Познава ли се правен аборт по време на секцио

  • 3 617
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 886
И 5 аборта , да си правила , това си е твое решение . Да не мислиш , че му юука на него за това . Хората се интересуват главно от себе си .
Защо се притесняваш от това ?

# 31
  • Мнения: 11 338
И 5 аборта , да си правила , това си е твое решение . Да не мислиш , че му юука на него за това . Хората се интересуват главно от себе си .
Защо се притесняваш от това ?

Защото е семеен познат и тя за него не е само пациент. Може и мъжът и да не знае за аборта и да иска така да си остане /предполагам/, а те да са приятели.

# 32
  • Мнения: 54 413
Изобщо не е важно да знае.
Щом не иска да каже, няма да казва.
Лекарите си попълват формуляри и там се записва коя бременност е.
Все тая дали е първа или втора, или трета.
Тя не е раждала, не е нужно да се изповядва.
Важно е да каже ако има спонтанни аборти, да се търси причината.

# 33
  • Мнения: 3 488
Не, не се познава. И ти не си длъжна да му казваш. Аз не бих споделила.

Аз също.

# 34
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Вчера бях писала, но го изтрих.
Някъде в първите години на брака ми, забременях доста непланирано. След сериозен разговор с мъжа ми, решихме, че не му е момента. Финансови проблеми, едно малко дете, направих аборт, без да споделяме с никой, без дори и помежду си да говорим много много за това в последствие.
ПРеди 5 години забременях, този път желано, макар и неочаквано бързо. Избрах лекарка, която се водеше от най- добрите в града. Имаше си трески за дялане, но не ми бяха важни. Отговаряла съм на всички въпроси, без да крия нищо.
Роди се малкият, жив и здрав.
Преди две години в момент на сериозна криза в брака ни, на свекървата и се наложи да посети гинеколог, заведох я при тази, защото ВСЕ ОЩЕ имах доверие.
След няма и дни чувам от свекървата  - ти си правила аборт, явно от друг и затова сега са тези проблеми.
Бях в струпор, отвратена....
Лекарката си позволила да клюкарства с нея за мен, казала и за аборта, а тя разбрала недоразбрала си го разтълкувала както и е изгодно явно. И ето ти проблеми от типа де го чукаш, де се пука....
Със седмици не можех да си намеря място, а тази лекарка със сигурност повече не бих си и помислила да я посетя. Добре, разбирам да обсъжда случаи с колеги, дори да си поклюкарства /колко е етично едно на страна, ама и те са хора да кажем/, но да клюкарства с близки и роднини на пациенти...


Та, ако съпругът на авторката не знае за този аборт, и сега се съмнява, че може да си създаде проблеми, и аз бих казала - да не казва... Като опарила се веднъж вече...
Друг е въпроса, че нали всички интервенции и прегледи се вписват в някакво електронно досие, може и това да е записано, знам ли... Така например на мен лекарката ми беше казала че съм имала киста едно време, нещо което абсолютно бях забравила...

# 35
  • Мнения: 54 413
Същия случай имах и аз.
Малко след като се разделихме с БНД установих, че съм бременна. Ясно беше, че не е желано и планирано.
Взех направление от ЛЛ и обясних за какво.
След време я срещам, общи приказки и ни в клин, ни в ръкав, ми изтърси, че и сестра ми също правила аборт скоро.
Отвратих се, защото тогава не бяхме в добри отношения с нея и си представих как по същия начин ЛЛ е коментирала моя случай. Rage
Толкова за доверието към лекарите и лекарската тайна.
Искаш ли нещо да не се знае, просто не го казваш.

# 36
  • Мнения: 931
Кажи,че на 18 са ти правили кюртаж заради миоми...процедурата ако не греша е една и съща.
Разбирам защо не искаш да каже истината и аз не бих,но от гледна точна на здравето ти .И мен са ме питали,преди секцио,същото.

# 37
  • Мнения: 54 413
Нищо няма да казва.

# 38
  • Мнения: 11 338
Кажи,че на 18 са ти правили кюртаж заради миоми...процедурата ако не греша е една и съща.
Разбирам защо не искаш да каже истината и аз не бих,но от гледна точна на здравето ти .И мен са ме питали,преди секцио,същото.

Не, така лекарят ще чуе "Здравословен проблем" МИОМИ!!!"
По-добре нищо да не казва!

# 39
  • Мнения: X
Предполагам, че няма как лекарят да разбере за аборт преди 15г.,но ако искаш да си сигурна отиди при друг АГ на преглед и го попитай. И все пак е редно да имаш пълно доверие на лекаря си, особено когато става дума за раждане. Тук отговорността е за два живота.
Относно отрицателният резус фактор, има значение при първа бременност независимо дали е завършила с раждане или аборт, защото трябва да се постави анти Д-гама глобулин, за да се избегне образуването на антитела при следваща бременност. Дали има антитела, обаче се следи по време на цялата бременност и в случая едва ли има отношение към ситуацията на авторката.

# 40
  • Мнения: 54 413
Тя не пита за резус фактор, а дали ще има видими следи от аборт.
Като се има предвид, че се правят с вакуум, не.

# 41
  • Мнения: 11 338
Не мисля, че аборт по желание в ранна бременност влияе на резус фактора.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 23:12 от the Дорис

# 42
  • Мнения: X
Аз попълвах някакъв формуляр преди раждането. Имаше въпроси от сорта на това, коя бременност ми е, дали имам аборт зад гърба си и пр. Предполагам, че е от някакво значение, в случай че настъпят усложнения.

# 43
  • Мнения: 2 886
То вече колко аборти правят , къде по желание , къде не . Пък и е било отдавна , кво го мислиш .

# 44
  • Мнения: 3
Здравейте, след като не спах една седмица днес реших да кажа на аг-то, защото съм чувала, че остават следи по шийката на матката. На самото секцио ще присъства и друг гинеколог и много ме беше страх да не проличи и да се изложа. Прие го супер нормално, пита дали мъжа ми знае, казах не. Той каза от мен няма да научи, но след това ми разказа за наша обща позната, която тия дни ще абортира при него Simple Smile Точно това ми беше идеята, че такова нещо като лекарска тайна има само във филмите. Честно казано се успокоих. Вярвам, че взех правилното решение за мен. Не ме притеснява толкова, че мъжа ми ще разбере, колкото други хора, но определено не ме е срам.
Не ме притесняваше нищо в здравословното ми състояние, не съм с отрицателен резус фактор. Аборта няма отношение към износването на плода и т.н. Това днес потвърди и лекаря.
Благодаря на всички за отговорите! Желая ви късмет.

Общи условия

Активация на акаунт