С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 35 052
  • 747
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 186
Учителите не са добре заплатени.

А ти защо слушаш мъжа си? Купувай каквото искаш!

# 451
  • France
  • Мнения: 12 795
Действието се развива в Пловдив, преди 9ти. Баба ми, тогава младо гадже, се харесват с един младеж по вечеринките. Момчето е заможно и явно приятно. Баба ми се чуди дали да му пристане. Майка ù дава само един съвет : да иде на гости у дома му, при майка му и сестрите му и да поседи достатъчно, за да реши дали може да живее с тези хора. Тя отива, седи колкото седи и разваля годежа. Решава, че с тези хора, с които би трябвало да живее и да дели хляб и сол, не може да мели брашно.
Изводът е, че не можеш да променяш хората, но можеш да решиш, с кои да си общуваш.

# 452
  • Мнения: X
Никога не съм мислила ,че на село е по-различно.Баба и дядо ми (светла им памет на хората,са ме гледали на село до 6 годишна възраст и след това честичко сме ходили).Знам много добре какво е външна тоалетна,но все пак дори и през 80-те години имаше прекаран ток дотам в моето село.А не да си светиш с фенерче,което я работи ,я не,и като се угаси в момента в който си почти в WC, стой и гледай забава .За яденето колко ли пък да струва един пакет спанак,или зеленчуци или приготвянето на миш-маш(това при условие,че има кокошки и двор с чушки,домати ,плодни дръвчета и др.),бъркани яйца,прясно или кис. зеле.И не очаквам 3-4 степенно меню,очаквах да бъда нахранена,а да не ми се налага да се присягам да докопам малко месо от на мъжа ми чинията.Предлагала съм многократно да се купи нещо,но винаги отговорът е бил "Майка ми е сготвила".И както казах професията на свекърва ми е такава ,че все пак не е толкова зле заплатена.А свекърът ми е,не е имал някакви здравословни проблеми,за да не работи в продължение на 12 год. и да чака все на жена си ,тя да работи,после да чисти,готви,а през почивните си дни да копае .
Това пространно изложение какво общо има с факта, че мъжът ти те е оставил да готвиш по заповед на майка му като слугинче?

# 453
  • Мнения: 9 475
Уиш, пак с две думи обясни всичко SatisfiedSatisfied

Какво ѝ се чудим? Типичната женица, която обича да я мачкат. Прислугвала на свеки, прислугвала на мъжа си...

# 454
  • Мнения: 18 595
Аз пък бих си занесла всичко и показно да наготвя и покажа как се посрещат гости, веднъж.Дано стоплят.

# 455
  • Мнения: 3 186
Аз пък бих си занесла всичко и показно да наготвя и покажа как се посрещат гости, веднъж.Дано стоплят.
Именно! А нашата оставила върли селяндури да я изпитват по готварство. Scream

# 456
  • Мнения: 673
Аз пък бих си занесла всичко и показно да наготвя и покажа как се посрещат гости, веднъж.Дано стоплят.
Не може да промениш хора, които цял живот са били, каквито са били. Те дори няма да разберат какво точно им показваш. Но можеш да си направиш съответните изводи и да не ставаш част от тях, а после да се оплакваш. Защото така излиза, че оплакването е не точно от свекървата, а от съдбата, която "е случила" такава свекърва и мъж, а то сам човек си го е направил.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 15:22 от ornelam

# 457
  • Мнения: X
В началото на връзката ни с мъжа ми и аз имах мераци "да се харесам" на свекъри, пра-свекър, зълви, девери и т.н. След известно време осъзнах, че нито мога нито искам да свиквам или да бъда част от техния начин на живот. Лека по лека установих една граница с приемлива дистанция между семействата и всички си живеем спокойно. Не знам някой дали ме е одобрявал и изпитвал или не. Факт е, че в началото подходих без резерви към всеки и в един момент усетих натиск и навлизане в лично пространство, което е недопустимо. От тогава - дистанция и служебни отношения в редките ни срещи. Мъжът ми е тяхно семейство, не аз. И това с "изпитването" на снахата и да седна да готвя на свекърва ми просто ми се повръща при мисълта. С цялото ми уважение към всички, които са хванали черпака да се докажат вашите родители не са ви гледали и възпитавали цял живот, за да държите изпити за снаха. Човек трябва да се уважава, ако ще и Господ да седи пред него. 🎀

# 458
  • Мнения: X
Аз пък бих си занесла всичко и показно да наготвя и покажа как се посрещат гости, веднъж.Дано стоплят.
А, ще стоплят. Много надценяваш прротивника.

# 459
  • Мнения: 18 595
В началото на връзката ни с мъжа ми и аз имах мераци "да се харесам" на свекъри, пра-свекър, зълви, девери и т.н. След известно време осъзнах, че нито мога нито искам да свиквам или да бъда част от техния начин на живот. Лека по лека установих една граница с приемлива дистанция между семействата и всички си живеем спокойно. Не знам някой дали ме е одобрявал и изпитвал или не. Факт е, че в началото подходих без резерви към всеки и в един момент усетих натиск и навлизане в лично пространство, което е недопустимо. От тогава - дистанция и служебни отношения в редките ни срещи. Мъжът ми е тяхно семейство, не аз. И това с "изпитването" на снахата и да седна да готвя на свекърва ми просто ми се повръща при мисълта. С цялото ми уважение към всички, които са хванали черпака да се докажат вашите родители не са ви гледали и възпитавали цял живот, за да държите изпити за снаха. Човек трябва да се уважава, ако ще и Господ да седи пред него. 🎀
Тъй е  ,ама те нямаше да ми кажеш навремето и  хванах черпака да се доказвам, през ум не ми мина ,че се доказвам ,исках да съм полезна и мислех ,че хората са като мен , ама всички хора.
От родилното ме посрещна свекървата със  сурова лютица ,което си е салата на дребно нарязана , друго няма ,че и червей плодов от чушките имаше вътре. Такъв мерак бил да готви, веднъж на високосна.От всичкото шетане и работа, ползата беше ,че не усетих като починаха всичките, малко са нещата ,дето не бях правила  и си продължих. Да кося не мога например. И разни други селски мъжки работи, от техника ич не понимаю.

# 460
  • Пловдив
  • Мнения: 57
О,да знам че съм си тъпичко и без никакво самочувствие.Но наистина си мислех,че мъжът ми като види по-различен живот и начин на мислене,определено би разбрал кое е по-правилното.Тъй като той е наистина доста придирчив относно храната, винаги  когато е ходил на гости (пак да кажа на гости) на майка ми,винаги е имало сготвено специално за него и в солидно количество.И уж подписването на брак беше за да може да използваме моите документи и да заминем заедно  за Англия.Е не заминахме,разбира се .И разбира се знам ,че е невъзможно да се променят възрастни хора с изградени привички и навици,но мислех че след като едната страна прави и показва нещо, същото отношение се очаква и от другата страна.

# 461
  • Мнения: 18 595
Права си ,баланс си трябва ,не може един само да дава, всичко имам предвид-уважение ,внимание  и  така.Като го няма баланса се гътат работите.

# 462
  • Мнения: 18 580
И придирчив към храната, ти да видиш... забравил какъв е живота на картофи и ориз...

# 463
  • Мнения: 9 381
Ако имаш проблем с мъжа си, говори с него. Да не се  окаже, че те е взел, защото имаш собствен дом. Със свекърите работата е ясна, или приемаш навиците им в храненето, или носиш продукти и почваш ти да готвиш, или пък не ходиш. Виж, кое е по-добре за теб. Ако става въпрос за 2 дни в месеца и ти е важно, помисли, дали да не донесете нещо като десерт, салата и т.н. добавка към основното ядене или за закуска.

# 464
  • France
  • Мнения: 12 795
Нито си тъпичко, нито с ниско самочувствие. Просто грешиш, че ако ТИ правиш мили постъпки, другите ще те последват. Това с даването на другата буза, май само на Исус му се е отдавало. Всъщност не - като се има предвид къде умира.
Това е човешка и често срещана грешка. И аз съм я правила. После, след няколко шамара, се научих кога да хапя и кога да вдигам рамене и да си ходя.

Общи условия

Активация на акаунт