За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 409
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 360
Честит празник на всички Simple Smile
Аз имам едно такова питане, през първите нощи къде спяха бебчетата ви. Ние имаме отделна детска стая с дървено бебешко легло в нея. Нямаме отделна преносима кошара или подобно и се чудя как може да организирам нещата поне първите няколко дни да е при нас, защото леглото е голямо и не може да се меси.
Тези от вас, които кърмя и бебенцата са в отделна стая как прекарвате вечерите, като се разплаче ставате и отивате до детската или?

Какво значи първите нощи? След като се роди ли? За мен е много непрактично няколко дневно бебе да е в самостоятелна стая - първо, че километража, който ще се навърти, е безмислен... второ - бебетата имат нужда от физическа близост, ще е много по-спокойно, ако не е само. Моето спеше в кошара до нашето легло, но доста бързо се премести в нашето легло. Това беше и най-удобно, докато го кърмех и спеше по-дълго при нас.

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Честит празник на всички! Споделете техники за приспиване на нервно бебе. Дъщеря ми е на 8 месеца, никнат първите зъби и вкъщи е ад. Като заспи дълбоко мога да пускам пералня, абсорбатор  и т.н., но ако не съм я дондуркала на ръце след 10 мин скача с рев, а вече е близо 8кг и ме болят раменете от това люлеене.
Да не ви отчайвам, ама май няма друг начин. По принцип кърмените бебчета се успокояват докато цокат, тези на АМ - когато са гушнати от мама или тати. Единственият вариант за нервно бебче, с растящи зъби е гушкане и само гушкане. Лично мнение! В началото дъщеря ми спеше върху мен или баща си, след това се носихме по 30 мин, не ми даваше да сядам дори. Постепенно намали времето и вече не се люлеем, а само сме гушнати, при това съм седнала. В момента е на 1г и 3 месеца, 14 кг и около 5-10 мин се гушкаме докато заспи. Надявам се скоро да останем само с една прегръдка и да заспива сама. А когато тръгне зъб и през деня иска да я гушкам и нося, така че имайте голямо търпение и ще стават и по-тежки.

# 512
  • Мнения: 1 134
solenka, направо ми разби илюзиите. И ние се носим по 30 - 50 мин преди лагане като напоследък също не ми дава да я люлея седнала... Явно трябва време, а дотогава ще развиваме мускули. Joy

# 513
  • Мнения: 5 468
Аз никога не съм приспивала децата си на ръце(освен като малки бебета). Винаги съм търсела други начини, защото не желая да създавам дългосрочен навик за носене при приспиване. Нямам и сила в ръцете, та това би било много трудоемко за мен. Малкия на този етап или го приспивам с кърмене, или го слагам в кошарата и го подрусвам(понякога друсам леко самия него), или навън в количката. Напоследък вечерите вече не заспива докато го кърмя и след като приключим с кърменето, го оставям в леглото, галя го малко да го успокоя и го оставям сам. Няколко вечери успя да заспи сам, ще видим как ще е занапред.

Semana, бебетата имат нужда от близост и топлина, а не да бъдат отделени далеч от мама. Не разбирам каква е идеята да бъде отделяно малко бебе. А за теб ще е двойно по-трудно да ставаш нощем до друга стая за да го кърмиш. Аз нощем едва намирам сили да взема малкия от креватчето(то е до мен) и да го накърмя, а ако беше в друга стая сигурно да съм се застреляла досега. Grinning Бебетата имат нужда от майка си, а майките - от максимално улеснение, а не да си усложняват живота с излишни неща. За кърмещи майки най-удобно е бебето да е до тях в кошарка/легълце/кошче.

# 514
  • Мнения: 6 626
И аз не си го представям да ставам и да ходя до друга стая по 5-6-7 пъти през нощта Scream Хората даже са измислили кърменето легнала. Спиш си с бебето и само му даваш да си цоцка като се разбуди. Това те спасява първия месец особено като се будят на всеки час-час и нещо през нощта .. а понякога просто бебето иска да се гушка и да усеща майка си, за да се чувства сигурно и защитено. Това да е самО е тотален стрес за малкото същество.

# 515
  • Германия
  • Мнения: 3 434
От съображения за сигурност бебето в добре да спи в стаята на родителите поне първите 6 месеца. Отделно и за майката е мнооооого по-удобно ако бебчето е близо до нея. Другите вече са го казали - за кърмещите мами да се разкарават от стая в стая по нощите, половината нощ да не спят... това не си е работа! По-добре вземете някакво малко легълце или сгъваема кошара поне за първите няколко месеца, сложете си я до леглото за да си улесниш ти живота. А и бебето спи по-спокойно като усеща, че не е само

# 516
  • Мнения: 4 055
Детcките хрaни в буркaнчетaтa, които cе продaвaт, cлед кaто cе отворят могaт ли дa cе използвaт многокрaтно или трябвa дa cе изхвърлят? Могa ли cлед кaто отворя буркaнчето дa зaмрaзя cъдържaнието във формичкa зa лед?

# 517
  • Мнения: 844
След отваряне се съхраняват в хладилник, каквото детето хапне до 24 часа, после изхвърляш

# 518
  • Мнения: 956
Какъв пробиотик на капки за ежедневна употреба ще ми препоръчате? До сега е пила БиоГая (ежедневно) и ОмниБиотик (при стомашни неразположения).
Да продължаваме ли с БиоГая или има по-добра алтернатива? Нещо, което да действа добре на коремчето и да подпомага имунитета. До колкото разбрах, БиоГая са само с един щам и са слаб пробиотик.

# 519
  • Мнения: 442
Какъв пробиотик на капки за ежедневна употреба ще ми препоръчате? До сега е пила БиоГая (ежедневно) и ОмниБиотик (при стомашни неразположения).
Да продължаваме ли с БиоГая или има по-добра алтернатива? Нещо, което да действа добре на коремчето и да подпомага имунитета. До колкото разбрах, БиоГая са само с един щам и са слаб пробиотик.
Аз давам само и единствено Омни Биотик. Дори и сега със захранването бебо няма проблем със стомахечето и изхожданията. Ще го давам до 1 година, защото е и с атопичен дерматит.

# 520
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте, за бебе на 2 месеца, какъв размер дрешка е подходяща за подарък 3-6 или 6-9 месеца. Комплектчето е по-скоро лятно Simple Smile

# 521
  • Мнения: 844
Щом е лятно 6-9 е по-добре. Особено ако детето е по-едро. От личен опит обаче, не обичах да ми се подаряват много по-големи дрехи, че накрая ги забравям в някой шкаф и така си остават.

# 522
  • Варна
  • Мнения: 367
Да и аз точно затова се чудя, кое е по удачно, но пък на 3-6 може да метнеш отгоре нещо и пак да става..

# 523
  • Мнения: 5 468
Аз бих взела 6-9 месеца размер. Ще може да се носи до септември, а бебетата в тази възраст растат мноооого бързо. На мен лично, в употреба повече са ми влизали малко по-големи дрешки, отколкото тези, които са били съвсем точен размер. Имало е такива, които са били малки още в момента на подаряване.

# 524
  • Мнения: 3 792
Бебето ми е на 3 месеца, нормално тегло за възрастта, дребна на ръст и от 1 месец носи 3-6, до лятото 100% ще мине на 6-9.

Общи условия

Активация на акаунт