Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 71 091
  • 850
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 549
Едно доста добро и бюджетно решение са количките Hauck. Наскоро си взехме Saturn и на първо четене нямам забележки, удобна и маневрена е. Багажникът не е голям, но ми е достатъчен. Задните колела са тесни (59см), което улеснява влизането и в тесен асансьор. Аз съм 176 см висока и дръжката ми е идеална, но има и степени. Седалката ми изглежда удобна, бебето не се лашка вътре. Хубаво покривало за крачета има.
Взехме я 590лв.

# 181
  • Мнения: 76
Едно доста добро и бюджетно решение са количките Hauck. Наскоро си взехме Saturn и на първо четене нямам забележки, удобна и маневрена е. Багажникът не е голям, но ми е достатъчен. Задните колела са тесни (59см), което улеснява влизането и в тесен асансьор. Аз съм 176 см висока и дръжката ми е идеална, но има и степени. Седалката ми изглежда удобна, бебето не се лашка вътре. Хубаво покривало за крачета има.
Взехме я 590лв.

Благодаря! А има ли възможност летния кош да гледа към бутащия, тоест дръжката да се врехвърля?

# 182
  • Мнения: 549
Да, това беше едно и от моите изисквания. В момента бебето е към мен, в последствие ще го обърна Simple Smile
Кошът се върти, а не дръжката обаче.
Едно доста добро и бюджетно решение са количките Hauck. Наскоро си взехме Saturn и на първо четене нямам забележки, удобна и маневрена е. Багажникът не е голям, но ми е достатъчен. Задните колела са тесни (59см), което улеснява влизането и в тесен асансьор. Аз съм 176 см висока и дръжката ми е идеална, но има и степени. Седалката ми изглежда удобна, бебето не се лашка вътре. Хубаво покривало за крачета има.
Взехме я 590лв.

Благодаря! А има ли възможност летния кош да гледа към бутащия, тоест дръжката да се врехвърля?

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 18:51 от computer79

# 183
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Вече почти няма колички с обръщащи се дръжки, няма смисъл да търсите такава. Сега кошовете / седалките се свалят и обръщат към Вас или напред.

# 184
  • Мнения: 425
Рошко, Понеже преди 3 години сте писали във форума ,че ще изразите мнение като Ви доставят Chicco Oh La La. Може ли да дадете мнение за нея? Гръбчето и наистина ли е твърде в легнала позиция?
Не мога да я видя на живо и ще рискувам Направо да поръчвам количка онлайн 😀
Много исках да е възможно по- лека... но може и да са по- паянтови така не знам

# 185
  • Мнения: 8 775
Chicco Oh La La е супер количка. Много е лека. Направена е от съвременни материали. Лежащото е почти хоризонтално. Малко само ми се вижда сенникът малък в летните жеги.
Скрит текст:
Аз по снимка не купувам, но мога да ви гарантирам, че ще ви хареса Chicco Oh La La, пробвала съм я в един магазин.

# 186
  • Мнения: 7
Cybex Eezy S plus и Cybex Eezy S са доста различни. При "плюс"-модела, повечето неща, които сте коментирали като недостатък, са изчистени. Задните колела са по-големи. Сенникът е голям (отваря се с цип и доста добре покрива почти цялата количка) , има прозорче при отворен сенник, през което може да се наблюдава детето. Има пълно легнало положение.  За мен, както и друг път съм споменавала, минус е, че трудно се изправя от пълно легнало положение в седнало с детето вътре.  С по-малкия от на Jane-то багажник свикнах. Не се товаря толкова и това е.
Не съм имала Jane Nomad, Muum имах и не мога да сравня конкретния модел. Но Jane са си много добри колички, ако не е проблем качването по етажи и малки багажници на коли, ми си струва по-комфортна за майката. Плюс на Jane са огромен багажник,  лесно сваляне и вдигане на облегалката,  регулируема дръжка. Аксесоарите за Cybex са по-скъпи.
Поръчала съм Cybex Eesy plus така или иначе, много изгодно беше за 140 паунда и няма да плащам доставка понеже приатели ще пътуват от UK. Jane си е хубава, но с първото дете бях истински хамал и сега я нося по стълби с Matrix коша и бебето... и определението "топ" е много правилно. Е ще ви кажа каква е разликата скоро.

# 187
  • Мнения: 33
В Рая Тойс има намаление -20% на колички Kikkaboo. Гледах на живо модела Divaina и ми хареса и в комплект 3в1 заедно с чантата за принадлежности излиза под 600лв. Ако някой има този може ли да сподели мнение как вози количката и лесно ли се почиства плата понеже по-тъмните цветове са с над 100лв по-скъпи? Има толкова много избор, че имам чувството, че яко в купим сега после ще съжалявам. Това е най-трудният избор в сравнение с другите покупки. От пробата в магазина е недостатъчно да се прецени дали количката ще си върши работата и когато бебето се вози в нея. От мострите в магазините, в които гледахме тя ми хареса и се вписва в бюджета ни. Ще съм благодарна, ако някой може да даде по-подробно мнение за нея.

# 188
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Каквото и да купите после ще му намерите недостатъци. Ама и количките могат да се сменят! Продавате и вземате друга....
Аз колата си сменям всяка година, че на количката ли ще се оставя. С две деца съм сменила 6 колички Grinning и то не защото са се чупили. Омръзват, нуждите се променят....
Животът е динамичен, не може да сме роби на вещите!

# 189
  • Мнения: 425
Chicco Oh La La е супер количка. Много е лека. Направена е от съвременни материали. Лежащото е почти хоризонтално. Малко само ми се вижда сенникът малък в летните жеги.
Скрит текст:
Аз по снимка не купувам, но мога да ви гарантирам, че ще ви хареса Chicco Oh La La, пробвала съм я в един магазин.

Искаше ми се някой ,който я е иПолзваш дълго време да даде отзив. Седналото положение не е достатъчно седнало според много мнения в чуждестранни сайтове. Също така докато я буташ дали не настъпвш често спирачката без да искаш...

# 190
  • София
  • Мнения: 9 108
Здравейте.
Чудя се на какъв модел лятна количка да се спра за човече на година и месец (10,5 кг.). Важно ми е да е лека, маневрена и да може да качва стълби.
Бях харесала Чиполино Микси, но тя има недостатък - спирачката и стърчи и това пречи на качването по стълби.
Същото виждам и при Чикото от предния пост.
Много се чудя за Baby Design Mini. Много ми я препоръча майка от площадката. Притеснява ме само качването по стълбите. Според нея е много лесна за качване и спирачката не пречи.
Но установих, че като си вземеш количка и почнеш да я ползваш, бързо откриваш куп недостатъци, които няма как да усетиш в магазина.
Така си натресох Baby Design Lupo. Много маневрена, човечето заспива бързо в нея, но е ужасно тежка и с неудобен багажник. Разказа ми се играта всеки ден с това качване и сваляне (имаме две рамена стълби, които трябва да се преодолеят от асансьора до пред входа).

# 191
  • Мнения: 9
Някоя от вас използвала ли е количката CAM dinamiko up smart ? Доволни ли сте и лека ли е ? Simple Smile

# 192
  • Мнения: 46
Здравейте момичета, днес си купих лятна количка Lorelli Daisy. Огледах няколко варианта, но това беше единствената количка, която ми пасна на височина (под 1.60м съм), задните гуми бяха по-големи от предните и спирачката не пречеше на изкачване по стълби. По характеристики дават, че количката е 8кг, но в сравнение със сегашната ни е направо като перце. Има много голям сенник, което беше преимущество. Цената на количката в момента в Комсед е 102лв, тъй като имат 30 процента намаление на всичко. Ако някой търси бюджетна количка, мисля че това е перфектен вариант.

# 193
  • Мнения: 549
Един може би тъп въпрос. Вие как изкачвате стълби? Аз обръщам с дръжката към стълбите, повдигам предните гуми и дърпам нагоре. Има ли и друг вариант?

# 194
  • Мнения: 8 775
Някоя от вас използвала ли е количката CAM dinamiko up smart ? Доволни ли сте и лека ли е ? Simple Smile
не  е лека, но за разходки става. За бебето е комфортна, багажника е голям, за  всичко е помислено, и е красива откъдето и да я погледнете, дизайна е добър, ходовата част също. В багажник е досадно да и махаш колелата. Иначе сгъната конструкцията не е малка. Лежащата част сигурно има 13 кг.
Ако трябва да се качва по стълби, това не е вашата количка. В асансьора влиза, защото  дръжката и има 2-3 положения и може да се поприбере малко. Има амортицьори и вози добре бебето. Проходима е и в сняг с големите колела (задните). Отварянето на сенника и проветряването на бебето е много характерна за модела.  На ауто столчетата CAM не съм фен.
Вземете светъл цвят. избеляват платовете.

--------------
Как изкачвам стълби?
вдигам и количката и бебето  и вървя. Най-лесно ми е било с chicco, maclaren, peg perego, inglesina.

Общи условия

Активация на акаунт