Преди и след (home makeovers) - 2

  • 109 613
  • 775
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 468
Паркет е на поне 30 години, нямам идея колко точно - махнат, шпакловка, пренареден, изциклен и лакиран - преди беше на класическа форма рибена кост Simple Smile
В картината се влюбих от пръв поглед, в една група във Фб, на млада българска художничка е. Някой ден, кой знае кога, се надявам да мога да пусна цялостната картинка Grinning

# 91
  • Мнения: X
Колко ви струва цялата процедура с паркета?

Така пренареден изглежда строхотно, избягали сте от ретро излъчването, което лично на мен не ми допада.

# 92
  • Мнения: 468
Колко ви струва цялата процедура с паркета?

Така пренареден изглежда строхотно, избягали сте от ретро излъчването, което лично на мен не ми допада.
13 кв. ми излязоха 820 лв. с лакирането (и лака), без замазката и первазите. Аз всъщност никога не се бях замисляла, че може да се нареди по друг начин, майсторите ме посъветваха. Но при такова редене отива фира и предполагам ако се пренарежда в стая със същия размер може да не стигне. При нас площта за редене беше малко по-малка след ремонта от площта, от който извадиха паркета. Примерно 3 кв. разлика.

# 93
  • SF
  • Мнения: 20 771
Майсторите не могат ли да намерят допълнителни дъсчици? Трудно ли намери майсторите? За колко време стана ремонтът на паркета?
Предполагам, че може да се пренареди и без замазка отдолу.

# 94
  • Мнения: 468
Не знам дали могат, но и да могат ще са различни. Но пък могат да се наредят там, където ще има мебели. Не ми се наложи и не съм веща по въпроса, при мен останаха около 8 парчета паркет - буквално ако имаше още 1 ред нямаше да стигне.
Майсторите търсих по отзиви и препоръки в някакви теми за ремонти. Дали са най-добрите с най-изгодни цени - не зная, но бяха бързи, любезни, отзивчиви и коректни.
Ако отдолу е равно може и без замазка, но това е доста рядко Simple Smile
По принцип не става бавно, но заради замазката и това, че се случиха празници, отне повече време. Реално в началото на ремонта махнаха паркета и го складираха в друга стая, после останалите майстори месец някъде чупиха, къртиха и извозваха и на финала момчетата дохода и го направиха за 3 дена. 1 ден се грундира, реди и лепи, на другия се цикли, слагат се 2 ръце лак, на третия още една ръка лак и това е.
Грунда е адски, между другото - в спалнята е било затворено и миризмата е проникнала, трябваше да си търся Airbnb в 11 през нощта, защото не се седеше от смрад, беше попила навсякъде - в мебели, в завивки, в дрехи... Чак след 2 дена успях да отмириша. В стаите, които са били отворени през това време, нямаше проблем. Та ако някой се заема с такова начинание, да си има едно на ум с проветряването Simple Smile

# 95
  • SF
  • Мнения: 20 771
2 дни за проветряване не е никак много. Човек може да остане и 3-4 дни в  Airbnb. Само въздухът ли е проблем? Ако се затворят плътно другите стаи, без да се ползват, има ли опасност да се вмиришат матраци, килими, пердета, дрехи в гардероба?
Много красиво е станало! Не се вижда хубаво на снимката дали лакът е мат или гланц. Заради ретро звученето, бих предпочела да бъде матов завършекът отгоре.
Дъсчиците и в момента са с различен цвят - някои винаги са били под мебели, други ги е пекло слънцето и е ходено върху тях.
Бяхме изчислявали, че дали ще се сложи хубав ламинат в помещение или ще се пренареди и лакира съществуващ вече паркет, като цена излиза горе-долу същото.
Проблемът е в това да се намерят добри и сериозни майстори, липсващите дъсчици и невъзможността да се ползват останалите стаи през времето на ремонта.
Аз имам и един огромен ъглов диван и огромен масивен шкаф, които не знам къде биха могли да отидат за цялото това време (седмица). Ако редя върху паркета ламинат, ще може да се подместват, но да се изнесат... - малко трудно.

# 96
  • Мнения: 10 255
И аз имах подобни идеи, но се чудя вече дали да си го причинявам. В хола имам 60-годишен дъбов паркет, нареден като рибена кост. Искаше ми се да сложа гранитогрес в по-натоварените зони и да се отделят с метална лайсна от паркета, но като си помисля какво пренасяне и редене ще падне съм на път да се откажа и да сменя само первазите.

# 97
  • Мнения: 468
Проблемът беше точно в затворените стаи - там беше влязла миризмата и понеже не е имало къде да излезе се беше пропила във всичко. Та, ако се остави отворено навсякъде няма да има никакви проблеми.
Иначе при мен е паркет и гранитогрес, но стаята беше напълно изпразнена и не беше трудно да се направи. С мебели в стаята не знам...
Лака е мат, майсторите ми бяха доста сериозни и много точни. То с търсенето на майстори за каквото и да е винаги е трудно Simple Smile

# 98
  • тук и там
  • Мнения: 11 399
Kакво е Airbnb.?

# 99
  • SF
  • Мнения: 20 771
Сайт за наемане на апартаменти. Може за една нощ, може за месец. Напиши го в гугъл и ще видиш. Много е популярен по цял свят. Ползва се за ваканции, врменен престой.

# 100
  • Мнения: X
Преди и след - спалня (все още не е напълно завършена)

# 101
  • Мнения: 40 318
Извинявай, ама какво е това нещо, дето го изривате? 30 см стара замазка ли е??? Каква плоча го носи това?

# 102
  • Мнения: X
Извинявай, ама какво е това нещо, дето го изривате? 30 см стара замазка ли е??? Каква плоча го носи това?
Ще се опитам да обясня максимално добре. 😁 Имаше стар изгнил паркет, под него някакви черни камъни с греди които държат паркета и това което се вижда вече на снимката е земя. Наложи се да копаме, понеже гардероба който си харесах беше прекалено висок за стаята. След като изринахме земята изляхме бетон, после отгоре фибран, после пак бетон-замазка, подложки за ламинат и накрая -ламинат. Видяхме се в чудо.

# 103
  • Мнения: 11 445
Аз виждам пръст. Явно е някаква много стара къща без плоча. Държи се на бетонните зидове под стените. Ако е така, то това е опасна сграда. Иначе е станало добре вътре.

# 104
  • Мнения: 375
Земя е...Огромно количество работа, разкажи повече.

Общи условия

Активация на акаунт