваш на мъжа си за апартамента наистина няма да получиш нищо. Човека го е решил самостоятелно и ти още не си присъствала в живота му! Нямаш право да изискваш нещо след като реално живееш там безплатно. С тези “големи” доходи на народа всеки мисли как да икара още 100-200 лв, реално квартирните му покриват половината заем. Ако пък е единствено дете на кой мислиш, че ще остане апартамента на комшията ли?

Общи условия

Активация на акаунт