Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 617
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 25 750
Съгласна съм. От наеми не можеш ли лесно да вадиш 6-8% чист доход, не е оферта.

# 271
  • Мнения: 9 876
Ще поскъпне, съгласна съм.
Следя си аз гарсониерките в моите блокове, вече и на 62000 (евро) се пробват. А аз купих на 44 преди 6-7 месеца.
Луда работа...

Лъки, на хиляди процента се съгласявам с теб!

# 272
  • Мнения: 2 046
Ще поскъпне, съгласна съм.
Следя си аз гарсониерките в моите блокове, вече и на 62000 (евро) се пробват. А аз купих на 44 преди 6-7 месеца.
Луда работа...
Яд ме е, че не купих тогава, като ми даде координатите....
Не познавам района и докато се чудех, цените се промениха.

# 273
  • Мнения: 9 797
Съгласна съм. От наеми не можеш ли лесно да вадиш 6-8% чист доход, не е оферта.

Е, не ми се смейте, ама това за доход на година ли става дума?

# 274
  • Мнения: 969
Писах преди време 8-10 години изплащане - смяха ми се.
Гледам си последните покупки - към 12 - 12.5 години ми излизат. Това е без да смятам парите, вложени първоначално, а тези, вложени в самите гарсониери. Мисля, че не е лошо на 8% доходност.
Не ги разбирам хората, които скачат на 5 даже и 4%.
Но ми направи впечатление покрай продажбата, араби и израелтяни с готови пари обикалят и плащат кеш. Дали перат, дали капитализират в нещо сигурно, или разполагат с някаква неизвестна за мен информация - не знам.

# 275
  • Мнения: 9 876
Аз не знам как точно да смятам доходността. В смисъл, че каквото съм купила 2013-2015, е било на цени на "дъното". Ако смятам доходността от сегашните наеми, излизат както при bachkator.
Ако обаче приравня (на ум) по сегашните пазарни цени, само за гарсониерите излизат сметките май.

Вие за вашите имоти, купени преди 5-6 г, как им смятате доходността?

Арабите и другите - къде обикалят?

# 276
  • Мнения: 18 526
Към сегашни цени разбира се. Иначе тези с наследствените апартаменти ще избият рибата.

# 277
  • Мнения: 25 750
Съгласна съм. От наеми не можеш ли лесно да вадиш 6-8% чист доход, не е оферта.

Е, не ми се смейте, ама това за доход на година ли става дума?
Да, след данъци и амортизации.

# 278
  • Мнения: 2 314
Момента не е никак добър за покупка с цел рентиерстване. С тези нива на цените, на добрите тухли. Няма избиване.
Абсолютно е така. Обаче загледай дори непредставителната извадка от форума - една камара народ изкупува на залено, за да рентиерства. В съседната тема една западна дупка в студентски за 45к евро 20м2 й се радват. Няма как да издържи такъв пазар при моментното строителство в София и предстояшото изсипване на готови апартаменти. Този филм сме го гледали на малко по-бърз каданс, обаче сега ниските лихви много замъгляват ситуацията.

Не знам кой филм гледаш, но вече многократно стана въпрос в този форум, ще готовите апартаменти, излизащи на пазара са капка в морето на фона на желаещите да закупят.

# 279
  • Мнения: 839
Момента не е никак добър за покупка с цел рентиерстване. С тези нива на цените, на добрите тухли. Няма избиване.
Абсолютно е така. Обаче загледай дори непредставителната извадка от форума - една камара народ изкупува на залено, за да рентиерства. В съседната тема една западна дупка в студентски за 45к евро 20м2 й се радват. Няма как да издържи такъв пазар при моментното строителство в София и предстояшото изсипване на готови апартаменти. Този филм сме го гледали на малко по-бърз каданс, обаче сега ниските лихви много замъгляват ситуацията.

Не знам кой филм гледаш, но вече многократно стана въпрос в този форум, ще готовите апартаменти, излизащи на пазара са капка в морето на фона на желаещите да закупят.
Някакви аргументи към тази тезата?!?

# 280
  • Мнения: 2 314
Момента не е никак добър за покупка с цел рентиерстване. С тези нива на цените, на добрите тухли. Няма избиване.
Абсолютно е така. Обаче загледай дори непредставителната извадка от форума - една камара народ изкупува на залено, за да рентиерства. В съседната тема една западна дупка в студентски за 45к евро 20м2 й се радват. Няма как да издържи такъв пазар при моментното строителство в София и предстояшото изсипване на готови апартаменти. Този филм сме го гледали на малко по-бърз каданс, обаче сега ниските лихви много замъгляват ситуацията.

Не знам кой филм гледаш, но вече многократно стана въпрос в този форум, ще готовите апартаменти, излизащи на пазара са капка в морето на фона на желаещите да закупят.
Някакви аргументи към тази тезата?!?

Статистиката за пуснати жилищни сгради в експлоатация на Националния статистически институт.

# 281
  • Мнения: 839
Пуснатите в експлоатация сгради очевидно е лесно измерима величина. Броя на желаещите е неизвестното. То за желаещи ако говорим има желаещи и за яхти. Как да се отсеят тези омащи реалното желание и възможност.

# 282
  • Мнения: 2 314
Пуснатите в експлоатация сгради очевидно е лесно измерима величина. Броя на желаещите е неизвестното. То за желаещи ако говорим има желаещи и за яхти. Как да се отсеят тези омащи реалното желание и възможност.

Ми не е мн сложно. Пробвай да си купиш апартамент в нова сграда. Вече и на акт 14 са разпродадени.

# 283
# 284
  • София
  • Мнения: 4 192
Вие наистина ли вярвате, че са разпродадени?
Ами докато имах близки наблюдения (дори на не толкова активен откъм купувачи пазар), строителите запазваха хубавите апартаменти (а те са не повече от 25-30%) за по-късен етап, или направо за след завършване на сградата.
Първо собствениците на земята обират една част от тях, после друга част се запазват по простата причина че ако преди акт 14 може да вземеш цена Х, то около акт 16 може да вземеш Х+30%.
Ето я и Томева се оплаква, че не може да намери нормален апартамент двустайка до 100к евро, а допреди 3години бяха двойно надолу. А при един цикличен пазар, най-нормалното нещо е да се очаква тенденцията да се обърне. Обаче нашето стади при високите цени купува, а при ниските чака да паднат още. Прочетете първата и втората тема от форума тук да видите как се чакаха цени по 200-300 евро за хубавите локации, когато бяха по 600. Сега се чакат цени от 2000к евро, когато са по 1500. Ами като нямаш елеменатарна икономическа култура се водиш по стадото.

Общи условия

Активация на акаунт