Изгодни полети по целия свят търсачки, промоции, летища, компании…/Тема 5/

  • 53 937
  • 563
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Веднъж опитайте сами и съм почти убедена, че няма и да помислите повече за организирана екскурзия.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 492
Насочили сме се тази година към Испания и Франция.От известно време обмислям пътуването без екскурзовод,сега и с вашите мнения,благодаря за което,май наистина трябва да се престраша и да отида.Както се казва с питане и до Цариград се стига.
За хотелите от букинга ли например си резервирате стаи? Необходимо е доста търсене и намиране на точния хотел.Не съм се сблъсквала досега с това и ще съм благодарна на всякакви съвети и помощ.
Задължително го направете! Специално Испания - бяхме за първи път, престояхме 12 нощувки и обиколихме 8 града, вкл. Валенсия, Барселона и цяла андалусия. За нощувките процедираме по следния начин: първо в букинг (или air bnb, аз съм фен на букинг обаче). Гледаме съотношение цена-местоположение на хотела, евентуален транспорт до забележителностите. След което задължително четем отзиви (в букинг са в изобилие за почти всеки хотел). И преценяваме както негативните, така и позитивните. Напр.:ако бюджетът ни го позволява, търсим предлагане на закуска (да не губим време, а и пари за по един кроасан с кафе да търсим, вместо разходка). Четем отзивите в букинг (да, има и такива за закуската), и преценяваме - струва ли си тая цена за подобна закуска или не. Друг пример - четем, че хотелът бил шумен. Хубаво де, ама като хотелът е близко до летището, на магситрала и пр., как очакваш да е тих. Обмисляме, дали ще е сериозен проблем за нас това и съотв. резервираме или не.
Откъде резервираме? Винаги сравнявам цената в букинг с тази в сайта на хотела, никак не е трудно. В Барселона напр. ни излизаше с по 10 евро по-евтино от сайта на хотела. 4 нощувки = 40 евро спестени = на 2 входа в една от къщите на Гауди (тогава по 18 евро беше билета). В други случаи обаче, може да излезе по-приемливо и в букинг, понякога си имат някакви разпродажби. Спомням си, че и в Лисабон процедирахме по същия начин. Избрахме хостела през букинг, но резервирахме чрез сайта на хотела.
Добре е цялото проучване, резервация, преглед на забележителности и пр. да започне поне 3-4 месеца по-рано.

# 92
  • Асеновград
  • Мнения: 1 377
И ние сега с мм ще ходим за пръв път сами, той никога не е ходил, а аз само с агенции организирано. Аз гледам хотелите от Букинг, свалила съм си приложението и е много удобно, иска доста търсене но мисля че си заслужава, а билети гледам от райънеър или уиз, но досега съм пътувала само с райънеър. И купуванете на билети е лесно след като го направите 2-3 пъти. Дано да се оправим, но знаем английски и мисля че навсякъде ще ни опътят, а сега има и толкова много и информация в интернет, трябва да се прочете и разучи малко преди да заминете и така.
Също така от скоро гледам и в Tripadvisor, там има реални снимки от хотела който сте харесали от посетителите и има допълнителни мнения.

# 93
  • Мнения: 258
Благодаря ви за изчерпателните отговори.Миналата година бяхме на гости на приятели в Рим и добре,че бяха те да ни показват и разведат-кой влак,кое метро да вземем(в метрото буквално може да се загубиш,пък и италианците не говорят особено на английски от това което забелязах),за да стигнем до съответната забележителност.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Отплеснахме се, ама...ние в Рим ползвахме транспорт само от и до летище и до Ватикана.

# 95
  • Мнения: 3 955
Има теми за много държави, в които се описват подробно всякакви неща, в помощ на пътуващите. Там хората обикновено си организират сами пътуванията, така че са изключително полезни и информирани.

Стига човек да отдели малко време да прочете и да си направи маршрут, да избере хотел, може спокойно да пътува самостоятелно.

# 96
# 97
  • Мнения: 2 819
mystic woman, свиркам Simple Smile Отиване с Раян до Порто с прекачване, връщане с wizz - от Лисабон Simple Smile Нещо не можем да уточним датите Simple Smile Май ще го направим 4 нощувки в Порто и 4 в Лисабон. Има хубава тема тук, в бгмама за Португалия, от там ще черпя идеи Simple Smile

kati4kaa, аз предварително си разпечатвам за всяка забележителност, която планирам да посетя инфо и си чета пред самото място Simple Smile

fenkka__, Испания и Франция....и поне месец ви трябва Simple Smile Дайте нещо по-конкретно и ще го измислим. Ние, например, направихме 1 година Барселон 4 дни и след това няколко дни плаж на Санта Сузана. Това е на север от Барселона. Хем море, хем туризъм. Страхотно изкарахме. Евтини полети с wizz, след това хотели от booking или hotels, не помня вече, влак от Барселона до Санта Сузана и кеф.......
Agoda Също е добър сайт за нощувки. Важното е да решите къде искате да отидете /аз най-често започвам с полетите/, след това решавам колко време къде ми се стои /тук вече финансовия елемент е важен/ и така, нареждам пъзелчето. За конкретните хотели се ориентирам по картата - предпочитам да съм на по-хубаво място, но да не е толкова луксозен хотел. За морските почивки предпочитам по-хубав хотел и така...зависи.

# 98
  • Мнения: 10 691
Хора, темата е изгодни полети, а не как да си организираме екскурзия сами.

# 99
  • Мнения: 2 819
Ами те нещата са свързани, в крайна сметка част от организирането на екскурзия са именно полетите. Важното е да сме полезни на хората, не виждам проблем, че се коментират и други въпроси, свързани с полетите.

И да не съм съвсем спам - ето предложение като за начинаещи - един ден в Бергамо, Италия за 50 лв.  Simple Smile
Летите сутринта в 07:40 ч. на 18.март София-Бергамо с wizz за 18.99 лв., цял ден прекарвате в Бергамо, ядете пица, мотаете се, качвате се нависоко, връщате се с полет на Ryanair в 18:10 ч. за 14.99 евро.
Това го правих декември, страхотно си изкарахме, ето снимки да ви зарибя Simple Smile Дано са по темата Simple Smile







Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 20:14 от ЕваНиколова

# 100
  • Мнения: 276
Чудесни снимки! Аз искам да попитам нещо. Някоя от вас посещавала ли е две държави в една екскурзия? И сега по-конкретно - искаме наесен да посетим Белгия и Холандия, но се чудя как ще е по-изгодно?...
София- Брюксел със самолет, после с влак Брюксел- Амстердам -Брюксел и със самолет Брюксел- София ИЛИ със самолет София- Брюксел, после с влак до Амстердам и накрая връщане със самолет Амстердам-София?  Т.е. като цяло двупосочните билети по-евтини ли идват или не? Някой с преки наблюдения?

# 101
  • Мнения: 2 819
Чудесни снимки! Аз искам да попитам нещо. Някоя от вас посещавала ли е две държави в една екскурзия? И сега по-конкретно - искаме наесен да посетим Белгия и Холандия, но се чудя как ще е по-изгодно?...
София- Брюксел със самолет, после с влак Брюксел- Амстердам -Брюксел и със самолет Брюксел- София ИЛИ със самолет София- Брюксел, после с влак до Амстердам и накрая връщане със самолет Амстердам-София?  Т.е. като цяло двупосочните билети по-евтини ли идват или не? Някой с преки наблюдения?

Благодаря за снимките!
Конкретно по питането - ако летите с нискотарифни компании според мен ще е много по-изгодно от логистична гл. т.  да си спестите едно пътуване с влак и съответно да си летите от Амстердам обратно към София. Всичко е въпрос на правилно планиране и дебнене на най-изгодните полети. Разбира се, много зависи и от часовете на полетите, напасване на дните, съответно може пък да се окаже, че ще е по-изгодно да се върнете до Брюксел, ако не можете да намерите изгоден полет за връщане....

Не знам дали ме разбрахте Simple Smile Не мисля, че има зависимост - двупосочен/еднопосочен. Следете и двата варианта и ще си прецените.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 382
София- Лондон може също за ден. С търсачката може да се открият , има дати със сутрешен полет в 6.00 ч и нощния в същият ден. Обикновено в петък и неделя. Цените са по 18.99 лв с членство.

# 103
  • Мнения: 276
О, ние не искаме това да се случи в рамките на един ден. Ще бъдем с две деца. Искаме да организираме 3-4 нощувки в Брюксел и още толкова в Амстердам. И от сега гледам и пресмятам варианти. Но реших и тук да попитам. Може да има някой, който вече е минал по този път.

# 104
  • гр. София
  • Мнения: 445
Миналата година направих така:
1. С УИЗ двупосочни София-Братислава-София;
2. Братислава - Виена (2 нощувки) с автобус;
3. Виена - Прага (4 нощувки) с влак;
4. Прага - Братислава (1 нощувка) пак с влак.
Беше страхотно! Придвижих билетите още от тук за нас и още едно семейство с две деца (общо 8 човека бяхме).

Общи условия

Активация на акаунт