Как тренирам - 24

  • 26 472
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 11 994
Нещо такова, но краката са само горе.
Горната част на тялото може и да не е повдигната.

# 361
  • Мнения: 10 012
Направих си тренировката. Днес рамене и бицепс.

Днес правих това:
(Не твърдя, че е идеално, и не агитирам никой да го прави. Само споделям.)
(Don't try this at home Laughing)

1. Военна преса с крив лост 12-12-6-12 (пробвах се с 25кг за 6 повторения, и се върнах на 20 в последната серия)
2. Раменна преса с гири 6-12-12-15
3. Upright row (не знам какво гребане е това) с крив лост 15-12-10-13
Скрит текст:
4. предно повдигане (front raise) 4х15
5. странично вдигане с една ръка 2х12 и не ми хареса какво правя, ще ме погледнат утре какви ги върша...
6. странично вдигане с две ръце (съвсем добре ми седна, не знам защо единичното се закучи....) 4х15
7. задно рамо 3х20
8. Арнолд преса 4х13
9. бицепсово сгъване с лост 3х12
10. чуково сгъване 3х8
11. бицепсово сгъване ръцете отделно 3х8

Много ми хареса този линк:
https://legionathletics.com/best-shoulder-workout/#2-x-week-shou … r-workout-routine

Edit: Забравих да споделя колко съм впечатлена от активирането на глутеуса при военната преса. Хлъцнах! Open Mouth

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 22:05 от Deziderata

# 362
  • Мнения: 1 290
Машина си, Deziderata.
Според мен си изглеждаш супер и без да "режеш", но все пак ми е интересно каква ще е разликата.
Не претренираш ли рамената? Такава тренировка ми изглежда супер изтощаваща.
Днес ще ми е първи опит да тренирам горна част вкъщи. Ще търся подходящи упражнения за гръб.
Сутринта се качих на кантара от любопитство, установих, че съм свалила 200-300 грама. Периодът на изчистване започва.
Март месец става година в залата. За сега каквото съм решила, съм постигнала. Да видим дали и плановете за лятото ще се реализират.

# 363
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 515
Nikitali, забравих да кажа, че съм истински впечатлена от гладките ти крака, грам целулитче нямаш. Можеш ли да споделиш каква е тайната, винаги ли си била така или полагаш някакви специални грижи за това.

Дези, страхотна си, много благодаря за тренировката за рамо. За съжаление аз в сряда успях да контузя дясното и сега ще видим колко време ще ме мъчи. Ето на тази машина правих и на последната серия изтървах избутването на горе и резултатът е налице. https://www.youtube.com/watch?v=JSsQPFDsMW8
Днес вече сериозно ме боли, започнах да се мажа, но явно ще трябва време.

Изходната позиция е на пода с леко отлепени от пода бедра, които се вдигат нагоре. В нито един момент бедрата не допират пода.
Може с Швейцарска топка, може с медицинска топка, може и с ластик - тогава едновременно с вдигането има и странично отваряне на краката.
Змия, точно така както казваш на земята го правя, без бедрата да опират в пода. Но понеже видях и другия вариант с топката, само, че на хоризонтална пейка https://bg.plantip.com/fitness-exercise/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0 … ith-medicine-ball
и така https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=oouwtgx1lgk& … ;feature=emb_logo и реших да пробвам.

Lust, правя го на хоризонтална позиция обаче и си слагам отдолу подложка, защото първия път ми бяха претъркани  кокалите на таза. Янто не бях уцелила и точната позиция, та още повече не ми се получи. Сега вече си намерих мястото и с подложка ми е много добре. На уреда за хиперекстензии само, че от обратната му страна /както е показано на първото клипче/ се оказа, че ми е най-удобно, но като е зает ползвам пейката.

Вчера правих външна и вътрешна част основно с ластик и кабел с тежести. Днес цялата външна страна около хълбоците ме боли и ми е вдървена. Знам си аз, че не трябва да подценявам упражненията с ластиците, но все ги забравям.
Днес ще почивам. Пада ми се гръб, трицепс и задно рамо, но заради контузията и подранилия цикъл, че отложа тренировката за утре.

# 364
  • Мнения: 377
Дези, страхотна си! Всички момичета, които сте се показвали в темата сте прекрасни! Само Пънки не успях да я видя, а ми е много любопитно как изглежда с оглед на всички дискусии по-горе.
Ани, имам целулит, но като съм легнала не си личи Simple Smile. Старая се да не му позволявам да се увеличи повече като сутрин си правя десетминутен масаж с вендуза и гела на Кройтерхоф. От скоро започнах да правя и вечер под душа масаж с гела на Елансил, пак с вендуза, а не със специалния масажор, който върви с гела.
Скрит текст:

# 365
  • Мнения: 1 940
Осем упражнения за рамо ми се виждат много, аз правя  4 серии по 10-12 повторения. Довечера ми е тренировката за гърди, рамо и трицепс, да видим какви ще ги свърша. Мисля за гърди да направя само 2, страх ме е да не ме заболи пак рамото.

Между другото гледах клипче за грешките, които правим при вдигане на лост/дъмбели на лежанка за гърди  и евентуалното натоварване на рамото. Обаче е на английскки, а аз не съм на "ти" с него и неможах точно да разбера грешките, които се допускат.

# 366
  • Мнения: 1 555

3. Upright row (не знам какво гребане е това) с крив лост 15-12-10-13
Скрит текст:
....
Edit: Забравих да споделя колко съм впечатлена от активирането на глутеуса при военната преса. Хлъцнах! Open Mouth

На това упражнение тук му казват "вертолет" Blush (сигурно защото ръцете горе изглеждат като перки).

А за военната преса - наистина активира страхотно глутеуса. Знам го от една инструкторка в нашата зала (невероятна, малко над 50-годишна дама с черен колан по айкидо). Тя редовно прави военна преса в комбинация с пълен клек.
Тренировката ти е разбиваща, Дези, доста извън моите възможности и достойна за огромно възхищение.
Голямо вдъхновение сте ми, момичета Kissing Heart
Престрашавам се най-накрая да ви кажа "привет" с една снимка от съблекалнята, правена за закачка с моите момичета. Все някога ще се науча къде да гледам при селфи, обещавам Grinning

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 00:40 от Vetrena

# 367
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Ветрена, винаги съм си знаела, че си страхотна, дори без да съм те виждала!

# 368
  • Мнения: 54
Момичета, много мотивираща е тази тема Simple Smile

# 369
  • Мнения: 919
Всички сте просто прекрасни, бравооо!!! Само Nikitali не можах да видя, но се надявам скоро пак да пусне снимка.
Може ли разяснение на кое викате "военна преса", че ми излиза в гугъл нещо, което няма общо с глутеусите.
И на мен ми е препъни камък точно храненето, но се борим. И с него и с гена. Няма да се даваме.

# 370
  • Мнения: 1 290
Всички сте просто прекрасни, бравооо!!! Само Nikitali не можах да видя, но се надявам скоро пак да пусне снимка.
Може ли разяснение на кое викате "военна преса", че ми излиза в гугъл нещо, което няма общо с глутеусите.
И на мен ми е препъни камък точно храненето, но се борим. И с него и с гена. Няма да се даваме.

За рамо е военната преса. Вероятно ти излиза точното упражнение.

# 371
  • Мнения: 2 596
За военната преса вдигаш лоста над главата. Няма общо с глутеусите хич.

Благодаря ти Ани за отговора. И аз на хоризонтална лежанка правя упражнението. До сега не съм пробвала на уреда за хиперекстензии. За каква подложка говориш? Йога пътечка ли?

# 372
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 515
За военната преса вдигаш лоста над главата. Няма общо с глутеусите хич.

Благодаря ти Ани за отговора. И аз на хоризонтална лежанка правя упражнението. До сега не съм пробвала на уреда за хиперекстензии. За каква подложка говориш? Йога пътечка ли?
Да, или тези мекичките дето са за коремни преси, нагъвам я на две или на три и така я слагам.

Ветрена, пак да кажа, че си невероятна. Твоите момичета трябва да взимат голям пример.

Nikitali, масажите ти дават резултат, страхотно си се справила.
Момичета, има ли някакъв начин с вендузите да не се насиняват краката, аз колкото пъти съм пробвала после съм като пребита.

# 373
  • Мнения: 1 555
За военната преса вдигаш лоста над главата. Няма общо с глутеусите хич.

Е, как да няма, като точно глутеусите (и корема) играят суперважната роля на стабилизатор при изтласкването?
Много добре се усеща този ефект, когато упражнението се прави със сериозна тежест, близка или равна на максимума ни.

# 374
  • Мнения: 919
Ами аз просто правя по- лек вакуум. Първите дни е по-болезнено. На някой места боли доста даже. Може би зависи и колко бързо се движи. Може да е и това, че аз имам много подкожни  мазнини и за това да нямам много синини. Да видим и другите какво ще кажат. Според мен може и с масаж вместо вендузи. Важното е а се подобри циркулацията на кръв на кожата.

Дези има точно такова каналче на гърдите, за което говорихме наскоро. Супер е!

Общи условия

Активация на акаунт