Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 799
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Тя не плаща директно, но индиректно постъпват по-малко пари за семейството и има повече теч от нейния доход.
Не е така. Ако не беше схемата с апартамента на името на родителите, работодателят нямаше да плаща квартирните пари, т.е. без тази схема, парите за ипотеката нямаше изобшо да постъпват.

# 166
  • Мнения: 18 635
Колко са квартирните в случая?
Понеже едно е да са 70-100 лв., друго е 600-700.

# 167
  • Мнения: X
В случая авторката иска да получи нещо, за което не е платила
Това не е упоменато изрично, а е форумна хипотеза. Иначе съм съгласна, че наготово всеки знае.
Колко са квартирните в случая?
Понеже едно е да са 70-100 лв., друго е 600-700.
Ти представяш ли си верно цялата схема да е за 100-200 лв? Joy

Да продължим с хипотезите. Кво прайм, ако мъжът остане без работата, която му осигурява (явно буквално) покрива?

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 14 685
Ти представяш ли си верно цялата схема да е за 100-200 лв? Joy
Авантата е чиста печалба. Сто лева - сто лева, всеки месец при това. Рискът родителите да продадат имота, да си приберат парите и да кажат "имали сте бол пари - платили сте го" е пренебрежим, предполагам, особено ако човек смята, че си знае стоката.

# 169
  • Мнения: 32 040
100-200 лв. ама е всеки месец.
Ако вноската е примерно 500 лв, реално ще дава 300, което е по-изгодно.
Смятат си хората, какво мислите вие  Laughing
Иначе утре може и без тази работа да остане.

# 170
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
Ти представяш ли си верно цялата схема да е за 100-200 лв? Joy
Авантата е чиста печалба. Сто лева - сто лева, всеки месец при това. Рискът родителите да продадат имота, да си приберат парите и да кажат "имали сте бол пари - платили сте го" е пренебрежим, предполагам, особено ако човек смята, че си знае стоката.
Никой риск не е за подценяване. Живота е хубав и рискове дебнат отвсякъде Simple Smile Заради работата си съм свидетел на много лични имотни драми, та чак ми се реве понякога.

# 171
  • Мнения: X
Е, сега, едно е да рискуваш за себе си, друго да вкараш в схемата и жената.

# 172
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
Е, сега, едно е да рискуваш за себе си, друго да вкараш в схемата и жената.
Това вече е чиста проба тарикатлък.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 14 685
Просто майка, то рисковете не са за подценяване, но предполагам, че поемането на малък - като вероятност - риск от изгубване на апартамента (ако родителите го продадат) може да си струва авантата. Wink

# 174
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
То явно в авантата е цялата работа! И младежа, и за жена му. Живи и здрави да са и дано не си скубят косите след време.

# 175
  • Мнения: 8
На днешно време мъжете са станали доста мамини синчета..не дай си Боже да се оженят и след това разведат, и няква си там да отмъква половината или да й се дава нещо...от къде на къде?! Просто не знам какви са тия мъже и какви майки ги гледат...при мен свекървата си трепери над панелката все едно е палат, а хич нищо не искам от тях или от детенцето им. Просто си има хора, които са сметкаджии и всичко за тях се върти около пари и наследства...а такива мъже няма как да имат здрави семейства! Жена му цял живот домакиня, гледа деца и работи колко да не е без хич и накрая ритната в гъза и на 0...истински мъжки постъпки!

# 176
  • София
  • Мнения: 6 010
Извода е един.  Никога,  ама никога не зависиш от мъжа си,  имота му,  или имота на роднините му.  Дори мъжа да е цвете,  а те рядко са такива.  Жената да си има дохода и жилище,  та дори една стая.  Има начини,  не е толкоз трудно да се купи и с кредит.  Но българките са глупави в това отношение.  Ще чисти,  гледа деца и пере цял живот,  накрая благодарност нула,  фасони от свекърите и някоя любовница за капак.  Като се огледам около мен все подобни са сценариите.  Та затова,  първо професия,  някой имот бил и на кредит,  после принца все ще се намери.  Бол мъже има жадни някой да ги пере и търпи майка му.  😂 малко крайно звучи,  но горе долу е така.  Кога ще живея в дом на мъжа ми?  Никога.  Още по- лошо на майка  😨 му Cold Sweat 
Какво да очаквам там?

# 177
  • Мнения: 8
Извода е един.  Никога,  ама никога не зависиш от мъжа си,  имота му,  или имота на роднините му.  Дори мъжа да е цвете,  а те рядко са такива.  Жената да си има дохода и жилище,  та дори една стая.  Има начини,  не е толкоз трудно да се купи и с кредит.  Но българките са глупави в това отношение.  Ще чисти,  гледа деца и пере цял живот,  накрая благодарност нула,  фасони от свекърите и някоя любовница за капак.  Като се огледам около мен все подобни са сценариите.  Та затова,  първо професия,  някой имот бил и на кредит,  после принца все ще се намери.  Бол мъже има жадни някой да ги пере и търпи майка му.  😂 малко крайно звучи,  но горе долу е така.  Кога ще живея в дом на мъжа ми?  Никога.  Още по- лошо на майка  😨 му Cold Sweat 
Какво да очаквам там?

Абсолютно сте права! За това не трябва и никой да знае какво има жената-нека я мислят за претендент за имотите и големите им пари🤣. Мъжете все сравняват жена си с маминка, пък маминка все вре каква страхотна домакиня е била и от ранни зори е хващала парцала🥺 пък жени сте ме мърли и мамини Богданки... за това и вече в днешно време жените сами се гледаме, сами си купуваме, сами си изграждаме всичко и си гледаме децата, защото от такива мъже не ни остава време да сме жени(те са достойни заместници на нежния пол)😄.
П.С.:Поканих свекърите в къщата ми и тя милата се изгуби и рязко спря да мисли, че ми трябва малкия й апартамент😄
Мили жени, търсете си мъже, които нямат наблизо маминки и са свикнали да се гледат сами колкото могат. Wink

# 178
  • София
  • Мнения: 17 592

Купете си общо жилище. Изплащайте го заедно. С разликата в заплатите - и, евентуално, наем - той ще може да си изплати отделно вече закупеното. Е, ще живеете с по-малко средства, но ще имате още едно жилище. Ако действително се разделите някой ден, предполагам, ще се чувствате хитра и предвидлива. А ако н се разделите - доста мината, понеже сте живели в мизерия. Но... както дойде - животът с гаранции не идва.

# 179
  • Мнения: X
Тя не плаща директно, но индиректно постъпват по-малко пари за семейството и има повече теч от нейния доход.
В конкретния случай не е така. Ипотеката се плаща от парите за квартира, които дава работодателят. Ако жилището беше на името на мъжа, работодателят нямаше да дава тези пари.
Да бе, сакън, да не изтече някой лев от мъжовата заплата в някаква различна посока. Страшна работа сте, ей.

Да не говорим, че случаят изобщо не е такъв. Ама то трябва и малко сиво вещество да има.

Изобщо не вкарва в схемата и жената. Излиза, че той на свое име имот няма, може да си купи. Тогава ще има ... ама айде да не ви казвам какво да правите, намекнах, натвърднах, наготово и смелено няма да го дам. Който иска, да се напъва да мисли как да извади най-доброто от тази ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт