С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 967
  • 747
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз бих се усмихнала, бих извадила картофите и ги връчила на кандидат-мъжа ми да ги бели...
В крайна сметка, щом женичката е зле здравословно няма проблем, но синът ѝ е здрав и читав...

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 11:12 от Светулчица

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Синчето заедно с таткото му си подпираха краците покрай масата.Но наистина си беше хорър преживяване де, уж живеех вече с този човек и някак си не очаквах такова нещо.Обясних в подобна ситуация,че не бих реагирала така,дори и човекът (гостенин) да ми е неприятен по някакви причини.Особено пък,ако това е първата официална приятелка на детето ми.Ще проверя по три пъти,дали всичко е наред,ако по някаква причина не мога да сготвя ще изпратя мъжът ми(след като е такъв тип кунки у гъзун...ки ), съседката,учинайката да купи нещо готово.А да и същият този свекър не иска да говори с мен,ако го попитам нещо ще отговори,но да се поинтересува например как съм,как беше пътят ,как е времето дори.....Ами не.

# 437
  • Мнения: 25 610
Ама това наистина е ужасно, да те заведат на първа среща с мама и да те накарат да готвиш. Егати стрес теста. Simple Smile

Май е стар народен обичай за тестване на бъдещата снаха. Simple Smile
Когато дядо ми е завел баба ми, за да я представи на техните, свекървата ѝ връчила метлата, за да види дали може да мете качествено. След това я накарала да направи баница, че съседките на баба много я хвалела какви баници точи. Да провери вярно ли е.
Ама това е било 1934 година, не знаех, че и днес има такива свекърви...

# 438
  • Мнения: X
Аз бих се усмихнала, бих извадила картофите и ги връчила на кандидат-мъжа ми да ги бели...
 

И аз, но можеше и да пропусна усмивката.

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Май че има всевъзможни чешити,но все си мисля че е необходима малко съобразителност.Пък и очаквах такава,все пак жената е учителка, но не би.За протокола мъжът ми се нанесе в мой апартамент в П-в, а той миличкият няма една педя местенце,нито кола,нищичко.И двамата сме учили в един и същи университет,така че не съм била някое неуко,безпризорно момиченце.Действието се развиваше в едно делиорманско селце,където нямаше ток до външната тоалетна,и една стая им служи за кухня,всекидневна,спалня и баня(не е поради липсата на други помещения).

# 440
  • София
  • Мнения: 12 006
Синчето заедно с таткото му си подпираха краците покрай масата.Но наистина си беше хорър преживяване де, уж живеех вече с този човек и някак си не очаквах такова нещо.
Скрит текст:
Обясних в подобна ситуация,че не бих реагирала така,дори и човекът (гостенин) да ми е неприятен по някакви причини.Особено пък,ако това е първата официална приятелка на детето ми.Ще проверя по три пъти,дали всичко е наред,ако по някаква причина не мога да сготвя ще изпратя мъжът ми(след като е такъв тип кунки у гъзун...ки ), съседката,учинайката да купи нещо готово.А да и същият този свекър не иска да говори с мен,ако го попитам нещо ще отговори,но да се поинтересува например как съм,как беше пътят ,как е времето дори.....Ами не.
И кое те накара да се омъжиш за този левент, които си поклаща мъ...крайниците, гледайки как мама му те изпробва колко си уфатна да й гледаш синченцетУ? Ето такива огромни червени фарове се пропускат в началото на връзките и после някой друг виновен. Тоя твой мъж е отгледан и възпитан в патриархалния модел - кухнята е за жената, това не е мъжка работа, следователно няма как да се очаква от него да има ангажимент към семейството си помагайки в ежедневни дейности по изхранване, вероятно и други домакински задължения.
Иначе свекървата е постъпила крайно селски и неуважително, спор няма.

# 441
  • Мнения: 12 663
Да, ама тя няма да живее със свекървата, а със синчето.

# 442
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, ама тя няма да живее със свекървата, а със синчето.
То синчето живяло и възпитано да не пипва нищо, гледало години наред този модел на поведение, да не мислиш, че ще скокне да помага само зашото има жена? Тц. Както и на въпросното гости е стоял с баща си на масата и се е подпирал, докато цялта вечеря е била стоварена на жена му на главата, вместо да си надигне мъ...крката и да сготви.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Да,проблем ми беше и все още е това.Както и това,че никога,ама никога нямаше нещо приготвено за мен- дори и като бях бременна и пътувахме приблизително 400км до селото.Ами просто не ям бял ориз,по всеки друг начин приготвен го ям,но белият ми е безвкусен,а и както в продължение на цяла седмица менюто да се състои от картофи(картофи с наденица,картофена яхния,картофени кюфтета,пържени картофи и п.кюфтета).Просто не виждам логиката,нито елементарното възпитание би ми позволило да направя такова нещо.Както казах в близка до тази ситуация,щях да купя готови неща от магазина от близкият град и да проверя аджеба в тази ледена баня има ли поне топла вода за гостенката. Иначе мъжът ми вече може да приготвя някои неща,пуска пералня напоследък по-често и от мен,понякога се сеща и без напомняне да пусне прахосмукачка.Но това всичкото след дълги години на изпилени нерви от моя страна.

# 444
  • Мнения: 9 359
Скъпа Елинка,
Свекърите ти живеят в къща на село, където няма топла вода и има външна тоалетна, в стая, която служи за кухня, спалня, хол и т.н. Но искаш да ти готвят 5-степенно меню? Бабата на мъжа ми живееше така, но с вътрешна тоалетна. Сама жена, ползва 1 стая от къщата. Дори не ми е минало през акъла да и търся сметка, какво и колко е стогвила. Каквото има, това е.
Като отидем на вилата със свекърите, може и без тях, се редуваме с готвенето и всеки носи и купува продукти.

# 445
  • Мнения: 18 547
Все пак е  гостенка за пръв път, два домата ,сиренце , нещо месце някакво, поне две неща ,та като не яде гостът да има друго.
Че са в 18 век разбрахме, външната тоалетна не е проблем голям ,това има, няма канал  явно.То тук град  уж се пише и си напарвихме частен канал, но след като направиха един голям по централната улица.И бойлерът се изключваше и само нощем включен за нощна ,та като забравят ,но това веднъж.Все пак могат да предложат варианти.Колкото да са забутани имат телевизор да видят как е животът.Минало се...
А иначе  каквито са , промяна  не е възможна.

# 446
  • Мнения: 18 501
Разбирам да беше взела потомък на аристократи, тогава да се оплакваш от отношение като към слугиня... Обаче бедните хора в бедните села живеят точно така - картофи, ориз, картофи. Твоят човек да ти беше казал, че тоалетната е външна и че в банята няма топла вода или да включи бойлера, вместо да зяпа мухите докато майка му те праща да готвиш.

# 447
  • Мнения: X
Май че има всевъзможни чешити,но все си мисля че е необходима малко съобразителност.
Тук си съвършено права. Ако аз бях на мястото на мъжа ти, щях да си намеря единствената мозъчна клетка, да я включва на мисловен процес и да ми просветне, че в никакъв случай не трябва да позволявам на майка ми да подлага жена ми на подобна простотия.

# 448
  • Мнения: 9 475
Колко точно трябва да нямаш самоуважение, че да скокнеш да готвиш само от свекървенски намек. Че и на първа сгляда да се случи. После се оплаквате. От кой?

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Никога не съм мислила ,че на село е по-различно.Баба и дядо ми (светла им памет на хората,са ме гледали на село до 6 годишна възраст и след това честичко сме ходили).Знам много добре какво е външна тоалетна,но все пак дори и през 80-те години имаше прекаран ток дотам в моето село.А не да си светиш с фенерче,което я работи ,я не,и като се угаси в момента в който си почти в WC, стой и гледай забава .За яденето колко ли пък да струва един пакет спанак,или зеленчуци или приготвянето на миш-маш(това при условие,че има кокошки и двор с чушки,домати ,плодни дръвчета и др.),бъркани яйца,прясно или кис. зеле.И не очаквам 3-4 степенно меню,очаквах да бъда нахранена,а да не ми се налага да се присягам да докопам малко месо от на мъжа ми чинията.Предлагала съм многократно да се купи нещо,но винаги отговорът е бил "Майка ми е сготвила".И както казах професията на свекърва ми е такава ,че все пак не е толкова зле заплатена.А свекърът ми е,не е имал някакви здравословни проблеми,за да не работи в продължение на 12 год. и да чака все на жена си ,тя да работи,после да чисти,готви,а през почивните си дни да копае .

Общи условия

Активация на акаунт