Аз съм Хикикомори

  • 21 281
  • 614
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 7 805
Всъщност проблемът на автора не е просто тормоз в училище - той е тормозен сексуално. А понеже е момченце и е чувствителен - това си е малък ад, как да не станеш Хикикомори.  Mr. Green  
Скрит текст:
... и няма смисъл даже да пробвам да си оправя нещата с него или с нея,и с другите момичета които ме харесват също няма смисъл защото ги видях какви са.Те ме харесваха какъвто съм,аз винаги съм бил затворен и това не им пречеше че приличам на Емо или  че не говоря много да ми пипат тялото няма значение къде ,и да ме искат за гадже.Аз изпитвам гадост и от допиране и съм реагирал както го усещам,от дръпнал съм се ,това тях ги направи злобни и започнаха и те с обидите.
Темата може и да е пързалка, но не бих се учудила, ако подобни "типажи" като автора наистина ги има и у нас или пък ще се появят в близко бъдеще - всичко натам отива. Направо ново #metoo - за обидени момченца. Simple Smile

# 391
  • Мнения: 8 937
Всъщност проблемът на автора не е просто тормоз в училище - той е тормозен сексуално. А понеже е момченце и е чувствителен - това си е малък ад, как да не станеш Хикикомори.  Mr. Green  
Скрит текст:
... и няма смисъл даже да пробвам да си оправя нещата с него или с нея,и с другите момичета които ме харесват също няма смисъл защото ги видях какви са.Те ме харесваха какъвто съм,аз винаги съм бил затворен и това не им пречеше че приличам на Емо или  че не говоря много да ми пипат тялото няма значение къде ,и да ме искат за гадже.Аз изпитвам гадост и от допиране и съм реагирал както го усещам,от дръпнал съм се ,това тях ги направи злобни и започнаха и те с обидите.
Темата може и да е пързалка, но не бих се учудила, ако подобни "типажи" като автора наистина ги има и у нас или пък ще се появят в близко бъдеще - всичко натам отива. Направо ново #metoo - за обидени момченца. Simple Smile

Аз отдавна твърдя, че вече да докоснеш някого без декларация за съгласие, е опасно. Joy

# 392
  • София
  • Мнения: 12 006
На какъв сексуален тормоз бил подложен? Че някое девойче го докоснало - прегърнало, целунало? Едва ли по-натам е стигнала някоя. Satisfied Горкия той срамежливко, пък мацки да му се лепят на всичкото отгоре... Мъкааааааа мъка!

# 393
  • Мнения: 21 449
Всъщност той споделя, че изпитва неприятни усещания - гадост - го е нарекъл от допир.  Не мисля, че това е смешно, или основания за подигравки.

Просто трябва техните да му намерят специалист и да видят какви са  тия фобии и на какво се дължат.

Здравейте.Прочел съм всичко и много неща не са точно така.Никой не се е грижил за мен като принц,аз в училище съм бил обиждан по всякакви начини,даже физически.

....
Аз изпитвам гадост и от допиране и съм реагирал както го усещам,от дръпнал съм се ,това тях ги направи злобни и започнаха и те с обидите.


Авторе, помоли модератор да премести темата ти в подходящ раздел, щом държиш да е във форума.
Може да получиш съвети към какъв специалист трябва да се обърнеш.
Тези ограничения, които ти поставя състоянието ти, да не се чувстваш добре извън една стая и да не можеш да общуваш с други хора вербално или физически, да не можеш да говориш, или да търпиш да те докосват, тормозят най вече тебе самия и влошават твоето качество на живот. Не е добре да се свиваш в някаква стая като животинка в бърлога. Интелигентно момче си, потърси помощ, направо ще се родиш.
Като начало говори откровено с вашите, или ако на тях не може да се разчита, помисли за близък възрастен на който би могъл да се довериш.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 16:33 от Iris04

# 394
  • Мнения: 7 945
Вече се обърках с толкова нови термини, състояния, диагнози и самоопределения.Neutral Face

Това Хикикомори да не е някакво модерно подразделение на инселите?Grin

# 395
  • София
  • Мнения: 10 326
Горките му родители. Много ми е интересно, ако и те вземат, че групово отключат хикикоморство на стари години, кой ще е с предимство и по-нуждаещ се от нет и манга? Много е лесно да си хики, ако имаш обслужващ персонал. Я пробвай да си, ако си сам и трябва да се справяш с живота?
Авторе, порасни, излез на квартира, уреди си доходите онлайн и тогава се самозатваряй.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 19:28 от бъръльо-бъръльо

# 396
  • Мнения: X
Препоръчвам на автора да опита да умре от глад в знак на простест, че му спират нета и мангата.
Гарантирано на третия ден ще лови сухи залци хляб от въздуха.

Пък ако стане напечено, ами, има си усмирителни ризи, връзване за леглото, венозно хранене....всякакви варианти.

# 397
  • Мнения: 1 376
Допир... ами и аз мразя да ме докосват други хора, освен майка ми и интимния партньор. При лекари и фризьори проблем нямам, но това е друго. В работа бяха пуснали слух, че съм лесбийка, защото се дърпах от всеки, който се опитваше да "фамилиарничи". Имам колежки, които обичат такъв тип поведение, но на мен ми е гнусно. Съвсем в реда на нещата е мисля.

# 398
  • Мнения: 1 405
Би ли се запитал нещо?
Ще си горд ли ако по някаква причина (било то терапия), станеш нормален човек и изпиташ радостта от живота навън. И кажеш на твоите приятели хикикомори - "аз не съм вече като вас, преодолях го"?

# 399
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте.Прочел съм всичко и много неща не са точно така.Никой не се е грижил за мен като принц,аз в училище съм бил обиждан по всякакви начини,даже физически.Казал съм за някои от тях,други са много по гадни и жестоки.
Момичето ,което аз съм харесвал не ме е зарязала тя,аз самия се дръпнах от нея заради друго момче,което също я харесваше и ми беше приятел ,той затова се скара с мен и ми направи един бой ,и няма смисъл даже да пробвам да си оправя нещата с него или с нея,и с другите момичета които ме харесват също няма смисъл защото ги видях какви са.Те ме харесваха какъвто съм,аз винаги съм бил затворен и това не им пречеше че приличам на Емо или  че не говоря много да ми пипат тялото няма значение къде ,и да ме искат за гадже.Аз изпитвам гадост и от допиране и съм реагирал както го усещам,от дръпнал съм се ,това тях ги направи злобни и започнаха и те с обидите.
Съгласен съм с tainichka,нета няма нищо общо  с хикикомори.Наистина е супер отвратително  да спрат нета на човек който има само това,за да има връзка с нещата навън,това няма да накара никой хики да излезе,само ще го накарат да стане самотен  още повече,или само да спи на леглото си,или да чете манга ,много като мен половиата им стая е в манга,има и  хики които умират от глад в стаята си,това ли е якото решение?


Няма да има манга като няма стая, в която да се събира, нито пари, с които да се купува. За това грижи не бери. Само класика и учебници по БЕЛ. Да спиш в леглото си няма да имаш чак толкова много време, като се захванеш с домакинството основно.
Много бързо ще се откажеш и от емутата, и от щраусите, и от мангалството, и от японците и ще изскочиш от дома като тапа от шампанско... само малко усилия от страна на родителите ти се иска - и, като начало, пълно лишаване от всичко, което те улеснява да потъваш в хикимикването си.


Единственото, което виждам като проблем, е тормозът в училище. Какво направи по въпроса? Каза ли на вашите? Това е поправимо.
Кажи, кое е това училище в което се позволяват такива неща? В днешно време много бързо се вземат мерки. Има си начини.

И, човече, онемявам от нивото ти на неграмотност!
Имам чувството, че и ти като мен едно време, не знаеш български добре. Много трудно се разбира, какво искаш да кажеш. Всичко това е от "четене" само на манга. Доколкото разбирам, книги не четеш?

И това, че си успял да убедиш вашите, че можеш дори да умреш в стаята си без нет, не значи, че и ние трябва да се вържем на тези глупости. Няма да умреш, споко.
Ако си ми дете... (не, нямаше да стигнеш до тук, ако беше мой син; нямаше да те оставя 16 години да се пускаш по тази пързалка все по-надолу, а щях да се боря за теб)
 Аз съм много циничен човек, но ако наистина съществуваш, ми се свива сърцето от жалост.

Което означава, че щях да направя точно обратното на твоите родители.
Щеше да имаш много книги, работа (отдавна ти е време), но никакъв нет, манга, телевизия и телефон.
Виждала съм деца увлечени от манга - какви красоти творят. В твоя случай е вдъхновение за нещо отрицателно.

Не, нямаше да разбереш за "хикикомори" без интернет;)


Трил, не е ясно каква част от историите за тормоза в училище (ако изобщо някаква), каква е плод на хикимикски халюцинации и каква - просто съзнателно измислена.
Едно е ясно: никое момиче не би докоснало хикимики? Камо ли да го преследват, за да го докосват, камо ли пък много на брой момичета. Дори да беше последното момче на света, ако изглежда както твърди и се държи както твърди биха бягали от него като от чума. Сега, дали измислицата е съзнателна или форма на... видение / халюцинация / алтернативно създадени спомени, това няма как да знаем. Едното се лекува с "паралелна" терапия, другото - със сериозни медикаменти. Но единствения начин да се разбере кой от двата случаи е първо да се спре всякакъв достъп до електроника и да се прекрати всякаква възможност за усамотение и "уют", така щото ако е съзнателна манипулация да бъде принуден да я прекрати сам - а ако не е, вероятно да бъде хоспитализиран. Подобни фалшиви спомени, ако не са осъзната лъжа, са много сериозна индикация за сериозна душевна болест (с голяма вероятност с физически причинител в мозъка - всичко е възможно, но при всяко положение не бива да се оставя така, преди да се превърне в социопат-насилник и/или убиец).

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 21:56 от katiABV

# 400
  • Мнения: 31 669
Предлагам авторът да поживее малко с katiABV. Тя ще го излекува за отрицателно време. Grinning

# 401
  • Мнения: 24 467
Кати едва ли ще е съгласна /както май и почти всички останали/ да решава чужди проблеми, обаче.

# 402
  • Мнения: 1 376
Нета не е лошо нещо. На мен навремето ми помогна много за социалните контакти, тъй като в училище или в квартала нямах с кого една дума и за музика да си кажа. С помощта на Интернет започнах да излизам и си намерих средата, с много от хората общувам и до днес. Така че не е толкова лошо средство за тийновете в днешно време при тези разнообразни интереси и "субкултури".

# 403
  • Варна
  • Мнения: 838
Да, интернет не е лошо нещо. Дори е страхотно нещо (ако човек го използва като теб).
Или за да се образова (поне малко).

Човекът, създал тази тема, очевидно не го е използвал за това. И има крещяща нужда от уроци по български език и литература и много четене на истински книги (по възможност - без много картинки;)

В случая с кикиморите, интернет само задълбочава проблемите им.
Сигурна съм, че и те се имат за "субкултура". Мда.
Но не са. Колкото и да се самоубеждават в обратното.
Скрит текст:
Авторът на темата най-вероятно се бъзика с нас. Но ми стана интересно - дали има (и колко) българчета, прегърнали идеята "кикимора". И понеже не харесвам употребата на чуждици, викам - да не се излагат, а да си се наричат с чудесната българска дума "търтеи" (мн.ч.). Както са ги и наричали винаги в България.

Само да не си подхвърляме пак сложни думички като "агорафобия", "антропофобия", "хафефобия" и т.п. И ние ги знаем. Ама това не ни дава правото да диагностицираме живи хора с тях;)

# 404
  • Мнения: 21 449
Предлагам авторът да поживее малко с katiABV. Тя ще го излекува за отрицателно време. Grinning

Аха, ще търка тоалетни и ще глади дрехите на семейството докато побегне навън с писъци. Дано у тях да гладят, защото у нас почти не гладим нищо и такава терапия не можем да предложим.

Интересно е, обаче, колко много хора гледат на четенето на книги като някаква панацея за тинейджърски проблеми, предполагам, че задължително трябва да са и хартиен вариант. А всъщност едно време бабите ни ни викаха "Абе извади си носа от тия книги, я излез навън, вземи колелото, запознай се с хора..." Даже мога да черпя с едно стихотворение на Атанас Далчев относно четенето на книги. Там се казва буквално следното:

...Години да четеш за чуждия
живот на някой чужд,
а твоят, никому ненужен,
да мине глух и пуст.
До мене ти не стигна никога,
о, зов на любовта,
и аз изгубих зарад книгите
живота и света.


Тоест какво прави сега авторът, точно еквивалента на заврян нос в книгите, но с тоя плюс, че все пак общува със себеподобни. И точно в това общуване , за мен му е и надеждата.

Авторе, противно на някои постове, аз смятам, че се изразяваш добре и нямаш проблеми с общуването. Нещата се прецакват при жив контакт по някаква причина - трябва да разбереш дали това се дължи на средата, в която си принуден да се движиш, училището, хората там, или има нещо в теб, което те кара да се притесняваш от хората. И двете неща са поправими с малко помощ от специалист, който да ти помогне да разбереш защо се получава така, винаги ли е било, нещо го е предизвикало ли..


Имаш ли в нета някаква група, с която си общувате по някакъв интерес и да искаш да се видиш с някого от нея?

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 10:17 от Iris04

Общи условия

Активация на акаунт