Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема да е :

Опции:

# 75
  • Мнения: 217
Мис Съншайн аз като останалите момичета, смятам че можеш да поискаш второ мнение или да идеш на ФМ при друг доктор. Представа си нямам какво е стеноза.

Момичета, да ви се оплача. От както си спрях Аспирина (Акард), нощно време много ми се схваща дясната ръка, надува се и страшно много ме боли. Болката стига чак до лакътя и не мога да си свивам пръстите на ръката. Като цяло забелязах, че и десният крак ми е по- надут от левия. По принцип гледам да спя на ляво завъртяна, но откакто започна това с ръката, гледам да редувам дясно и ляво през нощта (понеже се събуждам многократно от болката). АГ ми остави Магнерота 2*2, като го пия сутрин и вечер, но нещо не ми се струва, че е само това ще помогне. След 2 дена влизам в 36 г.с. и не знам как ще издържа още около месец така. Има ли и друг с моя проблем?

# 76
  • Мнения: 4 660
Датата за секцио ми е 38+ седмица и каката я извадиха тогава.

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 11:38 от kikair

# 77
  • Мнения: 6 536
Мен ме болят пръстите на ръцете сутрин като ги свия .....

# 78
  • Мнения: 499
Мими, и аз имам този проблем с пръстите на ръцете някъде от 32 г.с. Нощно време се получава и сутрин малко след като се събудя изчезва.. Питах АГ, каза че е нормално.

Аз имам дата за секцио в 38+..

# 79
  • Мнения: 895
Моята дата за секцио е 39+г.с., но съм бременна с близнаци и се моля да устискам до тогава (3.1.20г). До сега имах лека бременност, но от вчера съм настинала. Разбира се взех веднага мерки, но цяла нощ бебчета не спряха да се въртят, а корема ми беше като бели денс танцьорка. Днес продължавам с лечението и дано мине бързо тая настинка. Пожелавам на всички да стигнат успешно до планираната дата и леко и безпроблемно раждане

# 80
  • София
  • Мнения: 688
Мис Съншайн ако си от София, отиди в Света Петка при д-р Стратиева или д-р Сигридов. Не се притеснявай и мен ми казваха, че бебето е много ниско долу, че имам скъсяване на шийката - нямах, маргинално прикрепяне на пъпна връв, което води до задължително секцио - също не вярно, стискам палци и ни дръж в течение. Hug

При мен изтръпване на ръцете няма, но вечер понякога имам крампи на краката и от седмица постоянна остра болка в кръста, разпространяваща се към седалището , оказа се че тъй като бебето е доста ниско разположено притиска седалищния нерв , състоянието се нарича ишиас по време на бременност, но нищо не може да се направи, след раждането се оправяло, хубаво ама аз не мога да лежа, да стоя, да ходя, голяма забава Grinning

# 81
  • Мнения: 63
Малко съм в паника. На третата фетална излезе, че бебчо има киста в корема, което лекаря каза, че се съмняват за стеноза. Моля, ако някой има опит в това да сподели. Казаха ми,че ако не изчезне само, се маха оперативно след раждане. Ходих на тонове, всичко е наред. Върви си по седмици, но аз не мога да спра да мисля за това. Опасно ли е, фатално ли е... Доктора ми каза да не се притеснявам, ама как да стане...

Препоръчвам ти проф.Марков в МарковС за фетална. Най-добрата ми приятелка отиде при Сигридов, наговори ѝ мн кофти неща - синдроми, накара я да пусне генетично за 1400лв + амниоцентеза, защо и двете заедно само той си знае. Накарах я да отиде при Марков и се оказа, че няма никакво отклонение на нухалната гънка (каквото видя Сигридов) и няма никакви синдроми..
Успех!

# 82
  • Мнения: 499
Аз бих препоръчала и консултация в МЦ Фемина Simple Smile 

Сигридов не е тесен специалист във феталната морфология,доколкото знам.. Той е светило в инвитро процедурите. Стискам палци всичко да е наред.

# 83
  • София
  • Мнения: 688
Аз съм доволна, монетата винаги има две страни Simple Smile

# 84
  • Мнения: 112
И аз съм много доволна от Стратиева.Препоръчвам с две ръце.
Аз днес бях на тонове. Много добре бяха. Бебчо все още е много високо. Май ще си чака датата за секцио за края на месеца.
Така ме мъчат киселини.. вече нищо не ми помага.. не знам как ще се оправям с тях Sad

# 85
  • Мнения: 154
Вчера бях на преглед, 34+ гс и бебчо е 2 150, разположил се е отдясно и с лице към гърба ми. Лекарката ми даде направление за раждане, трябва да направя някои последни изследвания ииии вече усещам как не остана много до раждането...Open Mouth
Другата седмица съм при Дяволов - да видим, ще каже ли нещо конкретно за раждането Grin

Аз правих скриниинга и втора фетална в Св. Петка при Янкова. Първата я пропуснах, защото направих хорионбиопсия (която замести ранната ФМ) заради съмнение за Даун, но за щастие се оказа, че няма проблем. Биопсията ми я направи Стратиева, беше много внимателна и тя ми съобщи, че на 90% чакам момченце, после ДНК-то от биопсията го потвърди. Останах с много добро впечатление от нея.
Трета фетална не правих, според следящата ме нямаше нужда, Янкова също не видя нищо притеснително на втората и каза, че ако решим можем да направим трета, но така и не отидох. Сега малко съжалявам, но се надявам всичко да е наред.

Май само аз не ходя на тонове....... бях в 30 и 31 седмица, заради издаване на болничен, след това не съм ходила.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 11:44 от RFM

# 86
  • Мнения: X
И аз да споделя - доволна съм от феталните в Св. Петка, но само от самите прегледи. Аз бях на 3 фетални там, на първите 2 при М. Янкова, на последната пак трябваше да съм при нея, но в последния момент бях при Джонгова (признавам, поне ми се обадиха да ме предупредят, лекарката беше иначе много мила и симпатична).

Това, което не ми хареса, е, че всеки път чаках по час и половина, при положение, че имам записан час отпреди месец. Тъй че, ако сте решили да ходите там - пригответе се психически да чакате Simple Smile Освен това се сърдят, ако искаш да си запишеш час от днес за утре (или за след една седмица), тъй че може би трябва да се обясни, че е спешен случаят.
Май само аз не ходя на тонове....... бях в 30 и 31 седмица, заради издаване на болничен, след това не съм ходила.
RFM, и аз не ходех, докато не отидох в Надежда, защото там мисля да раждам, и Ослеков не ми каза да започна да ходя всяка седмица на запис на тонове... Това е нещо, което по принцип не се покрива от касата, цената е около 20 лв (поне на 2-3 места като видях е толкова). Не знам с какво помага, ако нещата са наред, тъй като реално тъй или иначе АГ-то слуша тоновете на всеки профилактичен преглед Simple Smile Аз започнах да ходя в 35 седмица, при моята си АГ, лежа си 15тина минути и това е Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 16:08 от Анонимен

# 87
  • Мнения: 156
... Не знам с какво помага, ако нещата са наред, тъй като реално тъй или иначе АГ-то слуша тоновете на всеки профилактичен преглед Simple Smile Аз започнах да ходя в 35 седмица, при моята си АГ, лежа си 15тина минути и това е Simple Smile

Вчера бях на първите си тонове и, това, че АГ-то наблюдаваше бебчето по-дълго време (при рутинните прегледи определено не ме е следил толкова дълго), му показа колко всъщност активно се движи то. Трябваше да премества уреда на всеки няколко минути, защото то се обръщаше на някаква друга посока. После ми каза, че активността е доста висока, което пък може потенциално да доведе до малко по-ранното ѝ появяване и е хубаво да се има наум. Каза ми да увелича малко и магнезия, който пия. Та, предполагам, и за подобни неща се следи на тоновете.

# 88
  • Мнения: 4 660
До сега бях два пъти на тонове всичко беше ок. Предстои ми още един път преди секциото така прецени АГ. Ще пия докрай магнезия и другите хапчета.

# 89
  • Мнения: 5 612
На последния преглед тоновете на малката бяха доста ниски 126-129. Лекаря предположи, че сега се събужда, но на мен ми е напрегнато и го мисля. Правихме доплер и всичко изглеждаше ок. Дали да не поискам второ мнение?

Общи условия

Активация на акаунт