За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 931
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, искам да направя някакъв чийзкейк в буркан или нещо подобно с маскарпоне. Бихте ли ми дали рецепти за изпробвана рецепта? Благодаря!

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Здравейте, искам да направя някакъв чийзкейк в буркан или нещо подобно с маскарпоне. Бихте ли ми дали рецепти за изпробвана рецепта?
Демек ще е без печене?
 Трябва да имаш някаква основа - обичайно са натрошени бисквити с масло, а може и ядки; после е сирене някакво (рикота, крема сирене, маскарпоне, заквасена сметана) и отгоре със сладко някакво, пък и с пресни плдове става.
  Нещо такова... и е силно казано рецепта. Пуснах една бисквита, полях я с малко разстопено масло. Отгоре сложих скир, домашен лимонов крем и горски плодове. И нали е за у-ще на детето - било фурор сред децата.  Grinning

клик за голяма снимка

# 167
  • Мнения: 896
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?
Домашна тарама. Много я обичам, но не мога да я правя. Баба ми я праевеше, аз така и ме се научих.
Единственото което си спомням е че ако намеря пресен хайвер, да го извадя, да му махна ципата и да го оставя залят с олио за 1 месец в хладилника и тогава да го бъркам.  
Майка ми го пържи, но така хич не го харесвам.

Не мога веднага да го направя на тарама хайвер, трябва да изчакам месец, правилно ли съм разбрала?
Ами, никога не съм приготвяла подобно нещо.
Да. Мен така са ме учили. Мисля че ако направиш с пресен хайвер яйчицата ще се спукат и няма да стане същото.

ПП В рецепта от бон апети, дават да се осоли за 20 дни преди да се разбива.
ПП. Като сме заговорили за хайвер, продават ли не разбит.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 08:49 от vanqivanova

# 168
  • под тепетата
  • Мнения: 9 326
По рецептата на Пеп-4о го правих хайвера миналата година и стана разкошен, за което и благодаря! Тази година съпругът ми приготви шарана ( пробвал някаква рецепта и го беше направил страхотен) и отделил в купа хайвера. На въпроса как го иска - пържен или на тарама - отговорът беше задължително като миналата година! Отлежава посипан със сол вече. Днес сме на нейно меню - патладжан кебап и мариновано цвекло  Laughing

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 12:40 от bilqna_69

# 169
  • София
  • Мнения: 3 951
И още нещо да питам, как се прави крем страчатела? В интернет има всякакви вариации?

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
И още нещо да питам, как се прави крем страчатела? В интернет има всякакви вариации?
Аз бих си избрала един вариант и готово.
И тук може да ти предложат няколко и пак ще трябва да избереш.

# 171
  • Мнения: 10 394
Неразбит хайвер съм виждала в рибарски магазини. Последно преди около месец купих от Халите, от едно малко щандче, на страната откъм Пиротска. виждах също и в рибарският магазин до Женския пазар.

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Знам, че има тема, ама да питам и тек...месото за свинска пастарма/контра филе/...ок ли е ако стои повече от 48ч в солена вода?После знам, че се изкисва в студена...

# 173
  • София
  • Мнения: 3 951
И още нещо да питам, как се прави крем страчатела? В интернет има всякакви вариации?
Аз бих си избрала един вариант и готово.
И тук може да ти предложат няколко и пак ще трябва да избереш.


Това ясно, но ми се искаше да знам дали има нещо като класическа рецепта.

# 174
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Здравейте!
Донесоха ми 6 литра домашно прясно мляко, но се пресече. То е ясно, че стана на извара. Дайте идеи какво да направя с изварата и цвика!

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Здравейте!
Донесоха ми 6 литра домашно прясно мляко, но се пресече. То е ясно, че стана на извара. Дайте идеи какво да направя с изварата и цвика!
С изварата - изварени бухти, ньоки, хлебчета, чийзкейк, десерти в чашка... Не съм пробвала да замразявам.
С цвиката - хлебно тесто, а то може да се замрази.

# 176
  • София
  • Мнения: 10 892
Здравейте!
Донесоха ми 6 литра домашно прясно мляко, но се пресече. То е ясно, че стана на извара. Дайте идеи какво да направя с изварата и цвика!

Торта с извара и боровинки

Непретенциозен сладкиш с извара и шоколад

Пасха с кондензирано мляко

Патладжанени кюфтета

Бананов десерт с извара

# 177
  • София
  • Мнения: 1 304
Може ли изпитани рецепти за бисквитки за рисуване върху тях, маслен крем за кейк попс??? Никога до сега не съм правила, а детето ще има Коледен базар и реших сладки с принт фондан и кейк попс да му направя.

# 178
  • Мнения: X
Здравейте, може ли някоя изпитана рецепта за каша от туршия?

# 179
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Благодаря, Morena и Vanja77!

Общи условия

Активация на акаунт