Има ли право сестрата в детската градина да връща болните деца?

  • 4 057
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 851
Съгласна съм, че сестрата е там, за да оказва мед. помощ.
Ние някак минахме покрай капките с боледуванията навремето, но днес двамата ми породени племенника се измъчиха миличките, влачи всеки от групата си, предава на другия, остават 2 седмици вкъщи, после обратно и всичко се повтаря. Когато си свидетел на този омагьосан кръг в продължение на 5 месеца вече, не мога да нарека родителя истерясал. И проблеми в работа има вече майката: през седмица - за по 2 с. вкъщи. Освен да ги пускат всички болни, сестрата да ги обгрижва като не ще да връща -  и всички ще пляскат с ръце.🧐

Много родители са в този кръг. И моето боледува, ей сега до преди 2 дни пак беше болно.
Единственото което искам да кажа е, че причината за тези болести не са другите деца и техните безотговорни родители. Някои хора явно не са наясно с механизма на разпространение на вирусите ли, не знам, но е супер наивно да вярваш, че е възможно в ДГ детето да бъде като в инкубатор и да му се осигури стерилна среда.
Ми там са 30 деца. Те имат родители, братя, сестри, баби и т.н. всеки от тези хора ходи на работа, градина, училище, мъкне някви бацили, детето може да е без никакви симптоми и пак да е заразно. Даже и учителката и сестрата могат да донесат вирус! Просто вирусите и бактериите са навсякъде около нас и начина не е да се опитваш да ги избягваш (защото е абсолютно невъзможно!) и да следиш кой е болен, а да правиш каквото може да подсилваш организма. Иначе трябва да се затвориш само вкъщи щото и до магазина да отидеш може да лепнеш нещо.

А за да не отсъстват постоянно просто не се спират за най-малкия симптом, а само когато е по-сериозно. Например ако нямат температура, повръщане, много силна кашлица, могат да си ходят на градина. Иначе просто трябва да напуснеш работа, което е абсурдно.

# 46
  • Мнения: 1 494
И мен много ме ядосва това обвиняване на другите за боледуването на собствените им деца.
Също както някои майки писаха тук, когато синът ми почна да се разболява тази зима, а той е на 10 години вече, си потърсих своите грешки. Миналата година тренираше футбол навън на -3 градуса, по къси гащи. Всички от семейството бяхме болни, той не. Тази година спряха тренировките и сме намалили много излизанията навън дори и събота и неделя. Децата се изнежват ако се гледат на високи температури, ако се обличат прекалено дебело и т.н. и т.н.
А в градинската възраст лично за мен много по-важно е в какво психическо състояние е детето. Дали отива спокойно и без напрежение или се дере от вратата и не иска да влиза. Как дете под стрес например ще остане здраво и ще ходи на градина.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 15:26 от gingerina

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно алергичните сополи са епидемия.Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 7 276
Явно алергичните сополи са епидемия.Wink
Ами всъщност - с качеството на въздуха в София - не е далеч от истината. Аз го усещам по себе си. Недай Боже и да имаш нещо от рода на астма - тогава е страшно направо.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
В повечето случаи е едно удобно лъжеоправдание.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 276
В повечето случаи е едно удобно лъжеоправдание.
И когато е с бележка от лекар ли?

# 51
  • Мнения: 1 851
Алергични, вирусни, бактериални - все тая.

Вируса вече е плъзнал в групата и полза от спиране няма. Поне на мен не ми се е случвало детето да се зарази от някъде другаде и нарочно да я пусна на градина да зарази цялата група. Винаги от ДГ се разболява, та не се сещам кого точно трябва да пазя там?!

Бактериите в носа всеки си ги носи и при нормален имунитет не създават проблеми. Когато се съберат 25-30 деца по цял ден в затворено помещение си обменят бактерии, няма как.

Тъй че ми е все тая на кой какви са му сополите.

# 52
  • Мнения: 3 578
В повечето случаи е едно удобно лъжеоправдание.
И когато е с бележка от лекар ли?

Лекарите фалшиви болнични издават, което е доста по-рисково за тях, та НОИ пропищява от години, та една бележка за ДГ няма да напишат 🙂

# 53
  • София
  • Мнения: 7 276
Аз искам да го видя този лекар, който ще издаде фалшива бележка за ДГ.

# 54
  • Мнения: 3 578
Май говорим за различни бележки

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
В повечето случаи е едно удобно лъжеоправдание.
И когато е с бележка от лекар ли?
Да. Дори мога да разиграя диалога на тема как бабите работят и няма кой да гледа детето.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 276
Не разбрах - каква е връзката на бележката от лекаря с цирка с бабата, която работи?

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 17:58 от Аш

# 57
  • Мнения: X
Е хайде сега, ако кажете, че не сте видели болно дете да ходи на градина - грях ви на душата. Знаем си и приятелите, които си пускат децата болни. И да - това не е редно! Това каза авторката, а вие и се нахвърлихте - била активистка, била не знам каква си... Бацили си има навсякъде, но не е редно да ходят болни деца на градина и това е факт. Че се дават фалшиви бележки - дават се разбиера се. Те фалшиви телкове вадят, вие за една бележка. Аз знам и родители, които си пускат болното дете на градина и лекарката им, която им дава бележка, защото няма кой да гледа детето.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 276
Е хайде сега, ако кажете, че не сте видели болно дете да ходи на градина - грях ви на душата. Знаем си и приятелите, които си пускат децата болни. И да - това не е редно! Това каза авторката, а вие и се нахвърлихте - била активистка, била не знам каква си... Бацили си има навсякъде, но не е редно да ходят болни деца на градина и това е факт. Че се дават фалшиви бележки - дават се разбиера се. Те фалшиви телкове вадят, вие за една бележка. Аз знам и родители, които си пускат болното дете на градина и лекарката им, която им дава бележка, защото няма кой да гледа детето.
Аз за такива случаи не знам, но ако видя такъв лекар, ще подам сигнал срещу него. А вие като знаете и не сте сигнализирали, също не сте постъпили особено благородно.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбрах - каква е връзката на бележката от лекаря с цирка с бабата, която работи?

Ако от градината или яслата се заинатят за бележка, а няма кой да гледа детето и то трябва на всяка цена да е на градина, то се отива най-често при ЛЛ и той издава бележка, че детето е здраво, а сополите са алергични, кашлицата остатъчна и т.н.  Както някой писа, лекарите издават болнични почти на килограм, а тук за една бележка да се стиска!

Общи условия

Активация на акаунт