МОН - промените продължават (4)

  • 61 118
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 935
Защото преструктурирането е по-важно от здравето...

И Дания обявяват пълна карантина от утре.
Но ние ще се пробваме дали пък при нас няма по друг начин да сработи вируса и да ни се размине.

# 151
  • София
  • Мнения: 7 074
А пък аз мисля, че най-добре МОН изобщо да не се намесват!
Да излезе Вълчев, да каже, че делегира цялата отговорност на училищата, и да се скрие някъде, от където да мига така, както си мига!
Сигурна съм, че повечето училища ще успеят да се организират, а където възникне проблем все ще се намерят родители, които ще съпортнат със знания и умения / за техническото изпълнение говоря/.
Аман пък! В 21ви век сме, хората по цял свят си управляват домовете дистанционно, ние едни уроци онлайн не можем да създадем!

# 152
  • Варна
  • Мнения: 3 063
То онлайн уроци си има, така да се каже, едно уча се може да се окаже достатъчно в настоящата ситуация. Има училищни абонаменти, доколкото знам.

# 153
  • Мнения: 8 243
Аз слушах Кастрева по радиото. Ако сега децата се върнели в класните стаи,  нямало да има нужда да се променя и нищо за НВО. Демек всичко ще се вземе, нищо няма да отпада.
В нашия град са на училище днес. Ще видим докога.

# 154
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
При нас госпожата пусна малко материал за домашна работа, смятам, че е достатъчно на този етап, ако възстановят учебни занятие другата седмица.
Дано не ги възстановят!
Училищата трябва да се затворят

# 155
  • София
  • Мнения: 2 780
Добре, де, а доколко зависи от МОН удължаването на ваканцията?

# 156
  • Мнения: X
На теория, без изобщо да вземаме предвид текстовете за ваканциите:
Чл. 105. (1) Учебни дни може да се определят за неучебни или неучебни дни - за учебни, със заповед на министъра на образованието и науката.
На практика.....

# 157
  • София
  • Мнения: 1 330
Здравейте, темата много се разводни и някак си се изкриви целта ѝ. Хубаво е да се придържаме към основната ѝ цел.
Всички сме притеснени от ситуацията, но няма полза да се превръщаме в говорилник.
В темата на осми клас има подготвено писмо с предложения към ангажираните със случая институции, както и инфо за е-мейл адресите, на които всеки може да го пусне.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1179737.585, пост № 578. Малко преди него са и адресите.

# 158
  • Мнения: X
Не съм по петициите и писмата, но точка 3 означава, че родителите не са против присъственото обучение и може да навреди вместо да помогне в случая.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 330
Не съм по петициите и писмата, но точка 3 означава, че родителите не са против присъственото обучение и може да навреди вместо да помогне в случая.
По-скоро предложението е като алтернатива, ако не може да се организира дистанционно обучение. Поне малко да се ограничи придвижването на големи групи.

# 160
  • Мнения: X
Наясно съм каква е идеята, но утре може да бъде размахана по някоя телевизия в друг контекст.

# 161
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Не съм по петициите и писмата, но точка 3 означава, че родителите не са против присъственото обучение и може да навреди вместо да помогне в случая.
По-скоро предложението е като алтернатива, ако не може да се организира дистанционно обучение. Поне малко да се ограничи придвижването на големи групи.

Веднъж стигнали и влезли в училище според мен няма значение има или не придвижване на големи групи.

# 162
  • София
  • Мнения: 5 034
Гледам тази петиция https://www.peticiq.com/253742 и тя е с две точки.
Алтернативна петиция ли върви или аз нещо недоглеждам?

# 163
  • Мнения: 6 615
Да не би да е коригирана петицията?
Аз снощи се подписах на петиция с повече точки.
Или пък е друга?

# 164
  • София
  • Мнения: 7 074
Да, и аз гледах писмото в осмокласната тема и затова се въздържах от коментар. Сякаш, искате нещо, но не се заявява точно какво. Може и така, но може и иначе... Някои хора само това чакат.
Другата петиция е по-простичка, но поне е категорична. Няма място за шикалкавене. Лично мен, по-ме устройва. Joy

Общи условия

Активация на акаунт