НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 39 340
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 68 621
Миналата седмица правих липидния профил по линия на трудова медицина. Според мен - перфектни резултати. Досмеша ме, после яд ме хвана, когато доФторката, без да види триглицеридите, лдл и хдл  и съотношенията между тях, каза: " Холестеролът ви е на горна граница, но не смятам че се налага да приемате статини" 😩
Абе альооооо....тия статини като вит.С ги раздавате. Поограмотете се малко! Аман от невежи докторя...аман.

# 721
  • София
  • Мнения: 11 482
Защо холестеролът да не е важен? Моят е 5.72 при горна допустима 5.2. Не беше разбит на лдл и хдл, но съм сигурна, че по-скоро лошият е висок. Триглицеридите са ми ок.

# 722
  • Мнения: 68 621
До 7 е бил в миналото. Защо е снижена горната му граница и кой печели от това....сама можеш да се досетиш 😉
Сам по себе си няма значение. Тълкува се във връзка с тригл., лдл, хдл и вида на частиците - от големите плътни ли са или дребните...и т.н.и т н

# 723
  • Мнения: 822
Защо холестеролът да не е важен? Моят е 5.72 при горна допустима 5.2. Не беше разбит на лдл и хдл, но съм сигурна, че по-скоро лошият е висок. Триглицеридите са ми ок.
Сам по себе си не, само HDL и триглециридите като съотношение.
Скрит текст:
Съотношението TG/HDL  е сурогатен маркер за инсулинова резистентност в черния дроб и началото на развитие на метаболитен синдром. Идеалното съотношение трябва да е по малко от 1 (при използване на mg/dl) или по-малко от 0,4 (при използване на mmoles/ml)

# 724
  • Мнения: 1 120
eldass тази Архидонова киселина Омега 6 ли е?
Омега 6 е свързано с възпалителните процеси.
Съотношението Омега 3:Омега 6 трябва да е 1:1
ма много трудна работа

Преди година изследванията ми:
0,49 mmop/l Триглицериди        при норма до 1,70
2,32 mmop/l  HDL         при норма над 1,55
3.64 mmop/l  LDL          при норма до 3

Гликиран Хемоглобин ( HbA1c ) 5.30 % (NGSP) 4.0 - 6.0 (6.0 - 6.5 повишен риск за диабет)

Сам по себе си не, само HDL и триглециридите като съотношение.
Съотношението TG/HDL  е сурогатен маркер за инсулинова резистентност в черния дроб и началото на развитие на метаболитен синдром. Идеалното съотношение трябва да е по малко от 1 (при използване на mg/dl) или по-малко от 0,4 (при използване на mmoles/ml)

сякаш излиза 0,21 съотношението, права ли съм?

При интерес мога да споделя изследвания и от 2010 и от преди 2 години.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 18:30 от Sani..

# 725
  • Мнения: 68 621
http://paskaleva6.blogspot.com/2014/06/blog-post_17.html?m=1

От блога на Камелот се ориентирам аз.

# 726
  • Мнения: 18 542
Изводите на професор Сиъср са на база научни проучвания. Има издадени негови няколко книги. Има ги в сайта. Няма да навлизам в спорове.
Което не пречи да греши или да изопачава според неговите си разбирания информацията. Иначе към т.нар. научните проучвания, имам сериозни резерви. Няма правени експериментални изследвания върху хора, хранещи се с едно или друго, които да доказват една или друга теория. Всичко е предположения и спекулации, базирани на интервюта и данни от спомени на хора какво са яли - прекалено много фактори неотчетени, които оказват влияние, за да може да се установи причинно-следствена връзка.

Аз също нямам намерение да споря, няма смисъл, защото никой нищо не може да докаже в тази сфера. Hands V

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Някой да ми напише какво точно да кажа на лаборанта като ида да ме боцне за кръв? Във връзка с горните постове...

И как правите спанак с яйца? Взех пресен от Лидл...само задушен в масло и после чуквате яйцата...?

# 728
  • Мнения: 68 621
Благодаря за рецептата за 90 минутното хлебче Hug
Много съм вързана в ръцете. Но направих 2 - с кокосово и с бадемово брашно. Хапнах по-мялко от двете....и се затъкнах 😆
Много засищащо ...изненадах се.

Мистик- липидния профил влиза в годишния профилактичен преглед при ЛЛ ...

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Тета, нашта ЛЛ нищо не пуска...и като ида да искам все пита за какво и що... Wink Нали знаеш, че не обичат да знаеш повече от тях.

П.п...твоето хлебче бая зор ти е дало Stuck Out Tongue Winking Eye  чак 90 Минути!

# 730
  • Мнения: 68 621
То ти се полага..как не пуска. Даже има глоба за пациента ако не мине такъв преглед!Профилактични изследвания- кръвни ПКК +  липидния профил, ЕКГ, и фецес май. Може и друго да има..но за тези съм сигурна.

# 731
  • София
  • Мнения: 11 482
И задължително искай холестерола да е разбит, че на мен все ми го пускат общ. И не мога да се ориентирам.

# 732
  • Мнения: 822
Миоки, неговите проучвания са правени на живи хора /той самият, брат му и жена му са основните "опитни зайчета", както и елитни спортисти от различни клубове/ и опитът описан в книгите е от техните кръвни показания.  С годините открива нови принципи и задълбава, променят се нещата с рибеното масло, но основното е тихото възпаление, инсулина и айказаноидите. Споделям като информация, без да задължавам да се спазва или признава нещо от неговите открития като доктор биохимик, търсещ начини за ефективно достагане на лекарства против рак до таргета. С най-добри чувства съм и аз! Hands Plus1
Sani.., твоят резултат от съотношението е 4,73 ако са същите тези мерни единици. Да, АА е точно омега 6. Почти до идеалния процент гликиран си - 5%.
mystic woman, аз си пускам гликиран хемоглобин, КЗ и инсулин, от липидните триглицериди и HDL. Добре е така спанака, аз добавам и домат.

# 733
  • Мнения: 1 684
За пръв път чувам за профилактични прегледи. Ще взема да си поискам следващия път едни кръвни изследвания

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Елдас...какво е К3...?

Общи условия

Активация на акаунт