Майка в по -късна възраст?!

  • 59 542
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 1 718
Браво на Вас, че искате и четвърто и имате сили и енергия за ново бебе! Според мен ще му бъде супер на това дете с толкова каки и батковци!
Аз на 40 родих първо и виждам колко усилия се искат, за 3-4 не мога и да си представя. Шапка свалям на такива майки!

# 991
  • Мнения: 166
На 43 родих първото си дете вече е на 2.5 месеца и нямам търпение да дойде момента в който ще ми кажат може вече да имаш второ.

# 992
  • Мнения: 1 267
На 44 години съм и бебчо днес е на 55 дни. Изкарах лека бременност, леко раждане и сега имам толкова  много енергия и позитивни мисли, колкото не съм имала когато бях на 30 години.
И от сега правя планове кога и как ще сложим последното ембрионче, ин витро сме.
Така че щом имате желание, нещата ще се случат и всичко ще бъде наред. А колкото до това какво ще кажат хората...спрете да мислите за тях. Тяхното мнение не струва  нищо в сравнение с бебешката усмивка и емоции.

# 993
  • Мнения: 846
На 44 години съм и бебчо днес е на 55 дни. Изкарах лека бременност, леко раждане и сега имам толкова  много енергия и позитивни мисли, колкото не съм имала когато бях на 30 години.
И от сега правя планове кога и как ще сложим последното ембрионче, ин витро сме.
Така че щом имате желание, нещата ще се случат и всичко ще бъде наред. А колкото до това какво ще кажат хората...спрете да мислите за тях. Тяхното мнение не струва  нищо в сравнение с бебешката усмивка и емоции.

Честито, това е страхотна новина, можете ли да споделите повече, при кой лекар бяхте, кой опит е това, тази информация дава надежда на всички нас Heart

# 994
  • Мнения: 1 267
Успяхме след седем опита ин витро.
Не всичките са правени в една и съща клиника, последните опити бяха при др Стаменов в Надежда. След спонтанния аборт бях се отказала да правя повече опити, много тежко го изживях тогава.  Имах три замразени ембриончета от преди три години, сърце не ми даде да ги унищожа, имах страх да не ми се повтори всичко отново. Мислех, че нищо няма да стане с тях понеже са един вид " престояли " в клиниката толкова години.  Не вярвах, че ще преживеят размразяването. Д-р Чапанова направи подготовката за трансфер, тъй като доктора го нямаше тогава и все си мисля, че тя ми беше късметчето.

# 995
  • Мнения: 30
Поздравления за бебчо и за смелостта след всичко преживяно. Благодаря и за споделянето!
Само хубави моменти пожелавам!

Успяхме след седем опита ин витро.
Не всичките са правени в една и съща клиника, последните опити бяха при др Стаменов в Надежда. След спонтанния аборт бях се отказала да правя повече опити, много тежко го изживях тогава.  Имах три замразени ембриончета от преди три години, сърце не ми даде да ги унищожа, имах страх да не ми се повтори всичко отново. Мислех, че нищо няма да стане с тях понеже са един вид " престояли " в клиниката толкова години.  Не вярвах, че ще преживеят размразяването. Д-р Чапанова направи подготовката за трансфер, тъй като доктора го нямаше тогава и все си мисля, че тя ми беше късметчето.

# 996
  • София
  • Мнения: 1 718
Andji, това е страхотно, браво! Всяко детенце си чака момента да се появи на тоя свят, хубаво е че сте му дали шанс!
Аз родих на 41 ноември миналата година и малкият юнак вече е на 3 месеца и половина и ме радва много и ми дава толкова позитивна енергия!

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 16:44 от ЛейдиРоуз

# 997
  • Мнения: 1
Здравейте има ли жени забременели и родили след 36 години ? Какви бяха вашите притеснения, как мина бременност и раждане, за какво се следихте, нормално ли премина всичко?
.            Аз забременях на 35г.два м.преди нова година...сега съм на 36г края на пети м.от няколко дни имам болки отдолу и ниско в корема,но ме видя АГ вчера и ми предписа магнерот 3*1.Също така отново не можахме да видим пола..с дископатия съм и вярвам,че ще родя по естествен път. Simple Smile

# 998
  • Мнения: 5 403
Ах, че хубава темичка! Flowers Hibiscus
Аз скоро ставам на 37 и с мъжът ми обмисляме още едно детенце.
Родих синът си почити на 33г.
Лично аз обаче имам и една психолохическа градница, която е 40-41 години. Сега се шегувам с мъжът ми, че ако нещо не ни се получават нещата, последно ще пробваме на 40тия ми рожден ден, защото ако ще раждам второ ще е до 40.

# 999
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Лично аз обаче имам и една психолохическа градница, която е 40-41 години. Сега се шегувам с мъжът ми, че ако нещо не ни се получават нещата, последно ще пробваме на 40тия ми рожден ден, защото ако ще раждам второ ще е до 40.
И аз така.
Казах си, че третото трябва да го родя до 40г. Да, ама не, бременността не се разви.  Желанието ми беше по-силно и бързо си преосмислих границата и си дадох срок да съм родила до 42г. Родих дни преди да ги навърша 😊.

Въпросът е кое е по-силно в твоя случай - психологическата граница, която си си наложила или желанието ти за още едно детенце.

Сега например аз бих искала още едно дете, но и вече съм над моята психологическа граница (раждане до 42г). Колкото и да го искам, вече желанието ми не е по-силно от тази психологическа граница.

# 1 000
  • Мнения: 6 556
Моята граница като млада беше 35-37. И двете си деца родих след тази възраст. Едното на 39, другото на 44. За трето вече не бих се навила, ставам на 46 април. Въпреки че втората бременност беше много по-лека и безпроблемна от първата, а след раждането се възстанових много по-бързо. Сред секцио в 13ч, вечерта към 20ч същия ден вече бях готова и исках да стана, само че не ми разрешиха 😁 Та... мисълта ми беше, че като отмине срока, който човек си е дал, може и да преосмисли нещата - въпросът е колко силно е желанието.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 13 452
Моят личен праг уж беше до навършване на 30.
Между 30 и 50 родих още 3. Wink

# 1 002
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Моят личен праг уж беше до навършване на 30.
Между 30 и 50 родих още 3. Wink

Ох, Fever, не мо'ем 😆
Така де, никога не казвай "никога".

# 1 003
  • София
  • Мнения: 1 718
Едно време смятах, че трябва да родя най-късно до 35. Всъщност родих миналият ноември, на 41, първо дете. Сега съм си дала евентуално срок, ако се реша за второ, до 45.

# 1 004
  • Мнения: 6 556
И аз за второто бях решила до 45. Това поне го постигнах Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт