Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 244
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 22 865
Разказвала съм ви за Витекс и как моя лекар категорично забрани да си самопредписвам каквото и да е !
Би ли го постнала пак, ако не те затруднява.
Накратко: поради многото ми оплаквания : косопад, акне, умора, безсилие, ниско кръвно, главоболие, отпадналост, билки в гърдите, скъсвн цикъл, моя гинеколог ми отедписа Витекс.
Споделих с лекаря, който ме лекува от години.Категорично забрани да взимам каквото и да е , касаещо хормоните,нищо,че е хранителна добавка.Назначи ми изследвания.Оказа се, че всички са ми привидно в норма, но съпоставени един с друг -не(вече не помня кой с кой несъответстваха по някакви формули).Пусна ми още доста неща, ще си потърся изследванията.
Та...оказа се,че щитовидната ми е проблемна също и пих всякакви други неща, но не и Витекс, защото реално нямаше нужда, а с такъв вид добавка мога да си объркам организма сериозно.

# 736
  • Мнения: 10 257
ДХ3, гинеколога го е предписал т.к. Витексът действа на хипофизата и един вид потиска синтеза на ЛХ, ФСХ и Пролактина, подпомагайки овулацията. А те при нас се предполага, че вече са по-високи предвид възрастта. Според мен е бил прав, в предвид оплакванията с които си отишла.

Личния лекар пък, понеже е по всичкология и едва ли има представа кое за какво е, за да предотврати известни и неизвестни причини за проблеми е решил най-добре да се спира всичко.

# 737
  • Мнения: 22 865
Не е личен лекар, а много специален лекар,.
Не казвам, че гинекологът е нямал база, но според моя близък без изследвания е много противопоказно да се прилагат медикаменти, влияещи на хормоните.

# 738
  • Мнения: 20 163
Вики, обаче хипофизата влияе и на щитовидната.
Не казвам, че гинекологът е нямал база, но според моя близък без изследвания е много противопоказно да се прилагат медикаменти, влияещи на хормоните.
Абсолютно съм за.
Личните ми наблюдения са, че гинеколозите си изписват там по тяхната си специалност, и изобщо не искат да погледнат общата картинка с щитовидната и мамологичната. А те са страшно свързани.

# 739
  • Мнения: 22 865
Ровейки навътре в моето състояние, изкочи недосига на витамини(В12 и Д)..Продължавам с изследванията 😀

# 740
  • Мнения: 10 257
Истината е, че всеки лекува на парче и въобще не се интересува от пациента по-задълбочено. За това е и това четене по форуми и интерпретации на сама глава, понеже сме на конвейр по лекарските кабинети. ПОнякога се сърдят, че четем. Ами то ако някой ти обърне нужното внимание, кой ще ходи да си губи времето с четене.

С дефицити на Б12 съм и аз, въпреки буквално тоновете месо и животински продукти които консумирам. Тъкмо приключих три месечно суплементиране с Б12. Сега в събота ще ходя на проверка. Вероятно пак ще съм с дефицит. Дефицита само с инжекции го оправям. Но и с тоя Б12 цяла наука, а на никой не му се занимава. Върви вземай там таблетки и смучи и пак ела....

# 741
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
На нашата възраст май само неизследвалите се не запълват дефицит на Б12 и Д.

# 742
  • Мнения: 10 257
оо аз още в ранни 30 бях, като ми откриха дефицит за първи път....Но то тогава кой ти беше чувал за Б12. Аз все още се изненадвам как възможно като се изследва холестерол, да се пуска само общ. Тия хора в кой век са изостанали....?

# 743
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Имаше запитвания за тревожност, нерви безпокойство...
добавям моят опит: пих за 1 год от октомври 2018 антидепресанти, предписани от психиатър. Спрях ги ноември мин. година заради нежелани реакции,  (косопад, сънливост, нереалност, пълен кретенизъм.... Simple Smile тревожностт ми се върна отново, направо психясвам за най малкото нещо. Купих си Седатиф на Боарон. Днес ми го доставиха и го почвам. Да видим... Ако не помогне поне няма да навреди.

# 744
  • София
  • Мнения: 23 165
На нашата възраст май само неизследвалите се не запълват дефицит на Б12 и Д.
аз ги изследвах, нямам такива дефицити.
Но имам други.

# 745
  • Мнения: 10 257
Те и в граници да са пак не било меродавно. Трябва да са към средата на реф. ст-ти и малко на горе. Иначе аз съм в граници, но долни и на Б12 и на Д, което за моя личен е дефицит.

# 746
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
На нашата възраст май само неизследвалите се не запълват дефицит на Б12 и Д.
аз ги изследвах, нямам такива дефицити.
Но имам други.
И аз съм на горна граница и на двата. Но около мен няма моя връстница, която да не е на долна поне да витамин Д, а в 80% от случаите и на Б12.

# 747
  • Мнения: 1 913
Имаше запитвания за тревожност, нерви безпокойство...
добавям моят опит: пих за 1 год от октомври 2018 антидепресанти, предписани от психиатър. Спрях ги ноември мин. година заради нежелани реакции,  (косопад, сънливост, нереалност, пълен кретенизъм.... Simple Smile тревожностт ми се върна отново, направо психясвам за най малкото нещо. Купих си Седатиф на Боарон. Днес ми го доставиха и го почвам. Да видим... Ако не помогне поне няма да навреди.

Моля те, дай отзиви за Седатиф Пс... Аз пък днес съм 4 ден от МЦ и получавам горещина в областта на гърдите и сърцебиене... Това вълни ли се водят? Баси тъпотията... И като съм на работа с клиент става веселба.... Не знам вече кво да правя и пия, а всички само ме пращат на психиатър
Но това не е ПА..
..

# 748
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
@The Demon: за, вълните не знам но при мен мц също протича, много тежко но със др симптоми. Сигурна съм че има, връзка, не се паникьосвай, просто трябва да приемем че е така и да не се съпротивляваме и взимаме на сериозно. Ще мине и тоя зор. Ще пиша за, седатива. Не очаквам нещо кой знае какво. Утре заминавам във ваканция и мисля да тегля една майна и на пре и на пост менопаузи Simple Smile като се върна ще му мисля. Поводи за тревоги всякакви и нямат край. 🌷

# 749
  • Мнения: 492
Гърдите имат рецептори и за естроген ,и за прогестерон. На нашите години, прогестеронът е вече доста по-малко от естрогенът и ако не се приема допълнително прогестерон ,гърдите болят от високия естроген. Аз ,например ,доста години приемах прогестерон  /вагинално/ заради прогестеронова недостатъчност и  гърдите почваха да ме болят ,когато започвах да слагам хапчето/утрогестан/. От 2,5 години не взимам допълнително прогестерон и гърдите ме скъсват от болка и  подуване ,което вече е заради високия естроген . От Витекса гърдите ми се успокояват ,също и от Див Ямс.

Общи условия

Активация на акаунт