Как тренирам - 24

  • 26 378
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10 011
Vetrena, много се радвам най-сетне да те видя! И аз си знаех, че си страхотна! Flowers Hibiscus 💪

Nona, и аз подозирах, че са ми много упражненията, но някакси имат смисъл.

Разликата между военната преса ( от стоеж с лост) и пресата над глава с гири от седеж е огромна.
Лостът позволява да вдигнеш повече килограми, което невероятно активира глутеуса. С 25кг се стисках като гол затворник под душа.
Едит: И не ползвам машини. Само свободни тежести.

Днес не усещам претоварени рамене, и съм на бокс. Така че днес корем и кардио, утре крака.
Усещам си трицепсите от онзи ден обаче.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 14:03 от Deziderata

# 376
  • Мнения: 1 907
Момичета, има ли някакъв начин с вендузите да не се насиняват краката, аз колкото пъти съм пробвала после съм като пребита.

Преди като си правих масажи с вендузи и аз имах синини, сега използвам електрически масажор и имам три пъти повече синки в сравнение с вендузите. Като пребита съм, но аз много натискам масажора към бедрата за по-дълбок масаж.

Поръчах си комбинация от етерични масла и чакам да пристигнат, мисля да ги нанасям след масажа с масажора.

# 377
  • Мнения: 1 290
Нона, може ли да кажеш от къде си поръчала етеричнита масла? Искам да си взема канела. Знам, че добре влияе на целулита.
На мен пък никога не са ми ставали синини от вендузи. А се оптвам да създам максимален вакум при масажиране. Може би си е до кожа и кръвоносни съдове. Да не се обиди някой, но с възрастта и кръвта, и съдовете се променят. Съдовете се пукат по-лесно и по-трудно се съсирва кръвта.

# 378
  • Мнения: 1 907
Нона, може ли да кажеш от къде си поръчала етеричнита масла? Искам да си взема канела. Знам, че добре влияе на целулита.
На мен пък никога не са ми ставали синини от вендузи. А се оптвам да създам максимален вакум при масажиране. Може би си е до кожа и кръвоносни съдове. Да не се обиди някой, но с възрастта и кръвта, и съдовете се променят. Съдовете се пукат по-лесно и по-трудно се съсирва кръвта.

Аз го поръчах от едно магазинче, което ми е наблизо и дори да го нямат в наличност ми го поръчват и доставят.
Търси магазинчета за билки, там продават.

Аз пък не знам защо асоциирам синките с ефективността на масажа.... да споделят тези които са ходили на професионални масажи.

# 379
  • Мнения: 2 596
За военната преса вдигаш лоста над главата. Няма общо с глутеусите хич.

Е, как да няма, като точно глутеусите (и корема) играят суперважната роля на стабилизатор при изтласкването?
Много добре се усеща този ефект, когато упражнението се прави със сериозна тежест, близка или равна на максимума ни.

Имах предвид, че не е упражнение пряко за глутеусите, за това жената не може да направи връзката военна преса - глутеус 😁 Ако не си достатъчно запознат и с поне няколкомесечен стаж във фитнеса няма да си помислиш, че тези два мускула могат да се активират с едно упражнение.

# 380
  • Варна
  • Мнения: 439
Вендузите не са за тънка кожа и крехки капиляри. Лично изпитано Confused. Сега съм на ръчен масаж с гел на Кройтерхоф. Трудоемко и досадно, но пък т"тренирам" ръце така Grinning. При мен най-голям проблем е кожата над коляното. Целулит и отпускане, доста грозно.

# 381
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Вендузите не са за тънка кожа и крехки капиляри. Лично изпитано Confused. Сега съм на ръчен масаж с гел на Кройтерхоф. Трудоемко и досадно, но пък т"тренирам" ръце така Grinning. При мен най-голям проблем е кожата над коляното. Целулит и отпускане, доста грозно.
Преди време една масажистка ми каза същото за тънката кожа и вендузите. Оттогава я карам само на ръчен масаж, но си признавам, че ми е досадно.
Проблемът с коленете и аз го имам. Точно там нямам целулит, но за съжаление имам отпусната кожа. Странното е, че в момента бедреният мускул ми е като камък и много ясно изразен, обаче набръчкването над коляното си стои. Имам чувството, че и сухата кожа има вина за това.

Днес ще се опитам да тренирам гръб, въпреки че, ако усетя, че рамото ме боли май ще се наложи да сменя някои упражнения. Дори се чудя дали изобщо да ходя. Вие като усетите контузия колко време се пазите??

# 382
  • Мнения: 10 011
Привет!

Обмислям си днешната тренировка за долна част, и по всичко изглежда, че ще правя това:

1. Суинг с пудовка 5х20 (18кг)
2. Глутеус мост с крив лост 4х15 (30кг)
3. Румънска тяга 4х13 (30кг)
4. Сумо тяга 4х15 (25кг)
5. Гоблет клек 4х20 (12кг)
6. Преден клек 4х15 (17.5кг)
7. Заден клек 4х15 (22.5кг)
8. БГ клек 4х13 (17.5кг)

Edit: Направих тренировката и редактирах повторенията. Не ми е до кардио. Излизам по забавления! Laughing

Би трябвало да излезе 30мин на мускулна група. +30мин кардио, +15мин загрявка, +15мин разтягане. Отиват 2 часа.

После ще редактирам. Имам МТ на гърба от бокса. Раменете са добре.

Parusheva, мисля че улейчето между гръдните мускули ми е от лицевите. Старая се да правя по 100 в серии 3х седмично. Класически бенч прес правя само веднъж седмично.

Ани, иди на физио да те види. Това исках и на Нона да пиша за нейното. И той ще те залепи. Тейпинга невероятно много помага.
Иначе спирам моментално, и правя други неща, докато не мине.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 13:50 от Deziderata

# 383
  • Мнения: 9 697
Не успях да си направя планираната тренировка днес. Трябваше да е кръгова, но беше невъзможно да направя 7 последователни упражнения без почивка. Във фитнеса беше пълна лудница, дори и една пътека нямаше свободна, да не говорим за машините. Определено трябва да сменя часа, ако искам да е ефективна.
Поне измерването леко ми оправи настроението.
Скрит текст:

# 384
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Дези, супер е тренировката. Браво. И за забавленията също, заклужаваш си го!
G&B, това е едно от най-неприятните нещя - народ в залата. Най-обичам да тренирам сама Simple Smile

Аз пропуснах тренировката днес. След много чудене и дълга разходка в студа с децата реших, че ще се прибера на топло и ще пия червено вино. Знам, че няма лоша тренировка, освен ненаправената, обаче предпочетох да ми почине още малко рамото. Утре вече съм на линия Simple Smile

# 385
  • Мнения: 918
Lust аз имам опит в залата вече 7 г. и преди това 2 в къщи и това упражнение съм го правила и то с не малко кг, но мускулна треска на глутеусите не съм имала (аз съм правила на смита, не със свободна). Може кг да не са били достатъчни или защото имах период, в който мускулна треска трудно получавах- не знам. Но ето научих нещо ново от тук- отново.
Аз напоследък правя малко упражнения по повече серии и максимално повторение (до отказ).
Вчера за крака 5 серии клекове, 5 серии напади, 5 серии сгъване на задно бедро(на машина), 5 серии за прасец на машина дето се вдигам на пръсти, 5 серии римска тяга и 5 серии коремни преси под наклон.
Ще увелича сериите и натоварването. Купих си и ластик и аз започвам да се набирам.
В събота правихме разходка с децата и те тренираха на пейката под мой тормоз. Аз направих 5 серии опори и сгъване на крака към тялото за корем 5 серии. Днеска май ще потичам, да ми мине малко мускулната, че да има какво да тренирам.

# 386
  • Мнения: 1 290
Аз не бих ти препоръчала да увеличаваш сериите. Даже според мен 4 са достатъчни.
В петък тренирах вкъщи горна част. За около час направих няколко упражнения, но си е лека тренировка. Отделно и децата кръжаха около мен.
Пробвах военната преса с 17 килограма и резултата беше 8/7/8/5. Общо взето добре си преценям тежестите.
Днес долна част, ако не ми мине черна котка път, че детето е болно и може да го прибирам на пожар. Ако успея, ще се опитам да снимим бедреното разгъване.

Кажете някакво упражнение за гръб със свободни тежести.

# 387
  • Мнения: 10 011

Кажете някакво упражнение за гръб със свободни тежести.
Лицеви опори вариации и различни видове гребане.
Класическата тяга и суинговете с пудовка са също идеални за гръб.

# 388
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Успях да тренирам вчера - гръб, задно рамо и трицепс. Започнах с нормалните тежести, обаче усетих напрежение в рамото и леко ги намалих, като увеличих повторенията. Добра тренировка се получи, следвах линията на Сиска със съвесем малки промени.
Днес долна част с акцент на глутеус. Смятам да пробвам и магарешки ритници на смит машината, досега съм ги правила само с тежест на глезените или гира на сгъвката на коляното.

# 389
  • Мнения: 2 596
Parusheva, извинявам се тогава. Може би защото смит машината помага с баланса и не се налага да се стяга тялото толкова много. Аз също я правя на смит машина, но мен още ме е страх да пробвам със свободен лост.

И аз търся идеи за гръб със свободни тежести. За сега правя само гребане с лост, с дъмбел и още едно на което не му знам името. Другите упражнения са ми на скрипец.

Днес непланирана почивка, но тренирах предишните 2 дни и не ме е яд толкова много, че ще пропусна залата днес 😁

Общи условия

Активация на акаунт