Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 268
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 499
Ние също използваме Bosch- с кощница. Приборите не се поставят свободно- на капака на кошничката си има отделения за всеки прибор (като мрежа е), но определено самата кошница заема доста място и понякога я изваждам, когато няма много прибори и мога да ги разпределя на друго място.  И имам въпрос: не винаги съдовете се измиват отлично (стремя се да са подредени правилно, без застъпване и т.нат.), понякога има лека малко неприятна миризма, но пускаме препарат за почистване и миризмата изчезва.  До този момент никога не сме използвали сол (Благоевград) и въпросът ми е дали добавянето на сол би допринесло за отстраняването на тези проблеми при положение,че за района не се изисква сол според твърдостта на водата.

# 181
  • burgas
  • Мнения: 486
Солта едва ли има отношение към миризмата.Филтрите почиствайте често.

# 182
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз съм с кошница, никога нищо не редя, слагам приборите хаотично, не се е случвало да вадя "слепени" прибори или неизмити такива. Ако се наложи да сменям машината, пак ще си купя с кошница.

# 183
  • Мнения: 41 039
Слепване не може да се случи кошница, тя си ги отделя едно от друго.

# 184
  • Мнения: 13 191
Става въпрос за Bosch. Избрал съм модел,но в момента дилемата ми е дали да е с кошница за прибори или чекмедже. При кошницата се пускат свободно,а при чекмеджето явно трябва да се подреждат,а това ми се струва играчка и губене на време.Някой с чекмедже,който ги пуска свободно с мнение за качеството на измиване?
И старата, и новата са ми Bosch. Старата беше с кошница, новата с чекмедже.
Кошничката може да се отваря и да се пускат приборите без да се редят, аз си ги редя, но е много по-бързо от реденето на чекмеджето.
В новата съм махнала горното чекмедже и си взех старата кошница. Чекмеджето ми смалява мястото в горната кошница, без него мога да слагам по-високи чаши горе и тенджерите под налягане долу.

# 185
  • Мнения: 131
Здравейте, харесах си тази съдомиялна SIEMENS iQ500 SX558S06TE ,но мястото ми е 85см високо, казах на продавача и той ми каза ,че  съдомиялната е висока 81 см ,но на чертежа виждам друго.Покупката ще е онлайн ,може ли да ми обясните как се разчитат чертежите.Първа съдомиялна ще ми е и не ми е ясно как стоят нещата.Това е линк с чертеж https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5138312_-sx … 06te-siemens.html .Ще помоля и за мнения като цяло за този модел.Благодаря

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 558
В техническите характеристики пише,че е висока 86,5 см.

# 187
  • Мнения: 131
В техническите характеристики пише,че е висока 86,5 см.
И аз това му казах ,но той ми изпрати снимка ,че е 81 см ,но не е снимал цялата машина ,а само от средата на горе.Явно лъже Sad

# 188
  • Мнения: 133
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, харесах си тази съдомиялна SIEMENS iQ500 SX558S06TE ,но мястото ми е 85см високо, казах на продавача и той ми каза ,че  съдомиялната е висока 81 см ,но на чертежа виждам друго.Покупката ще е онлайн ,може ли да ми обясните как се разчитат чертежите.Първа съдомиялна ще ми е и не ми е ясно как стоят нещата.Това е линк с чертеж https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5138312_-sx … 06te-siemens.html .Ще помоля и за мнения като цяло за този модел.Благодаря
Стандарта е един за всичките. От .... до .... Минимална височина и максимална. Имат крачета с които се регулират за нивелация и те позволяват тази разлика. И нашата е с параметри 81 - 87. Ако пералнята ти се събира, значи и съдомиялната ще влезе. А относно модела - Сименс и Бош са едно и също. В БГ спря да се предлага Сименс, но като цяло е едно и също. Виж същите модели Бош в БГ сайтовете и ще разбереш повече.

# 189
  • Мнения: 131
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, харесах си тази съдомиялна SIEMENS iQ500 SX558S06TE ,но мястото ми е 85см високо, казах на продавача и той ми каза ,че  съдомиялната е висока 81 см ,но на чертежа виждам друго.Покупката ще е онлайн ,може ли да ми обясните как се разчитат чертежите.Първа съдомиялна ще ми е и не ми е ясно как стоят нещата.Това е линк с чертеж https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5138312_-sx … 06te-siemens.html .Ще помоля и за мнения като цяло за този модел.Благодаря
Стандарта е един за всичките. От .... до .... Минимална височина и максимална. Имат крачета с които се регулират за нивелация и те позволяват тази разлика. И нашата е с параметри 81 - 87. Ако пералнята ти се събира, значи и съдомиялната ще влезе. А относно модела - Сименс и Бош са едно и също. В БГ спря да се предлага Сименс, но като цяло е едно и също. Виж същите модели Бош в БГ сайтовете и ще разбереш повече.
Аз я гледах в сайтове за внос на  уреди с транспортни дефекти и пише В 86.5 -92.5 .Благодаря за съвета

# 190
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Ползвам такава, трета година, идеална е Grinning

# 191
  • Мнения: 131
Ползвам такава, трета година, идеална е Grinning
Коя използвате ?Ако е тази ,която аз публикувах ,може ли да ви помоля да ми  измерите височината? Благодаря

Последна редакция: сб, 25 апр 2020, 10:48 от miriana1973

# 192
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Ами, понеже рулетката вкъщи се е покрила някъде, да си кажа : плота ми е на 90 см, около 3см да е. Тя е под него, но е на крачета, ММ каза, че би трябвало да влезе без проблем. Всички за вграждане са така и се регулират, спокойно. Успех и да ви радва дълго време! Simple Smile

# 193
  • Мнения: 131
Ами, понеже рулетката вкъщи се е покрила някъде, да си кажа : плота ми е на 90 см, около 3см да е. Тя е под него, но е на крачета, ММ каза, че би трябвало да влезе без проблем. Всички за вграждане са така и се регулират, спокойно. Успех и да ви радва дълго време! Simple Smile
Много ви благодаря Flowers Hibiscus

# 194
  • Мнения: 71
Аз също съм с Воsch вече 9 месеца и съм много доволна. Отваряла съм я и веднага щом свърши, и след 1 час, и на другия ден и съдовете винаги са сухи. Никъде в упътването не се споменава да е със зеолит.
Здравейте ,какъв модел е ? Благодаря
Извинявайте, но чак сега видях въпроса. Моделът е Bosch SPV45CX01E. Нямах място за 60 см, така че сложихме 45 за пълно вграждане.

Общи условия

Активация на акаунт