Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 449
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 958
Какво мислите за правене на вежди, маникюр и пр. разкрасителни процедури от 13 год. момичета?
Важни са ми мнения, за да знам само аз ли съм задръстена.
Маникюристката ми каза, че непрекъснато прави нокти на 12-13 годишни.

Добре сресани вежди, добре оформени, подрязани и винаги чисти нокти, чисто лице и гланц (естсествен нюанс) на устните, чиста и подредена коса за мен е подходяща визия за кандидат-гимназистка.
В класа си имаме няколко фолк звезди - изкуствен маникюр, гел-лак, грим, фон дьо тен, пудра, изправени с преса коси, голи кореми, дънки с огроомни дупки ... Много говоря за стил, вкус, класа, сравняваме, давам примери, показвам снимки на жени с авторитет, на такива на отговорни позиции, на херцогини, кралици, сравняваме... Въпреки това от време на време залита.
Имали сме периоди, когато е настоявала за спирала и/или лак (в училищно време само естествен нюанс). Поставям условие - искам да видя редовно изпълняване на домашните задължения (оправена стая, бюро, гардероб, измити чиниите, в които се е хранила...) и поправени тази и тази оценки и тогава съм съгласна. Амбицира се (но не винаги), изпълнява няколко дни, разрешавам, но после спира и аз оттеглям разрешението. Изобщо не мога да приема, че може да имаш време за грим/лак, а да нямаш такова, за да си оправиш дрехите примерно. Също и за училищните задължения - грим, а ненаписана домашна.

Държа много на чистата кожа на лицето, на редовно миене на зъбите (без вечерното 'ооо, много ми се спи'), редовно миене на ръцете и ако е необходимо на ноктите с четка... Водя я редовно за почистване на козметик, купувам подходяща козметика, но за жалост нерядко ми се налага да напомням, за да се използва. Заявявам си мнението, че щом се налага да напомням за тези неща, значи е малка за грим и че в момента, в който това се промени, аз ще ревизирам позицията си.

Доста е окосмена по краката. Тя не е споменавала това като проблем, но аз ѝ подхвърлям, че бих могла да я заведа при нашата козметичка, за да премахне окосмяването, че няма да я боли. Страхлива е, сигурно затова за сега не проявява интерес, а аз виждам, че има нужда...

# 616
  • Мнения: 4 970
Моята още няма цикъл, на 13 е. Но повече от година има засилено течение. Водих я на гинеколог, правихме изследване, всичко е ок. Нормално за тази възраст.

# 617
  • Мнения: 1 629
Betty L., благодаря!

# 618
  • Мнения: 19 334
А под правене на вежди какво имате предвид? Надявам се не онези изрисуваните като татуси Laughing
Иначе ако са твърде неправилни или сключени, аз бих позволила леко оформяне, за да се чувства комфортно детето. За крака и т.н. съм на същото мнение, ако има притеснения. Ходене по салони не насърчавам и се надявам възможно най-дълго да ги избегнем, но грижа вкъщи да.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 13:49 от Дъждец

# 619
  • Мнения: 225
Лакира се и си прави ноктите от 14 годишна, сама, носи главно тъмни лакове - черно, сиво, тъмно синьо, тъмно зелено. Сега иска да ходи на гел, няма да я спирам. Обезкосмява си само подмишниците и интимната зона за носене на бански, тази година поиска краката - преди лятото ще се прави. Иначе косъмчетата са руси, но щом я притиснява не съм против. Напоследък се гримира по редовно  преди от време на време. Носи коректор, пудра, малко руж, сенки в нюд гамата  без блясък, очна линия(рядко), спирала и някое червило.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 10:06 от yana neicheva123

# 620
  • Мнения: 852
djasra, детето с висок праг на болката ли е? Аз не бих казала, че от кола маска не боли.

# 621
  • Sofia
  • Мнения: 310
Цитат на: yana neicheva123
Сега иска да ходи на тел, няма да я спирам.
Какво значи това?

# 622
  • Мнения: 4 746
Предполагам на гел Simple Smile)))

# 623
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Аз не ходя на маникюр, остава детето си да водя. За гелове пък изобщо може да забрави, докато зависи от мен да й го плащам( т.е. да започне сама да си вади парите и да си взема решенията).
Малката, 10 г.- нищо. Нито косми маха, нито вежди прави, нито иска маникюр.
Голямата- 15 г- обезкосмява крака до коляното и мишници, отскоро си оправя леко веждите, лакира се вкъщи с черен лак, ноктите й са прилично дълги( по- скоро къси). Гримира се понякога, очна линия и спирала и до там.
Единственото, с което съм била по- ларж до момента, са дупките на ушите. Май на 13 позволих( и я заведох да й направят) още две дупки на едното ухо.

# 624
  • Мнения: 21 282
Края на месеца моята става на 11.
Има наченки на гърди.
Лятото позволявам лак за нокти и къси такива в бледо розово или телесно.
Космите са руси и веждите и не сме предприели нищо.
Маже се с бебешко олио и хидратиращ крем на Бочко и Ла рош на тялото.
Дупки на ушите няма,като порасне ако реши.

# 625
  • Мнения: 2 892
И аз позволявам лак само през ваканцията. И то някакъв светъл цвят. На  маникюр няма да я пусна. Предпочитам заедно да направим нещо - имам и лакове, и лепенки, и печати... Всичко необходимо, а и мога да се справя по-добре от доста "професионалистки".
Космите под мишниците я притесняват, махаме ги с крем на Вийт. По краката засега са руси и не се виждат.
От известно време ми се оплаква от болки ниско долу в корема. Може би скоро ще й дойде цикъла. Януари стана на 11.

# 626
  • София
  • Мнения: 4 051
На моята девойка първия цикъл беше малко преди да навърши 11 год /преди 5 месеца/. Косми махаме отдавна, тъй като ходи на плуване. В началото ѝ ги махах с лентички под мишниците и по краката но не издържа на болката и сега действа със самобръсначка. На тригълника също си ги бръсне тези отстрани, които биха се подали от банския Simple Smile. Мустачките за сега маже с обезцветяващ крем. За маникюр в салон мисля, че е рано, въпреки че тя има желание Simple Smile.
От кой обезцветяващ крем сте доволни?

# 627
  • Мнения: 9 398
Какво значи "ходя на гел" ? На козметик не ходя, нямам представа от процедури.

# 628
  • Мнения: 31 322
Какво значи "ходя на гел" ? На козметик не ходя, нямам представа от процедури.
Прави се гел лак на ноктите, който е много издръжлив.

# 629
  • Мнения: 9 398
Благодаря, за тази процедура съм чувала. Реших, че става въпрос за вкарване на гел в определени части на тялото като козметична процедура.Joy

Общи условия

Активация на акаунт