За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 974
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 22 867
Ако някой е правил пилешки кюфтенца, които да са сочни, моля за рецепта.

Не са точно класически кюфтета, но са сочни и много вкусни.Според мен, де! Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 11 740
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?
Точно тарама-хайвер, както ти е казала vanqivanova85. Работи се с дървена лъжица. Смачкваш зрънцата, + 1  дебелшка филия натопена във вода и изстискана хляб  и започваш да добавяш олио на струйка, както при домашната майонеза , при постоянно разбиване. Сместа се уголемява, трябва да стане пухкава. накрая се прибавя глава настърган стар лук, и сол. Така знам, може и да има и други рецепти.

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
Тарама хайвер аз правя с хайвера, лук, хляб накиснат и добре изстискан, лим. сок - пасирам и добавям олиото бавно.

# 153
  • София
  • Мнения: 11 740
Тарама хайвер аз правя с хайвера, лук, хляб накиснат и добре изстискан, лим. сок - пасирам и добавям олиото бавно.

Същото написах и аз, но пропуснах лим. сок.  и сол, задължително сол.

# 154
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От хайвера на шарана правихме кюфтенца, но не помня как. С лъжица се сипваха в тигана, може би с яйце и брашно.

# 155
  • русе
  • Мнения: 1 317
Аз го правих в нутри булета и се пресече,а пасатора ми преди това изгоря
Сега мога ли да го оправя или да го хвърлям?! .

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
Аз го правих в нутри булета и се пресече,а пасатора ми преди това изгоря
Сега мога ли да го оправя или да го хвърлям?! .
С жълтък, както се оправя и пресечена майонеза.

# 157
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Става с малко вода или малко хляб, накиснат във вода.

# 158
  • Мнения: 10 436
Аз го оправям с лимонов сок. Също много добре става, ако вместо хляб добавим сварен грис. Понякога слагам и хляб, и грис, в зависимост колко е солен. Всъщност, и хляба и гриса са, за да убият силния солен вкус, тъй като се продава силно осолен. А, да, за мен става много вкусно, когато добавя и малко настъргана лимонова кора.

# 159
  • Мнения: 11 198
Малко следникулденско, ама как да приготвя паламуд на фурна? Изчистен е към 1 кг. (с глава и опашка). 

# 160
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Ако имате керамичен съд , със зеленчуци (тип яхния ). Може и с ориз. Както се приготвя с пиле . Нарежете го на порции и махнете гръбната перка. Главата и опашката изхвърлете. Изключително полезна и вкусна риба. .

# 161
  • Мнения: 3 417
Паламуд пека само със сол, черен пипер, много нарязани лимони вътре и малко зехтин вътр и от вън.

# 162
  • Мнения: 1 320
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?
Домашна тарама. Много я обичам, но не мога да я правя. Баба ми я праевеше, аз така и ме се научих.
Единственото което си спомням е че ако намеря пресен хайвер, да го извадя, да му махна ципата и да го оставя залят с олио за 1 месец в хладилника и тогава да го бъркам. 
Майка ми го пържи, но така хич не го харесвам.

Не мога веднага да го направя на тарама хайвер, трябва да изчакам месец, правилно ли съм разбрала?
Ами, никога не съм приготвяла подобно нещо.

# 163
  • Мнения: 6 840
Паламуд - преди няколко години видях рецепта за паламуд в един форум (оф Роуд) , стана ни любима и само така го приготвям. "Паламуд по водолазки" : в купичка се смесват 1/4 лимон, 4-5 скилидки чесън - нарязани на дребно, сол, риган, червен и черен пипер, олио или зехтин. Пълни се рибата. Отвън се оказва добре със зехтин, увива се с фолио и се пече
Шаран - 2-3 по-големи глави лук нарязвам на полумесеци, запържвам в олио, добавям 2суп.лъж. ориз, сол, черен и червен пипер, дафинов лист, около чаша нарязани домати (може и консерва), дивесил, магданоз. Когато оризът е почти готов, свалям от огъня и добавям орехи (слагам на око, мисля, че са 1/2 ч.ч). Пълня шарана. Слагам в тава, наоколо от останалата плънка, ако е нужно малко вода и във фурната. Когато е готов, поливам със смес от две разбити яйца, 1ч.ч кисело мляко и 1-2 душ.лъж. брашно. Запичам до коричка.

# 164
  • Мнения: 9 135
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?
Домашна тарама. Много я обичам, но не мога да я правя. Баба ми я праевеше, аз така и ме се научих.
Единственото което си спомням е че ако намеря пресен хайвер, да го извадя, да му махна ципата и да го оставя залят с олио за 1 месец в хладилника и тогава да го бъркам. 
Майка ми го пържи, но така хич не го харесвам.

Не мога веднага да го направя на тарама хайвер, трябва да изчакам месец, правилно ли съм разбрала?
Ами, никога не съм приготвяла подобно нещо.
Не можеш. Посипва се със сол докато узрее цветът му става оранжев и едва тогава го разбиваш С пасатора както вече са ти казали за тарама хайвер

Общи условия

Активация на акаунт