За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 300
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 104
Сменяте ли бибероните на децата си? Ако да, на колко време? Имаме два на авент от  1 месец, стерелизираме ги и тн, просто се чудех дали и на колко време трябва да се сменят с нови? Благодаря Hug

# 226
  • Мнения: 1 134
Аз ги сменях на около три месеца, може и по- рано. Зависи в какво състояние са.

# 227
  • Мнения: 3 942
И аз се опитвах да сменя биберонтие, но си харесва старите и новите не ги иска. Поне има два, не е само един.

# 228
  • Мнения: 6 552
И аз се опитвах да сменя биберонтие, но си харесва старите и новите не ги иска. Поне има два, не е само един.

Аз имах такъв проблем и се оказа, че просто са леко твърди като са нови. Каучукови ползваме. Просто му го "раздъвквахме" малко преди да го дадем на бебето. Разбира се го стерилизирах след дъвкането Joy

# 229
  • Мнения: 478
Привет ! От два дни бебка(4 седмична) е със нещо като секрет от едното оче като плаче има гурлички залепва чак ....почиствам с памуче и физ.разтвор ...на някой да му се е случвало ..ще звъня на педи
Здравей, при нас се е случвало няколко пъти. Единия път през нощта, дори не можеше да си отвори окото. Помогна ни чай от лайка, хубаво прецеден, тампонче и бършеш всяко око с различно тампонче няколко пъти, отвън навътре и после със съвсем лек натиск надолу към нослето и така се изчистват.

# 230
  • Мнения: 3 942
За затвореното оченце - и при нас се случи няколко пъти. Почиствам често с физ. разтвор или мицеларна вода. Бях решила, че ако на следващия ден не е минало да отида до личната да я види, но се беше оправило. Според майка ми може да има запушено слъзно каналче, не знам дали е това, но за ден й мина. Може и някакво боклуче да е влязло.

# 231
  • Мнения: 267
Дъщеря ми е на година и половина и има разстройство,лятото лежахме в болницата за същото и ми казаха,че адаптираното мляко не е подходящо в такъв период. Проблема ми е, че сега няма от къде да и купя лечебно, а тя вечер още заспива с него. Моля за предложения какво да и дам тази вечер.

# 232
  • Мнения: 844
От майки съм чувала, че две сашета Омнибиотик Панда и се оправя коремчето

# 233
  • Мнения: 267
Имам лекарства за спиране,но ме притеснява това вечерно хранене.

# 234
  • Мнения: 783
Капнете капка кърма в оченцето и ще се оправи

За затвореното оченце - и при нас се случи няколко пъти. Почиствам често с физ. разтвор или мицеларна вода. Бях решила, че ако на следващия ден не е минало да отида до личната да я види, но се беше оправило. Според майка ми може да има запушено слъзно каналче, не знам дали е това, но за ден й мина. Може и някакво боклуче да е влязло.

# 235
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Потвърждавам за кърмата - капете по 2-3 капки няколко пъти на ден. Изпробвано е и помага.

# 236
  • Мнения: 783
Не само при бебчетата но и при нас големите помага Hug

Потвърждавам за кърмата - капете по 2-3 капки няколко пъти на ден. Изпробвано е и помага.

# 237
  • Мнения: 632
Някоя мама с мнение за инхалатор Омрон ДуоБейби? Или Зано Инспиър? Ще се ползва за бебе на 3 месеца и кака на 3 години

# 238
  • София
  • Мнения: 360
Ние сме с Омрон Дуо. Инхалаторът е супер, аспиратора за нос ми се вижда слаб, но аз сравнявам все с прахослукачката, та може и да е достатъчно силен Simple Smile ползваме го от година и не е имало проблем.

# 239
  • Мнения: 1 392
Привет на всички.
Може ли да ми препоръчате някакво сиропче за имунната система от което сте доволни  На 2г и 2м. След месец ще я пускам на ясла,  искам  малко да я подсиля.

Общи условия

Активация на акаунт