Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Рим - 23 тема

• 15 900
  • 217
  •   1
Отговори
# 165
Предполагам, че дори и след това може да се въведе за всички влизащи в страната задължителна карантина, която ще обезсмисли всякакви пътувания с цел туризъм..., за дълго време. Ние имаме направени резервации за юли не само за Рим.., с анулация са и все още не сме ги анулирали.., но.. съм с все по-голяма увереност, че ще ни се наложи да се разминем тази година с Рим Disappointed Relieved

# 166
Тази година  всеки  ще зачита богатствата на  родната си страна.  Ние ще бъдем- ,,Изберете  българското.,,

# 167
Ние получихме писмено потвърждение, че и двата ни полета са анулирани. Райън еър ще възстановяват парите, но Алиталия щяла да мисли дали да даде ваучър за сумата или нещо друго... през esky са купени билетите, с тях няма никаква връзка  и общо взето - каквото стане.

# 168
  • Milano
В какъв смисъл щяла да мисли?

Вижте тук:
https://www.alitalia.com/en_en/fly-alitalia/news-and-activities/ … info-flights.html

Преди няколко дни се навършиха 500г.от смъртта на Раффаелло.

В Scuderie del Quirinale има изложба, която по обясними причини в момента не може да бъде посетена.

Ето една виртуална разходка из залите:

https://youtu.be/F3JDrfGfGUk

А тук един друг клип за него със субтитри:

https://youtu.be/oNSdP6ZR7nA

За мен той е ненадминат.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 23:32 от regina di cuori

# 169
Благодаря за линковете за изложбата - щяхме да ходим май месец в Рим и мислех да купувам билети...

На мен Алиталия ми промениха полета за връщане (още не съм канселирала резервациите) - направиха го с прикачане в Белград. Надявам се да го анулират те, за да си взема парите, не искам ваучери.

# 170
  • Перник
Здравейте, момичета!
Как сте? Как е положението в Рим в момента?
Искам да попитам някоя дали си е получил парите от Ватиканските музеи за отменените резервации? Помня, че някой писа, че са му върнали отговор, че това ще се случи до 60 дни.Има ли някакво развитие?

# 171
Да, аз ги получих по сметката преди една или две седмици. Резервацията беше за 20.04.

# 172
Момичета, как е ситуацията със самолетните билети? Връщат ли ви сумите, или само ваучер е опцията? Специално Алиталия ме интересува. И колко време преди датата на отменения полет?

# 173
Ние трябваше да летим Рим - София с Алиталия на 4 май. Не искат да ни върнат пари, а за ваучера няма нищо като инфо. През esky са ни билетите. Те нямат връзка по-тел., а на мейл не отговарят след като питахме може ли връщане на парите вместо ваучър.

# 174
А аз влизам в темата с един клип.
https://www.youtube.com/watch?v=HWh8DABNoU0

# 175
  • България
Много тъжно!

# 176

ВСЕКИ ДЕН СЕ МОЛЯ ДА СЕ ОПАЗИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ! И ВИЕ МОМИЧЕТА В ИТАЛИЯ, И НИЕ - В БЪЛГАРИЯ!

# 177
  • София
Момичетата в Рим, как сте? От няколко дни се каня да ви питам, вие толкова помагате тук в темата, искам да ви изкажа подкрепа!

# 178
  • IT
Днес първият ден от втората фаза, излезнахме да се поразходим в квартала. Вече е доста топло и и само за навън, да се надяваме че след 15 дни всичко ще е спокойно, ако е така ще отворят и музеите на 18 май.

# 179
Привет,  момичета!  На 29 февруари трябваше да летим за Рим.   Отказахме се, и досега денем и нощем мисля само за този град. Някак си  само минавахме набързо за по ден и половина или по - малко, на отиване или връщане.  И все не намирах време.  Сега Рим ми е първият  град, тръгваме веднага щом стане възможно.  Никога не трябва да отлагаме мечтите си,  защото изведнъж всичко се преобърна в света и някак си ние, обикновените хора може би няма да можем да имаме достъп до до него.  Всички тези изследвания, здравни паспорти,  ваксини.... Вярно е,че юрушът беше станал неимоверен,  вярно е че никой никога доброволно не би се отказал от този феноменален и изключителен достъп до всяко кътче на света.  Вярно е, че повече от 10 години имаше публикации и прогнози, но ние ги ингнорирахме и продължавахме смело по континентите. Дано след година- две се завърнем към някаква нормалност,  е няма да можем да купуваме бясно билети на промоция,  но поне да имаме пак възможност да пътуваме и тогава може би да очакваме с трепет този миг и да го ценим. Малко тъжно стана,  едва ли това ни е най- големият проблем в момента,  ала нещата са свързани. Пожелавам на всички да сме живи и здрави,  весел празник Гергьовден и нека Свети Георги да ни пази и да победи силата и светлината в живота ни!

Общи условия

Активация на акаунт