Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 802
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
За кого ще остане вече уточнихме. Не съм чула да се наследява през поколение.
Значи една проста сметка. Половината ипотека от квартирните, другата половина от жената. Накрая апартаментът дори не е на мъжа, а жената била алчна и сметкаджийка. Бре!
Аз ли мисля твърде много, на вас ли не са ви удобни някои неща...

# 136
  • Мнения: 30 802
И аз не мога да го разбера това - срамно било мъжът да е провайдър, ама ако жената налива, трябва да налива, щото нали "общо" и "семейно". Любов-любов, ама има и материален интерес, не е гот да се овътриш за едната любов и общност.

# 137
  • Мнения: 677
Никъде не пише, че половината ипотека е от жената.

# 138
  • here and now
  • Мнения: 4 327
Как тъй от година изплаща, не е съществувала жена тогава, а вече има и дете в картинката?
Таймингът нещо куца.
Ако жената иска да се подсигури, да отделя за друго жилище, ако няма възможност се примирява с наличното положение или работи в посока на повишаване на доходите.

# 139
  • София
  • Мнения: 38 760
Бременна е. Какво повишаване при това положение? Какви покупки?

Аз пък й се чудя на Портокал.
Момиче, дай си сметка! Имаш мъж, имате самостоятелно жилище, бременна си. Имаш всичко.
Не си вкарвай дяволи и бръмбари в главата!

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 10:19 от Free Agent

# 140
  • Мнения: 18 650
Това ми напомня да един диалог в имотната тема в друг форум - най-големият лузър обяснява на друг "вземи ипотека и си вземи жена, да ти я плаща, вместо да плаща наем" Grinning наистина го мислеше човекът, не е някой трол да речеш, че се е.ава с останалите.

# 141
  • Мнения: 32 114
Тя авторката скоро се е събрала с мъжа си и вече прави сметката ако се разделят какво ще стане.

Авторката не била жената, за приятелка питала  newsm78

# 142
  • Мнения: 8 836

Как така мъж купува жилище на името на родителите си с ипотека? Такова нещо няма на Света. Ипотеката ако я има , тя си е на името на родителите. Той как ще купи с ипотека на чуждо име Grinning
Срока бил 20 години и той ще изплаща. Колко годишни са тези родители? Явно не са грохнали старци , а са работещи хора , за да получат ипотека с 20 години срок и имат и доходи. Thinking


Уместен въпрос. Няма начин да не са над 50-годишни.Ако са под тази възраст може да са им дали, но едва ли са толкова млади. Срокът на ипотечния заем се гледа според доходите и възрастта на собствениците. Нещо не е наред тук.... Rolling Eyes Rolling Eyes Или срокът не е 20 години, или и сина има дял, заедно с тях и неговият доход се гледа за ипотеката.
Авторката е обяснила, че мъжът бил писал апартамента на името на свекърите, за да получава наем от фирмата. Това го разбирам, наемът е колкото вноската горе-долу, излиза му без пари поне, докато му плащат наем.Не пише дали е едно дете мъжът. Ако е така, не виждам чак толкова голям проблем.

И пак да питам: защо жената толкова се тюхка сега? В момента фактически фирмата на мъжа й плаща заема. Те живеят там без пари. Освен това мъжът взима по-голяма заплата от нея. Ако един ден се разкарат, живяла е там без наем, без нищо.
Не разбирам точно какво иска жената? Свекърите да я впишат нея в нотариалния акт? На какво основание?Мисля, че е нахално това искане.
Може да се поставя този въпрос, ако фирмата спре да плаща на мъжа за наем и те поемат вноските. Освен това и тя работи и внася добра сума в общия бюджет. Иначе няма никакво основание.

# 143
  • here and now
  • Мнения: 4 327
Free Agent, ами тез неща се мислят мааалко по отрано.
В такъв сучай да пали свещ и да се надява, че няма да има никакви проблеми.
Авторката сама предложи второ жилище, очевидно им  е във възможностите.
Това ми напомня да един диалог в имотната тема в друг форум - най-големият лузър обяснява на друг "вземи ипотека и си вземи жена, да ти я плаща, вместо да плаща наем" Grinning наистина го мислеше човекът, не е някой трол да речеш, че се е.ава с останалите.
А сподели ли, къде ги "дават" тез жени? Smile

# 144
  • Мнения: X
Никъде не пише, че половината ипотека е от жената.
Въпросът в темата беше какво да прави жената в тази ситуация, аз развивам хипотезата си на основата, че някой й иска пари за тая ипотека. Със сигурност е воден разговор на тема финанси.
Иначе за себе си писах, не бих влязла в отношения с такъв човек, както и, ако после се разбере, не бих давала за ипотеката.
Другата хипотеза е, че жената чака дете и повдига въпроса това дете какво ще наследи, като уж те имат жилище, ама не съвсем. Което също е доста уместен повод за сърдене, да ме извинят възвишените духовно за грубия материализъм.

# 145
  • Мнения: X
След като жената отсега мисли при развод какво ще и остане, и другата страна явно я мъчи същото и се презастрахова. Имаше тук тема на кого вярваме най- много и болшинството от жените бяха посочили родителите си. И сега някой го написа. При сегашното временно положение на институцията брак е съвсем обяснимо. Не го намирам за правилно, но хората не си вярват. Семейното съжителство за това процъфтява и отделните имоти.

# 146
  • Мнения: X
Процъфтява, защото ангажиментите ти към половинката и общото имущество се простират до границите на добрата ти воля.

# 147
  • Мнения: 677
И аз не виждам драма за жената. Какви са тези сметки.

Изглежда двамата живеят под наем. Работодателят на мъжа плаща наема. Наемодателите са родителите на мъжа и с наема си изплащат жилището.

Не виждам нищо несправедливо за жената в тази ситуация.

# 148
  • Мнения: X
Справедливо е снахата да плаща наем на свекърите? Или зет на тъстовете?
Аха, добре. Детските за градината на детето и тях да вземем, няма да живее даром, я.

# 149
  • Мнения: 32 114
Справедливо е снахата да плаща наем на свекърите? Или зет на тъстовете?


Ако  ще караме така сметкаджийски, тогава снахата да иска наем за утробата си. После такса виждане на внуци  Joy
И заплащане за чистене, готвене, пране и секс  Laughing

ananas, жената не мисли за развод.
Но пък има страшно много мъже и жени, които не са мислели за развод или изневяра, но реалността е друга.
А човек да има свой дом не е меркантилно. Стига да иска.
Всеки е свободен да се остави в ръцете на друг човек.

Общи условия

Активация на акаунт