Свекървата, мъжът и жената

  • 30 730
  • 1 118
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 258
От една страна като си се настанил да живееш в чужда къща, се поставяш в много кофти позиция. Няма как да не се съобразяваш със собственика на имота пък бил той свекърва, тъща, тетка или каквото и да е там. Няма как да кажеш да не ти идват на етажа или да претенциозничиш.  От друга страна майката си е в правото да определя кога и кой да е около бебето. Това е мое лично мнение и не го налагам. Аз самата не исках никой да е при мен и бебето и сама си ги гледах, хич не ми й пукаше кой иска да му се радва, то не е играчка. И както често в този форум се пише, че свекървата не е длъжна за това или онова, снахата също не е длъжна да предоставя детето, когато на бабата и скимне . Аз обаче живея в собствен дом и имам пълната подкрепа на мъжа ми, от никой не зависим и нищо не дължим, освен най-елементарно уважение на родителите.
И в духа на темата ще дам за пример свекърите ми - цял живот живеят при бабата на мъжа ми, без да имат собствен дом, и накрая се скараха с бабата и тя ги натири. Сега на стари години се чудят как да си осигурят жилище, което е пълна пародия.

# 1 096
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
И когато нямахме деца,пак се съобразявах,когато исках да видя племенницата ми например.
Обаждах се предварително.
Казвам,че искам да я видя и питам кога ще е удобно.
Имах желание да я гледам.
Казах на майка и-,,Ако имаш нужда от помощ-обади ми се.,,
На втория месец ми се обади и разхождах бебето няколко часа.

Бебе на 1-2-3 месеца се храни през 3-4 часа.Та нищо чудно и в 17 ч да яде.

В дома на младо семейство не е удобно да се натресеш по всяко време.Както и да влизаш в стаята на млада кърмеща майка.
И няма защо да сравняваме майката на момичето със свекърите.
Едно е майка ти да влезе в стаята ,докато си по цици и кърмиш,съвсем друго е да връхлети свекъра....

А пък някои млади хора обичат да правят секс из цялата къща.
Тогава не е удобно нито тъщата да влезе,нито свекървата....

Абе не е трудно да се сетиш за тия работи...

# 1 097
  • София
  • Мнения: 24 839

Ама аз не отговарям като жена с деца. Отговарям като човек с майка и баба. Не е нужно да имам деца, за да не е майка ми селска простакеса, нали?
Точно затова ми е чудно ти в качеството на каква смяташ за нормално поведението на свекърите. Освен че сте с еднакъв кофти манталитет и смятате, че снахата е длъжна на собственика на имота, ти лично някакъв обективен довод имаш ли?

Ако свекървата иска снахата да слушка, да гледа в очите и да изпълнява като кученце - да прати синковеца в дом за сираци. Това даже е в духа на една от твоите лични поанти в темата. Другите жени си имаме майки... и възпитание, и поведение.
Напротив, но се чудя, докога ще се връщаш към собствените си преживелици по чуждите къщи и ще ги вплиташ в темата?

Посъветвах те да прочетеш и другите постове на авторката, в които ясно обясни, че дори и във времето извън храненето и спането на детето, тя не желае хората да го виждат.
Но, не искаш и продължаваш да набиваш едно и също.

И не, за съжаление, това да пилиш едно и също, отказвайки да отчетеш фактите, не е признак нито на добро възпитание, нито на поведение.........

# 1 098
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Цитат-Мина се месец след раждането на бебето, пак в кавги за това че не искам да оставям детето на родителите му, че не я давам. Майка му и баща му се качваха всеки ден на втория етаж да я взимат.

Това не е нормално поведение на бащата.
Защо ще кара една майка да си оставя детето на свекървата и зълвата?Майката има желание да си гледа сама бебето.И това е най-естественото нещо на света.И нейно право.
И освен това,авторката никъде не е писала,че бащата е проявил желание да помага при отглеждането на детето си.Срамота.

# 1 099
  • Мнения: X
Абе не е трудно да се сетиш за тия работи...

Напротив, Вени, трудно е. Факт е, че много хора, може би повечето, имат дефицити в основата и поведението.
Ето в темата, свекърите на авторката се затрудняват да бъдат възпитани и съобразителни. Пак в темата, Аbsurt умишлено дели ситуациите с бебе-без бебе и своя къща-свекърска къща, за да може да оправдае просташкото поведение на свекърите. Даже написа, че те имат право, понеже са собственици и са приели снахата в дома си, а изцяло тя е кривата, че е отишла.

Absurt, аз темата я чета от самото начало, за разлика от теб. Ти си тази, която държи да обясни на всяка снаха колко е крива в отношението със свекърите, пренасяйки във всяка тема личната си свекървенска роля и злобата към снахата. Аз такива простакеси не търпя и такива съвети мога да дам - момичета, избягвайте простакесите; не се дръжте като простакеси; ако свекърва ви се случи простакеса, помнете, че не се омъжвате за нея, а за сина й; ако видите, че синът е същият като майка си, оставете го - мъжете не са се свършили.
А ти както винаги си злобееш срещу снахите и си натъкмяваш темата с някакви твои измислици, за да ти пасне на фантазията колко си справедлива.
Ок, аз деца нямам - а на онези с децата в темата какво ще им кажеш? Нещо мълчиш там и твърдиш, че не ти отговаряли на въпросите, въпреки че поне две писаха даже по два пъти да ти обяснят. Ти не четеш темата май.
Надявам се не си си въобразила, че аз като бездетна съм по-лесна жертва на нещастните ти опити да демонстрираш превъзходство.
Хайде сега се върни да четеш ти темата, че майките доста ти писаха.

# 1 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Упорито продължаваш да спамиш темата.
Че и пръст да размахваш, че и съвети да раздаваш- като че ли си постигнала някъде някакви отношения, от които може момичетата да вземат пример.
Ще си пусна едни пуканки.

# 1 101
  • София
  • Мнения: 12 006
Упорито продължаваш да спамиш темата.
Че и пръст да размахваш, че и съвети да раздаваш- като че ли си постигнала някъде някакви отношения, от които може момичетата да вземат пример.
Ще си пусна едни пуканки.
A ти какво точно си постигнала, та се пъчиш така?

# 1 102
  • Мнения: X
Аз ви питах, ама никоя не поиска да отговори- на колко от вас режимът на бебето беше да се "успива" в 17- 19 часа?
И защо ако собствената ви мама пристигне неканена, когато то спи или кърмите, е нормално да изчака в хола с мъжа ви, без да правите физиономи и да вдигате скандали, и да се чувствате като кобили, а после да му се порадва, но това е немислимо и неприемливо за свекърите?

Ами, ако майките ви живееха на долния етаж и поискаха да им донесете бебето, когато се е наспало и нахранило, за да го видят, пак ли щеше да е ненормално искането?

Някоя ще се престраши ли да отговори?
Да, аз. Изобщо не мога да си представя собствената ми мама да пристигне неканена. Слава Богу и тя не може да си го представи.

# 1 103
  • Мнения: X
Упорито продължаваш да спамиш темата.
Че и пръст да размахваш, че и съвети да раздаваш- като че ли си постигнала някъде някакви отношения, от които може момичетата да вземат пример.
Ще си пусна едни пуканки.
Пусни си. Доколкото чета, последните страници ти размахваш пръст на снахите. За какво - не е ясно. От каква позиция - също не е ясно.
А защо се занимаваш с мен, след като толкова майки ти писаха същото, съвсем пък не ми е ясно. Бориш се за позицията на дамско-майчински авторитет? При мен е заета, както вече казах. Опитай с дъщеря си и със снаха си.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 24 839
A ти какво точно си постигнала, та се пъчиш така?
Къде видя да ви занимавам с моите отношения с когото и да било?
Обсъждам дадената тема и фактите в нея.

Само се питам, какво е това извратено удоволствие да представяте снахите като вечни нещастни жертви, от които нищо не зависи?
И с нокти и зъби да браните неспособността да се разберат с родителите и близките на мъжете си?

# 1 105
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
A ти какво точно си постигнала, та се пъчиш така?
Къде видя да ви занимавам с моите отношения с когото и да било?
Обсъждам дадената тема и фактите в нея.
Скрит текст:
Само се питам, какво е това извратено удоволствие да представяте снахите като вечни нещастни жертви, от които нищо не зависи?
И с нокти и зъби да браните неспособността да се разберат с родителите и близките на мъжете си?
Всъщност ти конкретно, спамейки, започна да питаш какво бил постигнал, та се обаждал в темата.

# 1 106
  • Мнения: 70
Явно е същото извратено удоволствие като това ти да представяш свекървите като вечно неоправдани жертви, наблягайки те как по презумпция са неспособни на компромис, за да се разберат със снахата и младото семейство?

A ти какво точно си постигнала, та се пъчиш така?
Къде видя да ви занимавам с моите отношения с когото и да било?
Обсъждам дадената тема и фактите в нея.

Само се питам, какво е това извратено удоволствие да представяте снахите като вечни нещастни жертви, от които нищо не зависи?
И с нокти и зъби да браните неспособността да се разберат с родителите и близките на мъжете си?

# 1 107
  • Мнения: X
Явно е същото извратено удоволствие като това ти да представяш свекървите като вечно неоправдани жертви, наблягайки те как по презумпция са неспособни на компромис, за да се разберат със снахата и младото семейство?
Свекървите по презумпция са неспособни и това ги оправдава, правилно ли разбирам?

# 1 108
  • Мнения: 18 739
Защо трябва да се разбират всички, всеки да се разбира в семейството си,  старите да се радват ,че са се отървали от деца, младите да си гледат деца и да мечтаят.

# 1 109
  • София
  • Мнения: 24 839
Всъщност ти конкретно, спамейки, започна да питаш какво бил постигнал, та се обаждал в темата.

А, не, въобще не съм питала- просто констатирах, че хора, които нямат собствен опит в дадена сфера, е доста смешно да набиват канчето на тези, които имат, че и отгоре.

Lady_Gorgeous, никога и никъде не съм определяла свекърите като жертви.
Хайде да не си приписваме неща, които не са ни минали дори през ума.

Общи условия

Активация на акаунт