Работа, CV-та, HR-и, съвети - 69

  • 20 882
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 7 990
Ерата на възможностите за професионални обучения не отмина ли? Simple Smile

# 631
  • Мнения: 3 596
За радостите ми в живота не берете грижа и не ги заключАвайте в офиса.

Къде, кога и какво пиша отдавна решавам сама, но дерзанието ви е похвално 😎

Не знам за каква ера ме питаш Celika, аз хоби курсове по готварство или гоблени не покривам.
Не че е лошо - напротив. Има ги. Дай боже повече работодатели, които плащат и хоби курсовете.

# 632
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Ами защо да не им изплатите? Нали идват в събота. Ще им отвори врати, ама наученото о тях и на вас ще помогне.

На нас или на някой друг? Решението си е тяхно. Беше, тоест.

# 633
  • Мнения: 19 196
Леле, хем ходят на работа, където нищо не вършат, за да се топлят за сметка на работодателя, хем си взимат болнични. Аз да съм, няма да си взема болнични и да харча отопление вкъщи, ама неориентирани са хората явно.

# 634
  • София
  • Мнения: 17 885
Еми, нали работят за вас?
Аз мисля, че се заплаща съботният труд, пък бил той под формата на обучение.

# 635
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Еми, нали работят за вас?
Аз мисля, че се заплаща съботният труд, пък бил той под формата на обучение.

Е, то от мислене е цялата ситуация....навсякъде! Пък после работодателя бил крив!

# 636
  • София
  • Мнения: 38 861
Когато мъжът ми ходи на обучение в чужбина , му се плащат и командировъчни, и извънредни за уикенда.

Като не искат да им харча скапаното топло, ще си седя в нас на хубавото топло. Климатикът ми е набичен на 24 гр, ходя по тениска и долнище.

# 637
  • Мнения: 29 871
Това е, щото работниците сте гадни и егоисти! Искате топло, светло, кафе, вода, тоалетна, че и заплата.....аааааа! Я се посвийте!

После - нямало хора за работа! Пак казвам, хора има, балъците свършиха.
По-нагоре някой каза, че защо да дава 800 лв., като ще ѝ работят за 600 лв. В същия дух ще кажа - защо да работя за 800 лв., като другаде ми дават 1000 лв.? Пък нека съм нелоялна....

# 638
  • София
  • Мнения: 17 885
Еми, нали работят за вас?
Аз мисля, че се заплаща съботният труд, пък бил той под формата на обучение.

Е, то от мислене е цялата ситуация....навсякъде! Пък после работодателя бил крив!

Кажи де, не се ли заплаща съботният и неделният труд? Според мен се дори когато е обучение.

# 639
  • Мнения: 48 056
Натъжават ме коментарите
Аз пък умирам от яд, че нямам никакви обучения. Даже сега ми правят спънки за новата магистратура, дето я почнах, от чиста злоба.

# 640
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Когато мъжът ми ходи на обучение в чужбина , му се плащат и командировъчни, и извънредни за уикенда.

Като не искат да им харча скапаното топло, ще си седя в нас на хубавото топло. Климатикът ми е набичен на 24 гр, ходя по тениска и долнище.

Май от доста време си у вас!  Grinning И още доста ще си там!

Това е, щото работниците сте гадни и егоисти! Искате топло, светло, кафе, вода, тоалетна, че и заплата.....аааааа! Я се посвийте!

После - нямало хора за работа! Пак казвам, хора има, балъците свършиха.
По-нагоре някой каза, че защо да дава 800 лв., като ще ѝ работят за 600 лв. В същия дух ще кажа - защо да работя за 800 лв., като другаде ми дават 1000 лв.? Пък нека съм нелоялна....

Е, баш тези 1000 много хора не ги намират, обаче претенции бол! Peace

Натъжават ме коментарите
Аз пък умирам от яд, че нямам никакви обучения. Даже сега ми правят спънки за новата магистратура, дето я почнах, от чиста злоба.

Подсети ме. 25 дни платен отпуск за обучение - ок - няма проблем.  Искам справка за присъствие от университета! Ъъъъъ, ама защо - нали ми се полагат - щяла да ползва част от тях през лятото... Верно?

# 641
  • София
  • Мнения: 38 861
Ха-ха, злобичка!
От утре почвам два курса испански и един английски. Не ме оставят да си седя, тю!

# 642
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Мери, и си права, и не си!
Знам, че  положението, в голяма част извън топ 5 е плачевно.
Но това е така, защото има хора, които се съгласяват на условията.
Не става за ден, за два, за година... Но може.
Защо не си търсите синдикатите, защо не настоявате на КТД - в по-големите предприятия.
Ако има кой да работи за 600 лв. на месец, защо да се дават 800?
Защо не се сигнализира ИТ - да имат връзки, но като пуснеш сигнал 5 пъти, ще ги проверят, после пак ...и пак....
Скрит текст:
Правим обучение. За  адм. персонал. Специфично е и струва 3500 лв на човек! Обучението  е в съботите, защото лектора е чужд. лице и може само тогава.  Сертификатът от това обучение ще отвори много врати за съответните хора.
Познай! За мааалко да им изплатим извънреден труд, за това, че се провежда в извън работно време.
Бяха се подковали, но не познаха....този път!
Хората си търсят правата!
Laughing Ти беше в Пловдив, нали? Обяснимо е да не можеш да ме разбереш. Хората се съгласяват на условията, защото нямат друг избор. Говоря за хора, които са се устроили вече тук, със семейства, дом, имат възрастни родители и някак не "иде" тепърва да зарязват всичко и да се местят някъде другаде. И стоят. Защото другия работодател е много малко по-различен, ако не крие дистанционното на климатика, не плаща редовно осигуровките. Ако не кара работниците да стоят извън работно време, мрънка пък за болнични. Ако пък благоволи навреме да даде заплатите, то ще им ореже отпуските. В голямата си част са еднакви, и то именно защото "гледат" един от друг. Синдикати, ИТ... Laughing всички са навързани като свински черва, буквално. И какво като дойде ИТ? Ще направи "проверка", ще напише някакъв лист, ще го връчи на шефа, ще кажат под сурдинка кой е подал сигнала, същия утре ще е с предизвестие, и нищо няма да се промени. Игран е този мач, резултатът е в полза на работодателя. Въпреки "нуждите" на работника. Sunglasses
Разбира се, говоря не за всички. Има читави работодатели, при които всичко важѝ. Пак има дребни пробойни, но няма как да е иначе, аз все пак говоря за Северозападна България, ние тук сме забравени отдавна и сме на доизживяване.

# 643
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Ха-ха, злобичка!
От утре почвам два курса испански и един английски. Не ме оставят да си седя, тю!

Чак пък злоба - нито те познавам, нито ще. Двата испански едновременно ли? Надявам се да е топло! Joy

Laughing Ти беше в Пловдив, нали? Обяснимо е да не можеш да ме разбереш. Хората се съгласяват на условията, защото нямат друг избор. Говоря за хора, които са се устроили вече тук, със семейства, дом, имат възрастни родители и някак не "иде" тепърва да зарязват всичко и да се местят някъде другаде. И стоят. Защото другия работодател е много малко по-различен, ако не крие дистанционното на климатика, не плаща редовно осигуровките. Ако не кара работниците да стоят извън работно време, мрънка пък за болнични. Ако пък благоволи навреме да даде заплатите, то ще им ореже отпуските. В голямата си част са еднакви, и то именно защото "гледат" един от друг. Синдикати, ИТ... Laughing всички са навързани като свински черва, буквално. И какво като дойде ИТ? Ще направи "проверка", ще напише някакъв лист, ще го връчи на шефа, ще кажат под сурдинка кой е подал сигнала, същия утре ще е с предизвестие, и нищо няма да се промени. Игран е този мач, резултатът е в полза на работодателя. Въпреки "нуждите" на работника. Sunglasses
Разбира се, говоря не за всички. Има читави работодатели, при които всичко важѝ. Пак има дребни пробойни, но няма как да е иначе, аз все пак говоря за Северозападна България, ние тук сме забравени отдавна и сме на доизживяване.
[/quote][/spoiler]

Последно и приключвам, че оспамихме яко!

Не мислете по този начин. Търсете си правата. ИТ си върти проверките. Последната беше от ИТ - Варна.
Снимайте, пращайте...в ГИТ, не в местната.  Ако има фрапиращи несъответствия.
А, че нямате избор - разбирам.
Аз давама примери за задоволени работници, които въпреки всичко мрънкат. Човешко е! Факт!
Но пък - пътя е свободен. Peace

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 19:58 от Wild_rabbit

# 644
  • София
  • Мнения: 17 885
Вие хората съвсем за говеда ги имате. Ти на студено ли бачкаш?

Общи условия

Активация на акаунт