Какво значи истинска любов и добро партньорство?

  • 7 977
  • 353
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 30 802
На мен ми е много странно жени да капитализират раждането на деца. Особено ми е странен изразът "родих Му дете, а той... " или "тя да Му роди дете". Все едно жената е приравнена до някаква утроба, специално родила заради  и за мъжа. Според мен жените раждат заради себе си, не заради мъжете. А ако така го представят, тъй че да се изкарат жертви, то по скоро са жертви на биологията си. Не познавам мъж, който е накарал жена на сила да роди от него.

Жените раждат общо взето безкористно. Само че е много гаднярски ход той да скатае и да ползва аргумента - ма то това си е нейно решение, аз не съм оттук и съм за малко. Ами много ясно, че щом е с определен мъж и е родила, то той вече някак не е точно ерген и следва да разбира какво значи реципрочност. И да, жената е точно жертва ако поеме удара от раждане и гледане, а мъжът си го вее доволен, като женен ерген.

# 316
  • Мнения: X
Цитат
Е как защо, заради злобата и претенциите. Искат най-доброто, само защото са мъже. Освен това повечето са откровено интелектуално недоразвити.

Всички човек иска най-доброто за себе си, мъж или жена. Дори бих казал, че жените по-явно се изсилват с изискванията.

Относно мрънкането, случва се на всеки човек да изпадне в някакви дупки, та фазата на мрънкане е един стадий на излизането от тях.
Нека такива хора да се различават от онези, които са перманентни мрънкала и се отличават с ниска емоционална и социална интелигентност.
Не знам какво се тръгнали да гледате мъжките форуми, вижте си раздел СО за какви драми и оплаквачки става дума.

Желанията и стремежите на такива филмирани хора водят до обсесии, обсесията води до фрустрация, а редовната фрустрация води до различни психични разстройства. Аз не мога да си представя един нормален човек да се събужда крайно раздразнен и да мисли в някакви крайности.
Така че колкото и модерни термини да измисляте, кофтите хора са си просто кофти хора.

# 317
  • Мнения: 46 518
Жените раждат общо взето безкористно. Само че е много гаднярски ход той да скатае и да ползва аргумента - ма то това си е нейно решение, аз не съм оттук и съм за малко. Ами много ясно, че щом е с определен мъж и е родила, то той вече някак не е точно ерген и следва да разбира какво значи реципрочност. И да, жената е точно жертва ако поеме удара от раждане и гледане, а мъжът си го вее доволен, като женен ерген.
Точно. Тези приказки започват, когато той не си поема отговорностите на родител.
Подхода винаги има значение. Joy
Има, когато имаш насреща пораснал човек. Ако нямаш, нещата са доста по-различни.
Не го разбирам обаче това с поръчките, че аз да не съм малка? Като искам да ям готова храна и сама мога да си поръчам.
В доброто партньорство и двамата изпитват нужда да положат усилия, лични, за да направят даденото нещо за партньора и семейството си. И то не след молби, напомняне и т.н.

# 318
  • Мнения: 715
Не се сърди човече, не познавам мъж, който не може да се грижи за домакинството и за децата си. Грижат се, просто с по-занижени критерии. Жените имат мания за перфектност и от там натоварването. Главно емоционалното натоварване. Честно, не познавам мъж, който изисква от жена си перфектно подреден дом, без прашинка и с перфектно подредени възглавнички на дивана. Такова чудо не съм видяла. Мъжете са над битовизмите. Това е само мое наблюдение.

# 319
  • Мнения: 30 802
Не само да не поема като родител, а и като съпруг да се скатава. Тоест ако жената има проблеми и иска подкрепа - еми то решението за деца е на жената, аз само опрашвам тука...да си се оправя.

Жените не искат просто най-доброто за себе си, а най-доброто за себе си И евентуалните си деца. Щото ако си възрастен, е ОК да караш по-спартански дори; но да си гледаш децата, че имат липси - не е гот. Докато исканията на мъжете са по-егоистични - играчки, външен вид на жената, леко прислугване и улесняване на живота.

# 320
  • Мнения: X
Не се сърди човече, не познавам мъж, който не може да се грижи за домакинството и за децата си. Грижат се, просто с по-занижени критерии. Жените имат мания за перфектност и от там натоварването. Главно емоционалното натоварване. Честно, не познавам мъж, който изисква от жена си перфектно подреден дом, без прашинка и с перфектно подредени възглавнички на дивана. Такова чудо не съм видяла. Мъжете са над битовизмите. Това е само мое наблюдение.

Allwewant  , съгласен съм с всичките ти изказвания. Усоволствие е да се четат разумни и балансирани мнения.

# 321
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Подходът ВИНАГИ има значение. Това, което се пропуска много често, е човек да прецени правилно какъв подход трябва да ползва към съответния човек, а не да подхожда по един и същи начин с всички и да очаква еднакви резултати.

# 322
  • Мнения: 17 407
Ако жените раждат безкористно, то би трябвало да са наясно, че деца се отглеждат докъм 7 години, нататък си партнират  с родителите в ежедневни дела и отговорности.
Егати драмите и чудо! Пък мъжете така, пък ний жените да не сме по-прости!

# 323
  • Мнения: 715
Мда, мъжете си остават непораснали деца. Съвсем сериозно.

# 324
  • София
  • Мнения: 35 104
Няма мъже, които не могат да се грижат за домакинството.
Има мъже, които НЕ ИСКАТ да се грижат за домакинството.
И емоционалното изтощение не е от мания да перфектност, а от безсилие.

# 325
  • Мнения: 30 802
Подходът ВИНАГИ има значение. Това, което се пропуска много често, е човек да прецени правилно какъв подход трябва да ползва към съответния човек, а не да подхожда по един и същи начин с всички и да очаква еднакви резултати.

Аз пък си мисля, че към една възраст нормалните хора трябва да могат да понесат казване в прав текст - виж, пич, не ми харесва това, скатаваш, виждам ти игричките, айде да се спреш. Щото обиждането от леееко накриво казана забележка също е вид манипулация и скатавка. Айде, не си чак толкова тънкообиден, моля, и това се вижда ясно, не се прави на примадона.

# 326
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Подходът ВИНАГИ има значение. Това, което се пропуска много често, е човек да прецени правилно какъв подход трябва да ползва към съответния човек, а не да подхожда по един и същи начин с всички и да очаква еднакви резултати.

Аз пък си мисля, че към една възраст нормалните хора трябва да могат да понесат казване в прав текст - виж, пич, не ми харесва това, скатаваш, виждам ти игричките, айде да се спреш. Щото обиждането от леееко накриво казана забележка също е вид манипулация и скатавка. Айде, не си чак толкова тънкообиден, моля, и това се вижда ясно, не се прави на примадона.
Ама те и предните два примера бяха в прав текст, но казани по различен начин и с различна интонация. Тия нюанси улавяш ли ги?

# 327
  • Мнения: 46 518
Е как ще са в прав текст, аз така "на пръсти" говоря на детето ми само като я подготвям, че ще ходи на ваксина или зъболекар. Пък се имам за тактичен човек.
Не се сърди човече, не познавам мъж, който не може да се грижи за домакинството и за децата си. Грижат се, просто с по-занижени критерии. Жените имат мания за перфектност и от там натоварването. Главно емоционалното натоварване. Честно, не познавам мъж, който изисква от жена си перфектно подреден дом, без прашинка и с перфектно подредени възглавнички на дивана. Такова чудо не съм видяла. Мъжете са над битовизмите. Това е само мое наблюдение.
Всички могат. Въпросът е колко го правят. Нашите наблюдения са ограничени. Разходи се из този форум и ще разбереш какво имам предвид.
И не точно, че критериите им са занижени. Я им дай гадно ядене, да видиш как ще си повишат критериите. В повечето случаи оставят това впечатление по 3 причини:
Липса на опит. Естествено, като всяко нещо, рядко става прилично, ако го правиш от дъжд на вятър.
Нарочно лош резултат, за да не ги закачат друг път.
Умишлено отлагане, за да им се размине.

А иначе, ако си имам безплатна домашна помощница и моите критерии ще бъдат занижени, защото ако надигна глава ще ме накара да плащам или да се включа. Това си е чисто и просто скатаване, много далеч от любов.

Мда, мъжете си остават непораснали деца. Съвсем сериозно.
Не е вярно. Така са само някои и то докато срещнат голямата любов, тогава рязко се пробразяват и започват да се държат като възрастни. Или докато има кой да им се връзва, че не могат. Мъжете са точно толкова кадърни, колкото и жените, я се замисли за готвенето, например. Най-добрите световни готвачи са точно мъже.

П.П. Дано тази тема не развали много добри партньорства Trollface но спрете да говорите за мъжете като за хора с умения на бебета, обидно е спрямо тях.

# 328
  • Мнения: 30 802
Да, само че се дадоха примери, че с мяу-мяу-мило често нещата не работят. Повечето жени ще дадат подобен пример, че казваш 1-2-3 пъти мило, накрая трябва да е грубо, за да се чуе.

Деца се отглеждат най-интензивно до около 5-6г. възраст, но то и това си е голяма инвестиция на сили и време, особено за повече от 1 дете.

# 329
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Човече, за мен примерите на anonymiss значат едно и също. Чета ги буквално, разбирам ги буквално. Ако някой казвайки едно, има в предвид всъщност друго, това е друг въпрос.

Да, само че се дадоха примери, че с мяу-мяу-мило често нещата не работят. Повечето жени ще дадат подобен пример, че казваш 1-2-3 пъти мило, накрая трябва да е грубо, за да се чуе.

Деца се отглеждат най-интензивно до около 5-6г. възраст, но то и това си е голяма инвестиция на сили и време, особено за повече от 1 дете.
Ами с някои хора мяу-мяу не работи. С други работи. Кой обаче трябва да прецени ТИ какъв подход трябва да ползваш към всеки един човек? Аз ли?

Общи условия

Активация на акаунт