Какво значи истинска любов и добро партньорство?

  • 7 975
  • 353
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 30 802
Не, хубаво е някои усилия да се мерят една идейка, за да има баланс. Иначе пак се стига до нечестно пилеене на ресурса на единия, а все още това по-често е жената. Не че се изкарва жертва, но това "да не си мерим усилията" често заглушава дискусията, ако жената реши да обясни кое точно й идва в повече.

# 301
  • Мнения: X
Първо за мен разведените не са втора категория хора. Те са първа категория и на светлинни години от необвързваните никога. Има вероятност да са галили  някого по челото докато му е било лошо. Може и да са готвили за някой, може и пари да са му давали и т.н. давали са нещо от себе си на някой. Необвързваните какво са правили, нацупено са гледали в точка, и са чакали там нещо си тяхно да им се случи, а то тъкмо им се е случвало.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 14:58 от Анонимен

# 302
  • Мнения: 3 186
Гал, що реши, че не са добре?

Познавам такива, че и във форума има такъв един.

# 303
  • Мнения: 46 518
Значи и друг път съм го писала, но според мен, ако искаме добро партньорство, нищо между мъжа и жената не трябва да се мери. Това е ужасно и в един момент дразни много.
Не само дразни, но и говори за лошо партньорство. Всъщност само тогава име мерене, в останалите случай потребността да си всеотдаен към другия, по естествен начин постига баланс.

# 304
  • Мнения: X
Значи и друг път съм го писала, но според мен, ако искаме добро партньорство, нищо между мъжа и жената не трябва да се мери. Това е ужасно и в един момент дразни много.
Някой като толкова с някой иска да се мери, да се мери със себе си от вчера.
Ето това е разковничето.
И друг път съм споменавала, но такива неща стават между интелигентни, разбрани и дейни хора, каквито повечето просто не са. Та не, не е това разковничето за съжаление.

Гал, що реши, че не са добре?

Познавам такива, че и във форума има такъв един.
Е как защо, заради злобата и претенциите. Искат най-доброто, само защото са мъже. Освен това повечето са откровено интелектуално недоразвити.

# 305
  • Мнения: 715
Значи и друг път съм го писала, но според мен, ако искаме добро партньорство, нищо между мъжа и жената не трябва да се мери. Това е ужасно и в един момент дразни много.
Някой като толкова иска да се мери с друг, да се мери със себе си от вчера.
А баш! Това е приказка! Дори и във връзка човек трябва преди всичко да е насочил поглед към себе си и постоянно да се стреми да се усъвършенства. То че няма да стане перфектен е ясно, но така се печели уважението на другия партньор. С мрънкане и изискване се постига една истерия и токсична среда, повече не се постига.

# 306
  • Мнения: 3 186
Ясно, Гал, но злобата е нормално нещо. Срещала съм хронично отхвърляни мъже, озлобени, които бързат да те минат, т.е. инсели.

# 307
  • Мнения: X
Когато си в някакви отношения, даваш. И имаш право да изискваш. Отношенията се движат напред от действията на всички участници, а не когато всеки поотделно си гледа пъпа и си мисли ей, колко съм по-готин от вчера.
Ясно, Гал, но злобата е нормално нещо. Срещала съм хронично отхвърляни мъже, озлобени, които бързат да те минат, т.е. инсели.
О, не, не е нормално изобщо да си злобен.
Инселите не се вреждат изобщо с жена, твърде противни са във всяко отношение. Затова са и злобни.

# 308
  • Мнения: X
Значи и друг път съм го писала, но според мен, ако искаме добро партньорство, нищо между мъжа и жената не трябва да се мери. Това е ужасно и в един момент дразни много.
Някой като толкова иска да се мери с друг, да се мери със себе си от вчера.

Да това е така, но само на първо приближение.

Трябва да има взаимна изгода. Няма как да има партньорство, когато само единия плаща а другия яде баницата. Трябва сделката да е взаимноизгодна, е това е много големия проблем на жената, защото тя създавайки новия живот смята, че е нещо като бог и си е платила за цялата баница за следващите 100 години.

# 309
  • Мнения: 30 802
"Трябва сделката да е взаимноизгодна, е това е много големия проблем на жената, защото тя създавайки новия живот смята, че е нещо като бог и си е платила за цялата баница за следващите 100 години."

Аз мисля точно така. Родила съм деца, изгледала съм ги - всичко останало е екстра по желание, ако стане, колкото стане. Но ако мъжът тръгне да търси да си "плащаш" още и да свършиш още 50 неща по негови спецификации...това вече е тормоз и издава липса на любов.

# 310
  • София
  • Мнения: 35 100
Тропси, Тропси......

Гал, права си, аз емоционално зрели и интелигентни хора си имам в главата, пък то....

# 311
  • Мнения: 7 945
Едно е да кажеш: "Виж скъпи, обичам да готвя, но ще се радвам да ме отменяш два,три дни в седмицата, за да имам възможност и аз да имам час/два свободни само за себе си в тези дни. Ако искаш готви, ако искаш поръчвай храна - избора е твой."

Друго е да кажеш: " Виж к'во, и аз работя, и децата гледам, и къщата чистя. Да не съм робот?! Моят труд обърнат в пари е повече от твоя, така, че включвай се по-активно в домакинството, че няма да се разберем!"

Подхода винаги има значение. Joy

# 312
  • Мнения: 715
На мен ми е много странно жени да капитализират раждането на деца. Особено ми е странен изразът "родих Му дете, а той... " или "тя да Му роди дете". Все едно жената е приравнена до някаква утроба, специално родила заради  и за мъжа. Според мен жените раждат заради себе си, не заради мъжете. А ако така го представят, тъй че да се изкарат жертви, то по скоро са жертви на биологията си. Не познавам мъж, който е накарал жена на сила да роди от него.

# 313
  • Мнения: 46 518
Tropssy2, не е сделка. При сделката действията са с цел да получиш отсрещното нещо, а при любовта, както 100 пъти повторих, се появява естествена потребност да дадеш. Разбира се, че има взаимност при споделената любов. Само при несподелената нещата са еднопосочни, затова и хората, колкото и всеотдайни да са, в един момент се замислят, че действията на отсрещната страна говорят за друго. Не защото се чувстват прецакани, че не получават изгода, а защото разбират, че няма любов.

С мрънкане и изискване се постига една истерия и токсична среда, повече не се постига.
За съжаление малко жени решават да се разведат, когато мъжете им не си поемат отговорностите, щото нали "не пие и не я бие". Това им е представата за добро партньорство. Говорят, говорят, молят, унижават се и накрая им остава само да мрънкат. А с цялата си наглост мъжете им дори се оплакват, че ги тормозят.
Я накарай мъжете всеки ден след работа да гледат децата, да готвят, чистят, гладят и т.н. Сами. А жените им само да ходят на работа. Ще видиш как изведнъж ще направят средата токсична с жалното си мрънкане и как всички ще скочат да ги защитават - ама как така, горкият, цял ден е бил на работа. А за жените може, че даже им е малко и ще им обясняваме, че не трябва да мрънкат Simple Smile

Allwewant, според мен имат предвид, че са избрали него за баща, което си е комплимент, както и да го поглеждеш. Но и това не е признак на добро партньорство.

# 314
  • Мнения: X
Гал, права си, аз емоционално зрели и интелигентни хора си имам в главата, пък то....
То... Именно Simple Smile
А за емоционално зрели и интелигентни хора въпросът не стои.
В задачката само се пита, като стане дума за числа и човекочасове с прахосмукачката, жената ли е емоционално незряла скандалджийка, или мъжът е емоционално незрял мърляч. Аз в такива ситуации взимам странатана жената, щото има нещо в повече - действала е.

Скрит текст:

Едно е да кажеш: "Виж скъпи, обичам да готвя, но ще се радвам да ме отменяш два,три дни в седмицата, за да имам възможност и аз да имам час/два свободни само за себе си в тези дни. Ако искаш готви, ако искаш поръчвай храна - избора е твой."

Друго е да кажеш: " Виж к'во, и аз работя, и децата гледам, и къщата чистя. Да не съм робот?! Моят труд обърнат в пари е повече от твоя, така, че включвай се по-активно в домакинството, че няма да се разберем!"


Подхода винаги има значение. Joy
Добре, бе, само при мен ли значението на подхода се свежда до неработещо 'скъпи' и юркащо 'виж кво'? Смисъл, верно ли някъде има жени, които почват директно с 'виж кво'?

Общи условия

Активация на акаунт