Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 5

  • 40 048
  • 760
  •   2
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 5 946
Интересно какво му плащаш на това удостоверение? Дори и 36 лева? Би трябвало да е една проверка по ЕГН, един принт и печат от която и да е служителка с достъп. Да не говорим, че като са голямата работа, трябва он- лайн заявка да бъде, да го пращат на имейл. Значи няколко хиляди лева ако искам може он- лайн и за 1 час, а една хартия че нямам задължения 36 лева или 70 лева и те мотаят с дни. Confused

# 646
  • Мнения: 8 802
 В чужбина (ЕС) са безплатни. Банката го дава без подканяне, също заличава ипотеката без подканяне и без такси от клиента.

# 647
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз вече в БНБ гледам, каквото мога да получа, преди да плащам в банка Х.

# 648
  • София
  • Мнения: 5 617
Привет,
Имате ли впечатления коя банка е по-гъвкава по отношение на  ниски осигуровки? Колко време назад ги гледат и съответно недоказуемия доход има ли тежести?

# 649
  • Мнения: 412
Аз вече в БНБ гледам, каквото мога да получа, преди да плащам в банка Х.
Какво точно гледате в БНБ?

# 650
  • Мнения: 641
Аз вече в БНБ гледам, каквото мога да получа, преди да плащам в банка Х.
Какво точно гледате в БНБ?

Може да се направи справка за това дали лицето има дългове и вземания към днешна дата към всички финансофи институции.

# 651
  • Мнения: 412
Аз вече в БНБ гледам, каквото мога да получа, преди да плащам в банка Х.
Какво точно гледате в БНБ?

Може да се направи справка за това дали лицето има дългове и вземания към днешна дата към всички финансофи институции.
А, правите си справка в кредитния регистър.  Реших, че е нещо свързано с банките.

# 652
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз вече в БНБ гледам, каквото мога да получа, преди да плащам в банка Х.
Какво точно гледате в БНБ?

Може да се направи справка за това дали лицето има дългове и вземания към днешна дата към всички финансофи институции.
А, правите си справка в кредитния регистър.  Реших, че е нещо свързано с банките.
Например активен период на закрита/и сметки ... нещо за което Уникредит ми искат над 30 лв.

# 653
  • Мнения: 412
В този ред на мисли, БНБ издава безплатна справка (веднъж годишно),. Ако се вземе след около 2месеца след изплащане, ще фигурира че кредитът е закрит и документа от банката се обезмисля 🙂

# 654
  • Мнения: 8 802
Много хитро, ама не е същото. Не се знае утрешния ден какво ви носи. Документът, удостоверяващ, че си изплатил кредит е много важен, за да го нямаш.

# 655
  • Мнения: 412
Много хитро, ама не е същото. Не се знае утрешния ден какво ви носи. Документът, удостоверяващ, че си изплатил кредит е много важен, за да го нямаш.
Защо да не е същото, в справката надлежно подпечатана от БНБ си пише, кредит закрит или приключен/не помня точно/. Ако БНБ не издава официални документи...

# 656
  • Мнения: 3 911
Защо е толкова важен такъв документ? Аз съм имала няколко кредита, изплатени набързо и винаги съм си ги следила в ел. банкиране. Ако трябва да послужи пред някого - ок, ама банките не са лихвари да те завлечат с кредит, който си изплатил. Няма го в банкирането, няма го според служителя, не ти идват документи за просрочени вноски и прочие, ама човекът си мисли, че може да го накарат да плати нещо втори път. Справката от кредитния регистър е предостатъчна и дори обхваща всички банки, не само конкретния кредит.

# 657
  • София
  • Мнения: 3 029
Защото самите банки го искат.
Аз рефинасирах потребителски кредит от ДСК в РББ и от РББ ми искаха документ, че съм платила кредита в ДСК с парите, които са ми превели. А за това ДСК ми искаха 60-70 лв, един хвърчащ лист, който ми написаха за 5 мин.

# 658
  • Мнения: 83
Здравейте! Наясно ли сте как стои въпросът с ипотечни  кредити за собственици на фирми? За кредит около 130- 140 000лв. какви изисквания за деклариран доход трябва да се покрият? Ще съм благодарна ако ме насочите и към компетентен кредитен консултант за Пловдив и какви са им тарифите?

# 659
  • Варна
  • Мнения: 1 558
На кредитните консултанти таксите ги плаща банката,която изберете,не вие.
Изискването на банката вноската по кредита да не  надвишава 50% от месечния ви доход, т.е. ако декларирате 1000 лв доход вноската да не  е повече от 500 лв. Има обаче и доста други условности,които са индивидуални.

Общи условия

Активация на акаунт