Работа, CV-та, HR-и, съвети - 69

  • 20 820
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 54 626
Натъжават ме коментарите
Аз пък умирам от яд, че нямам никакви обучения. Даже сега ми правят спънки за новата магистратура, дето я почнах, от чиста злоба.

И аз.
Въпреки, че има подобрения и се надявам на още занапред.
Но направо им съчувствам на нашите ръководители, с такива малоумници им се налага да работят, ужасена съм, за всяко нещо ходят да се оплакват в ЧР, бетер циганска работа...
И понеже се спазва стриктно КТ, те не могат да ги махнат, освен да дойдат пияни/дрогирани. Имало е и такива случаи преди време. Rolling Eyes
Понеже имам доста дълъг стаж, наблюденията ми са, че хората стават все по-беозтговорни и с повече претенции. Затова не искам да кандидатствам за по-високо ниво, въпреки, че профилът ми отговаря на изискванията.
Така че, напълно я разбирам Doro.

# 646
  • Мнения: 29 695
Това е, щото работниците сте гадни и егоисти! Искате топло, светло, кафе, вода, тоалетна, че и заплата.....аааааа! Я се посвийте!

После - нямало хора за работа! Пак казвам, хора има, балъците свършиха.
По-нагоре някой каза, че защо да дава 800 лв., като ще ѝ работят за 600 лв. В същия дух ще кажа - защо да работя за 800 лв., като другаде ми дават 1000 лв.? Пък нека съм нелоялна....

Е, баш тези 1000 много хора не ги намират, обаче претенции бол! Peace

Дават, дават....и то за нискоквалифицирани позиции и пак обявите им висят месеци по сайтовете.

Не в малките градове, но там хората са притиснати ...

Вие хората съвсем за говеда ги имате. Ти на студено ли бачкаш?

....да добавя - и за 600 лв на месец ли?

# 647
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Температурата е еднаква в целия завод!  Laughing Битовите условия също. Правим си кафе от едни и същи кафемашини, ядем една и съща храна, ползваме еднакви кухни, возим се в едни и същи превозни средства.
Не бачкам за 600 лв - най-ниската заплата е 915 лв. чисто - общ работник.
Моята е по-висока - съответства на отговорности и задължения.

# 648
  • Мнения: 48 014
Аз казах, че са злобни, защото поисках 1 ден платен годишен отпуск от редовния, не за обучение. Докато мислеха, че ще пътувам, бяха ок, като казах че ще уча- хоп, не можело
Ми злоба си е

# 649
  • Другата България
  • Мнения: 37 591
Скрит текст:
Когато мъжът ми ходи на обучение в чужбина , му се плащат и командировъчни, и извънредни за уикенда.

Като не искат да им харча скапаното топло, ще си седя в нас на хубавото топло. Климатикът ми е набичен на 24 гр, ходя по тениска и долнище.

Май от доста време си у вас!  Grinning И още доста ще си там!

Това е, щото работниците сте гадни и егоисти! Искате топло, светло, кафе, вода, тоалетна, че и заплата.....аааааа! Я се посвийте!

После - нямало хора за работа! Пак казвам, хора има, балъците свършиха.
По-нагоре някой каза, че защо да дава 800 лв., като ще ѝ работят за 600 лв. В същия дух ще кажа - защо да работя за 800 лв., като другаде ми дават 1000 лв.? Пък нека съм нелоялна....

Е, баш тези 1000 много хора не ги намират, обаче претенции бол! Peace

Натъжават ме коментарите
Аз пък умирам от яд, че нямам никакви обучения. Даже сега ми правят спънки за новата магистратура, дето я почнах, от чиста злоба.
Подсети ме. 25 дни платен отпуск за обучение - ок - няма проблем.  Искам справка за присъствие от университета! Ъъъъъ, ама защо - нали ми се полагат - щяла да ползва част от тях през лятото... Верно?
Ето с това съм напълно съгласна. Така трябва да бъде именно защото наистина се злоупотребява с това нещо.
Моя близка работи в...няма значение, държавен служител е. При тях не е било задължителво висшето образование, но в един определен момент се чува, че ще стане. И всички масово записват да учат, задочно. И се започват едни отпуски с въпросните очни, но масово, а работата е такава, че всяко отсъствие на човек рефлектира върху другите, и то осезаемо. И се товарят едни за сметка на други. Когато шефът все пак изискал такъв документ, за посещение на лекциите, настанала една суматоха....Joy и рЕзко посещенията намалели, прехвърлили се дистанционно да си доучват. Върхът обаче бил с една дама, която била завършила само семестриално. Взела си отпуска за писане на дипломна работа, платена, и то 30 дни-така било по закон, аз не съм запозната, много отдавна съм завършила. Ползвала отпуската, не написала никаква дипломна работа, съответно и не се дипломирала. И си се явила на работа след месец с тен, и то не от басейна на село.Joy Не наглост, а не знам какво да кажа. Ето такива ГСП просто ги ненавиждам аз, "за" съм да се ползват всички права, които КТ и ЗДСл ти дава като работник и служител, но да правиш колегите си на малоумни и да ги товариш само защото нещо "ти се полага" за мен е откровена простотия.
Скрит текст:
Натъжават ме коментарите
Аз пък умирам от яд, че нямам никакви обучения. Даже сега ми правят спънки за новата магистратура, дето я почнах, от чиста злоба.

И аз.
Въпреки, че има подобрения и се надявам на още занапред.
Но направо им съчувствам на нашите ръководители, с такива малоумници им се налага да работят, ужасена съм, за всяко нещо ходят да се оплакват в ЧР, бетер циганска работа...
И понеже се спазва стриктно КТ, те не могат да ги махнат, освен да дойдат пияни/дрогирани. Имало е и такива случаи преди време. Rolling Eyes
Понеже имам доста дълъг стаж, наблюденията ми са, че хората стават все по-беозтговорни и с повече претенции. Затова не искам да кандидатствам за по-високо ниво, въпреки, че профилът ми отговаря на изискванията.
А аз искам. И ще кандидатствам. Имам реален шанс, шефът ме подкрепя, аз се чувствам готова, само да дойде момента. Който може и да е след година, дано не е, но каквото такова. Само да сме живи и здрави.Hug

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:16 от Merri_An

# 650
  • София
  • Мнения: 17 850
Хепи, защо им казваш какво ще правиш?

# 651
  • Мнения: 48 014
Хепи, защо им казваш какво ще правиш?
а де, като ги знам!!! Научавам си уроците...

# 652
  • Мнения: 9 050
25-те дни отпуск не се "дължат" и не се "полагат". Работодателят е длъжен да осигури тези дни само, ако формално (писмено) е дал разрешение на съответния служител да учи. Ако такова разрешение не е дадено, служителят пак има право на отпуск, но неплатен и в размери наполовина (т.е. 12,5 дни за учебна година и 15 дни за дипломна работа).

# 653
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
25-те дни отпуск не се "дължат" и не се "полагат". Работодателят е длъжен да осигури тези дни само, ако формално (писмено) е дал разрешение на съответния служител да учи. Ако такова разрешение не е дадено, служителят пак има право на отпуск, но неплатен и в размери наполовина (т.е. 12,5 дни за учебна година и 15 дни за дипломна работа).

Това отделно! Въпреки, че си го търсеха като наследство. Полагало се! Одобриха. Ама ако може  и да ги ползваме когато ни е кеф. Е, не може! Laughing

Не съм споменавала май за ваучерите за храна. В бившата месторабота - давахме по 30 лв на месец.
От правителството били одобрили /дали/ 60 лв. Къде сме криели и кой взимал останалите 30?

# 654
  • Мнения: 3 591
От правителството, а?😂😂😂

Ах, още се впечатлявам! От прости, но с претенции 🤣

# 655
  • Мнения: 48 014
Такива служители има навсякъде. И мен ме дразнят, но нека не изпростяваме и ние

# 656
  • Мнения: 3 591
Права си!
Когато тия екземпляри обаче  ме "попитат"

ТИ ЗА КЪФ СА МИСЛИШ - с ножа и хляба

и неизбежно събуждат простака и в мен.

Емпатия 😎✌

# 657
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Такива служители има навсякъде. И мен ме дразнят, но нека не изпростяваме и ние

Не изпростяваме - обясняваме дълго и напоително. Когато обаче, отсреща са решили да са напреки - и в затвора ще те вкарат! Peace
Правим обучения - разясняваме - питат - отговаряме, кое, защо, как - при нас всичко е с усмивка и разбиране - ама наистина. Аз си харесвам работата, харесва ми да обяснявам и...пак, и ...пак. Не ми пречи - нали затова съм там.
Е, като си навият нещо и..... от пет кладенеца вода вадим. Защо?
В един момент излиза, че те ми нямат доверие, защото този, онзи, комшията, лелята казали нещо си...
А не се е случвало досега да ме оборят, но продължават с опитите..
Кому е нужно?

# 658
  • Мнения: 48 014
Всъщност и аз се пека на същия огън. Има си такива хора. Част от професията. То и във форума е същото Simple Smile Едно и също се дъвче до припадък, и има много неверни неща, дори хора, които умишлено заблуждават.
Неприятно е, да.

# 659
  • Мнения: 54 626
Особено във фирми с много хора, постоянно вървят някакви слухове. Има хора, които само с това се занимават.

Общи условия

Активация на акаунт