Дъщеря ми и съпругът ми,а аз по средата

  • 8 401
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
И двамата трябва да се извините на детето, че е расло в такава среда и че 21 години ви търпи простотиите. Ти не си между двамата, само за себе си мислиш! Детето е на първо място ВИНАГИ в този живот, не скапания му баща и робинята майка.

Ако някой си позволи да псува детето ми в мое присъствие ще му счупя въпросния компютър в главата и държа да отбележа, че изобщо не се шегувам или преувеличавам.

# 136
  • Мнения: 3 159
Четох само коментарите на авторката. Нямаше ли наскоро един такъв, който взриви апартамента си? И той така бел над всички и само той бил важен.

# 137
  • Мнения: 41
Това, че вие му търпите характера, не означава че и другите са длъжни да го правят и да мислят, че е нормално.
 Детето е достатъчно голям човек, за да прецени само. По този начин го учите единствено на това винаги да се подчинява, да свежда глава и да отстъпва. Много лош пример му давате, като го карате да се извини, вместо да остоява себе си и достойнството си!

# 138
  • София
  • Мнения: 17 592


144 от Семейния кодекс (СК):
Издръжка на пълнолетни учащи се деца от родители

Чл. 144. Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца, ако учат редовно в средни и висши учебни заведения, за предвидения срок на обучение, до навършване на двадесетгодишна възраст при обучение в средно и на двадесет и пет годишна възраст при обучение във висше учебно заведение, и не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си и родителите могат да я дават без особени затруднения.

 

# 139
  • Мнения: 20 122
А, тази тема не я ли заключиха?

Те не живеят в България, а в Англия.

# 140
  • Мнения: 1 119
Хубаво е законът да защитава, при нужда и да гарантира спокойствието на човек (материално). Но съм сигурна, че ако издържате и гледате хора до 25-години ги осакатявате.

Пазарът на труда е различен. Ако нямаш един работен ден и се състезаваш за позиция с някой човек, който има трудов стаж, опит и трудови навици, ако щеш и диплома от Харвард изкарай. Ще се надяваш някой да рискува с теб.

Ако учи медицина, съм съгласна. Ама всеки втори е записал Икономика. Влиза се с тройка и всеки се дипломира. Спокойно може да се работи, стажува... Пък дори и на 4 часа.

Моите родители също ми помагат с големите разходи все още. Но не си представям да "дават джобни на детето". Много би ме било срам.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
Пишете някакви глупости. Студентите от Харвард, или аналогичен по ранг университет, имат запазени работни места в едни от най-престижните фирми, мнооого преди да се дипломират. Дипломата от успешно завършено учебно заведение от такъв калибър ти предоставя неподозирани възможности. Да не забравяме, че действието от тази тема се развива не в България, а в UK. Едва ли щерката учи в Оксфорд, но все пак, съвсем възможно е да няма как да съчетае ученето с работа. Няма нищо странно в това, родителите ѝ да я издържат и да живее при тях, докато не завърши. Даже обратното би ми се сторило по-нетипично.

# 142
  • Мнения: X
В такива сбъркани семейства всеки се явява синя каска в отношенията между останалите.
Аз не смятам, че дъщерята е някакво обективно и разбрано същество - щом стои в такава сбъркана среда, значи и тя като майка си гледа да дръпне максималното, а пък като баща си пада първосигнално скандалджийче.

# 143
  • Мнения: X
Пишете някакви глупости. Студентите от Харвард, или аналогичен по ранг университет, имат запазени работни места в едни от най-престижните фирми, мнооого преди да се дипломират. Дипломата от успешно завършено учебно заведение от такъв калибър ти предоставя неподозирани възможности. Да не забравяме, че действието от тази тема се развива не в България, а в UK. Едва ли щерката учи в Оксфорд, но все пак, съвсем възможно е да няма как да съчетае ученето с работа. Няма нищо странно в това, родителите ѝ да я издържат и да живее при тях, докато не завърши. Даже обратното би ми се сторило по-нетипично.

Да, има и такива случаи, но 90% от студентите на запад, се издържат сами със студентски заеми, плюс поработват почасово, а през лятото са на пълна работа.

Такива, които ги издържат до 25 тук са голяма рядкост.

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 15 584
Заемите и изобщо – всякакъв род финансово задължаване към банкови институции – са за хора, които нямат друг начин да покриват разходите си. Разискваната девойка в случая има, което е чудесно. Дай Боже всекиму, както обичам да казвам. Естествено, че ако родителите са стабилни финансово и държат на детето си, няма да го оставят само̀ да се блъска, поне не и преди да е завършило.

# 145
  • Мнения: X
Заемите и изобщо – всякакъв род финансово задължаване към банкови институции – са за хора, които нямат друг начин да покриват разходите си. Разискваната девойка в случая има, което е чудесно. Дай Боже всекиму, както обичам да казвам. Естествено, че ако родителите са стабилни финансово и държат на детето си, няма да го оставят само̀ да се блъска, поне не и преди да е завършило.

В голяма грешка си.

Не отричам, че има и родители с такова мислене, но пък ще ти издам и една тайна: Има доволно количество финансово стабилни родители, за които този въпрос е принципен.

А, това, твоето мислене, чудесно инлюстрира мантрата от близкото минало: Учи, за да не работиш.

И въобще, младите хора на запад, дори и да живеят с родителите си по време на следването(което, пак повтарям, е рядкост)  си поемат режийните разходи за джобни и дрехи чрез работа. Дори, внасят вкъщи символични суми за консумативи и поддръжка на домакинството, и храна.

# 146
  • Мнения: 24 467
Нормален здрав и прав човек над 20 години е нормално сам да иска да си докарва по нещо от труда си. Дали ще е цялостна издръжка, дали - допълнение - без значение е. Важно е да се държи и да живее като голям човек. Какъвто всъщност е.
Малко са специалностите,при които е обективно невъзможно да се поработва. Специално в Англия всички студенти, които познавам и учат там, го правят. И това не се приема като някакво наказание. Напротив. Част е от задължителното порастване.
Ако родителите нямат възможност да издържат студента си, дори и по закон не са длъжни да го правят.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 13:02 от Judy

# 147
  • Мнения: 18 821
Дай Боже всекиму да е студент, пък баща му нека псува на воля ли? На обратното мнение съм. Отровната атмосфера после си я плащаш с години. Златно ще ти е студентството. А и ако бащата иска да издържа студентка, тя пак може да си живее отделно. Ако поживее там до 30 годишна, защото той я убеди, че тя за нищо не става, язък й за студентството...много са тънки тия моменти и много е важно как се чувства това момиче там, където живее?

# 148
  • Мнения: X
Тя и да се изнесе малката, вече е израснала в отровна среда и е попила - просто ще го пренесе извън дома си и тя ще се превърне от уж жертва в лесно ядосващата се. От хора, израснали в такива семейства, единици се променят.

# 149
  • Мнения: X
Някой невинен мъж ще си го отнесе от тази бомба с комплекси в дъщерята 😁

Общи условия

Активация на акаунт