СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 799
  • 781
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 234
Чудех се следното - никой нищо не пише за Веди.
Като чета темата оставам с впечатление, че всички деца са в Междучасие и 1-2 в Регалия.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 09:38 от Fifiana

# 391
  • София
  • Мнения: 2 855
Аз и за Милениум и Образователни технологии не срещам.

Споменавахте назад помагала с готови тестове на Регалия и Педагог, от мненията ви разбирам, че по БЕЛ на Регалия помагалото не струва, а по математика е ок. На Педагог как са и може ли линк да споделите? Даже ако и други се интересуват да не се питаме по 100 пъти едно и също, може да ги запишем на 1 стр.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 09:41 от Helene S

# 392
  • Мнения: 6 926
Веди не правят пробни за външни.
В Регалия май ходи само синът на мама Мони от пишещите тук, но те си имат ПИ за външни и има интерес.
На Милениум са пи мат и бел в един ден и е нерелевантно с истинското нво като натовареност.
ОТ също нямат обявени дати за външни или поне никой не ги е записал в календара.

# 393
  • софия
  • Мнения: 25 459
Записах мрънкалото на ПИ мат в Регалия. Това ще е. Ще "умре от кеф" - събота е на български до 3, от 6.30 на урок по мат и сега ще има 3 недели, веднъж в месеца, изпити по мат. От сега се притеснявам как ще кажа довечера. Shocked   

# 394
  • София
  • Мнения: 2 855
zvаnchе, ела ме виж снощи как и аз от същото се притеснявах, чудех се как със максимално soft skills да кажа къде съм го записала. 😂

# 395
  • Мнения: 24 467
Реших да пропуснем ПИ на Регалия. Като материал нашите са доста назад по математика. Вчера последно са решавали за сплави. Има ли някой толкова назад?  Като гледах, че признаци за еднаквост на триъгълници ще са взели в школата преди изпита... Това са си около 20 урока напред от нас.

Ехе, вярно е назад.
Колко часа седмично имате?

При нас в училище се движат доста добре с материала, но решават задачи само на базово ниво. Дано накрая да имат време да поусложнят задачите. В школата би трябвало да вземат признаци за еднаквост на триъгълници тази седмица.

И ние сме по същия начин. Вземат се уроците по план, добре върви, но са си базови задачи. То няма време в клас за друго, освен по ИУЧ. Другото - извън училище, доколкото остане време.
...
Обаче днес сме в снежна ваканция днес и няма училище. Вчера едва са стигнали и то с колата. На автобус било невъзможно да се качат сутринта.

# 396
  • Мнения: 3 491
Еха, истинска зима!
Аз не смея без негово съгласие да го записвам на ПИ. И без това тази година е критична за взаимоотношенията ни, не искам да си навличам още негативи.

# 397
  • Мнения: 6 926
И аз първо питам и после записвам, без да сме с риск за взаимоотношенията ни Simple Smile.

# 398
  • Мнения: 8 230
По математика нашите са в края на раздела за основни геометрични фигури. Май им предстои да направят контролно и ще започнат триъгълници.
В училище решават само задачите от учебника, имат няколко за домашно от него или от сборника. По ИУЧ правят задачите от УТ и това е. За повече няма време. Учителката не дава дълги домашни, защото родителите протестират. А и няма особен смисъл след като домашните се проверяват единствено дали са написани, а не дали са верни. Отделно половината деца ги преписват от някой друг.

# 399
  • софия
  • Мнения: 25 459
Говорили сме в началото на учебната година, че втория срок трябва да отиде на няколко ПИ по мат, защото не ходи на школа и е добре да свикне с формата. Нямам какво да питам, радвам се, че са в ден, в който може да отиде.
Вкъщи, въпреки препоръките ни - нашите с баща ѝ и на учителя, не е седнала сама да реши дори един ПИ. Ами ще ходи и това е.

# 400
  • Мнения: 4 967
Ехе, вярно е назад.
Колко часа седмично имате?
Първият срок бяха общо 5 часа, заедно с ИУЧ. Сега гледам, че са 6 часа общо. Загубихме една седмица преди време, защото учителката отсъстваше по болест.

# 401
  • Sofia
  • Мнения: 688
Чудех се следното - никой нищо не пише за Веди.
Като чета темата оставам с впечатление, че всички деца са в Междучасие и 1-2 в Регалия.

Моята дъщеря е във Веди. Първи ПИ по избор беше на 5.02 по БЕЛ, а втория е събота или неделя (според това в кой ден е курса). Моята няма да ходи, но има право да получи задачите. Обещала съм да ги предоставя тук.

# 402
  • Sofia
  • Мнения: 688
И аз първо питам и после записвам, без да сме с риск за взаимоотношенията ни Simple Smile.

И аз, но... съм генерално отрязана: защо да ходя като не е минат материала, само ми губиш времето - накрая има официални в школата - на тях ще си ходя.

А баща й ми каза следното: помниш ли като беше малка и боледуваше? Чудеше се при кой да я водиш и кой да слушаш. Нещата се оправиха като си избра един и му се довери. Та... така и сега: избрахме Веди. Край! Стига побърква детето.

На това какво да кажа?!?

И може би са прави...

# 403
  • Мнения: 47 981
Аз се записах са уча на дърти години. Хем сама, доброволно, нищо не зависи от изпитите и т.н. ,хем по сесия се бях поизнервила и хич не ми се учеше... напрежението им е огромно, независимо дали го показват или не.
Моето дете ревна, ,че има едва 77 точки по математика на пробен. Ми така е. Объркал е лесно, та лесно. Ама едно е домашното, друго е там. Та така. Има смисъл от тренинг, ама си е и гадничко. Sad

# 404
  • Sofia
  • Мнения: 688
Аз се записах са уча на дърти години. Хем сама, доброволно, нищо не зависи от изпитите и т.н. ,хем по сесия се бях поизнервила и хич не ми се учеше... напрежението им е огромно, независимо дали го показват или не.
Моето дете ревна, ,че има едва 77 точки по математика на пробен. Ми така е. Объркал е лесно, та лесно. Ама едно е домашното, друго е там. Та така. Има смисъл от тренинг, ама си е и гадничко. Sad

Естествено, че има нужда от тренинг! Рутината понякога е всичко, но... трябва да приема, че и хората сме различни.

Аз мразя да закъснявам за среща и съм винаги 10-15 мин по-рано. Съпругът ми тръгва все в последната минута, но НИКОГА ДОСЕГА не е закъснявал и минута...

...иначе и той сега завършва втора магистратура... тотално различно от професията му (чиста лудост, ако питате мен), но в негов стил, по негов начин - много си е успешен! Той твърди, че това е просто зрялост.

Която и дума да използваме - зрялост, рутина - все е опит, нали?...

Не ми личи, че съм везна, нали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт