Жена ми изневерява

  • 19 085
  • 430
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 31 556
Голям смях.

Мда, темата е пързалка. И то некачествена.

Ме може да къже човека, забравя бързо и не надгражда лъжата, а малко по - малко я открива, че е такава.

Ми не е добър писател.
И като казвам пързалка, не визирам правописа.
Визирам непоследователността на действията му. Абе ако ще пързаляш хората, поне сюжета измисли. Взимай пример от добрите писатели. Я виж що готини сериали и реалити предавания има. Има логичност в действията на хората.
Аз заради наглостта на жената си мислех първоначално. Но пък други писаха, че наглеци имало и други. И истории описаха. Ама после автора вече се разкри.

Калояне, сюжета на пързалката ти е привлекателен със своята паралелна интрига. Но константната интрига ти се губи мъничко. Характерите не са хич многопластови и не са интерферентни по отношение на реалната схематичност.

# 361
  • Мнения: X

А относно мълчанието. Има хора, на които просто наистина не им пречи и не им пука, че им изневеряват. Ако ти пука и си мълчиш наистина е глупаво.
И като не им пука, защо тогава се налага това криене?
Аз мисля, че кръшкачите са много наясно, че всъщност на другия доста му пука. И затова се крият като партизани. Защото не искат да изтърват определени облаги от съжителството, като същевременно бъркат в кацата с другия мед. Нещо като "и ....(знаете какво) докрая, и душата - в рая". Само дето от самата поговорка е известно, че това нещо е невъзможно.
Страдалческото мълчание е доста разпространена практика, колкото и да е мазохистично и унизително. По различни причини - надежда, че "всичко ще стане, както преди", страх от самостоятелност, нежелание да се изгубят определени удобства или проблеми със собственост и издръжка. Много често като оправдание се ползват децата, нищо, че децата в чудо се виждат сред тая отровна "семейна" атмосфера. Ако в България бракоразводните дела свършваха, както в Щатите или  в Западна Европа, едва ли толкова жени щяха да си налягат парцалите при шавливите си съпрузи.

# 362
  • Мнения: 2 353
  Съпрузи/съпруги или любими, защото невинаги съвпадат. Не говорим за идеалния случай, нЪле? Пък дори да говорим само за статуквото - поради какво го пазиш? От любов, от страх, от еснафщина, от грижа за децата...  Хиляди малки нюанси, които правят историята съвсем различна. Единственото, което е константа е, че никой не е застрахован.

# 363
  • Мнения: X
Единственото, което е константа е, че никой не е застрахован.
Единственото, което е константа, е че изневярата е ТАЙНА.
А не всеки извънбрачен секс е изневяра.
Има хора, практикуват го съвсем явно и със съгласието на партньора.
Нарича се отворена връзка.
Щом едно нещо се прави тайно от партньора, не ще да е със съгласието му. Иначе защо тоя зор около криенето? А си е зор, и то сериозен.
Понякога се чудя кой е по-унизен в една изневяра: дали маменият или мамещият? Като се сетя до какви циркаджийски висоти се прибягва в опитите да се поприкрие оцапаното....и пак безуспешно.

# 364
  • Мнения: 3 186

Единственото, което е константа, е че изневярата е ТАЙНА.
А не всеки извънбрачен секс е изневяра.
Има хора, практикуват го съвсем явно и със съгласието на партньора.
Нарича се отворена връзка.

Има ли отворена връзка и съгласие на партньора, цялата сладост на изневярата отива на кино. Пълна тъпня е това.

# 365
  • Мнения: X
А, значи сладостта не е в самия извънбрачен секс, щото имало нам си кви си дефицити в брачния (условно казано - визирам всяка постоянна връзка с или без подпис), а в лъгането на партньора и криенето?

# 366
  • Мнения: 3 186
Страдалческо мълчание споменаваш. Какво ще е това? - Правят ме на маймунка, аз търпя заради ... децата например и се чувствам много голяма.

Сериозно ли се смята липсата на секс в двойката за основание за изневяра? Реалистично ли е да се мисли, че сексът на десетата година ще е така интересен като във времето на ухажването? Сексът да не е като яденето.

Да правиш нещо нередно и забранено е тръпка.

Да изневериш заради секса за мен е непонятно.
Все едно шефът не ми даде заплата тоя месец, пък аз ще му свия телевизора, за да разбере той кон боб яде ли. (Истински случай е това)

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 12:49 от tainichka

# 367
  • Мнения: X
Страдалческо мълчание споменаваш. Какво ще е това? - Правят ме на маймунка, аз търпя заради ... децата например и се чувствам много голяма.

Нещо такова.
Не само, всички клатят глава одобрително как еди кой си(коя си) си "опазил(а) семейството" в името на децата.
То не че е лошо,  и аз съм за пазенето на семейството. Обаче на семейството, не на съжителството. Само че има едно "но", и то се нарича с мръсната дума "пари". Ако парите не бяха проблем, много "семейства" биха стигнали логичния си край.
Винаги съм за даването на поне един шанс.
Но не съм за даването на шанс след шанс.

# 368
  • Мнения: 1 158
Момичета, сериозно ли мислите, че в България сме достигнали тази висша степен на семейна цивилизация(?), наречена "отворена връзка". И даже и да се достигне, е обречена във времето - все някой от двамата ще погледне в канчето на другия и ще му строши канчето Simple Smile

# 369
  • Мнения: 56
Ами да доста време не и отделях достатъчно внимание. Но имах прекалено много работа за вършене. Предлагал съм да отказвам работа но тя не ми позволяваше. Като цяло отново казвам, че може и аз да имам вина. Да я подтикна към това. Когато си призна за връзката с онзи ми призна именно и това, като основна причина . Знам, че е било само за секса но ми е много много болно. Дано не ви се случва да обичате истински и да вярвате сляпо на половинката си , а тя така гадно и подло да ви забие нож в гърба. Именно за това помолих за съвет но явно наистина когато любовта си е отишла от нея няма и няма да мога нищо да направя. Отново казвам, че това няма как да и го простя напълно /поне в обозримо бъдеще/ но отново казвам, че всеки има право на втори шанс ако се разкайва искренно за постъпките си. Относно моя избор как мога да загърбя 10години от живота ми и две деца и всички спомени само заради едното ебане и то без чувства. Незнам следващите месеци ще покажат какво ще стане, дано да несъм сбъркал. Жена ми вече почна работа, сега и ще разбере какво съм правил за семейството си през тези 10 години.

Втори шанс? Защото си разбрал само за този път. Питах те пътуваш ли не ми отговори. От това, което пишеш съм на мнение, е че не е само този път или този любовник. Как да е твоя си е булката гледай си я.

И друго си мисля за да си толкова либерален не си я хванал точно на калъп, а да се натиска, което доста по-различно и за това сега си толкова нерешителен в действията си.

# 370
  • Мнения: 8 937
Аз не вярвам, че нормален мъж ще хване жена си с друг и ще коментира каквото и да е.
Или Авторът е страшно неуверен, или историята е поне частично преувеличена/измислена. Аз съм жена и ако заваря подобно нещо, само ще посоча вратата. Без скандал, без бой, без обяснения.

# 371
  • Мнения: 3 186
Момичета, сериозно ли мислите, че в България сме достигнали тази висша степен на семейна цивилизация(?), наречена "отворена връзка". И даже и да се достигне, е обречена във времето - все някой от двамата ще погледне в канчето на другия и ще му строши канчето Simple Smile

Аз - не. Мисля, че, на някои дотолкова не им пука за другия, че им е все едно какво прави. Дори Бърза помощ не биха му извикали. Стигаме до отворена връзка.

Вариантът да обичаш някого силно и да му даваш пълна свобода - не.

А какво пречи авторът да е много глупаво мекотело? Би ли си позволила жена му да прави подобни истории, ако той бе мъж на място?

# 372
  • Мнения: 553
А Стинг в една песен пее -  ако обичаш някого, остави го свободен.

# 373
  • Мнения: 1 158
Стигаме до клишето как трябвало, ако обичаш някого, да му отвориш клетката и той, ако те бил обичал, щял да се върне при теб. Понякога обаче, това даване на свобода се тълкува от партньора, на когото даваш свобода, като незаинтересованост. На мен са ми се обиждали за такова нещо, например.

# 374
  • Мнения: 3 186
Стигаме до клишето как трябвало, ако обичаш някого, да му отвориш клетката и той, ако те бил обичал, щял да се върне при теб. Понякога обаче, това даване на свобода се тълкува от партньора, на когото даваш свобода, като незаинтересованост. На мен са ми се обиждали за такова нещо, например.

То си е обидно. Да не говорим, че мъж веднага ще те заподозре в аспирации за изневяра - щом го пускаш да прави каквото си иска, кой знае ти какви ги вършиш.

Общи условия

Активация на акаунт