НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 925
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 687
Миоки, и аз не съм експерт Blush На снимките от Амброзия имаше жълъди и май някакви яйца, не помня вече. Най-бях впечатлена от калта, в която се въргаляха и колко щастливи изглеждаха прасчовците в гората. Само заради това искам да стана вегетарианка, ама пусто нищо зелено не ям.

# 721
  • Мнения: 1 411
Аз нямам проблем с убитите животни, стига да не съм ги виждала приживе Rolling Eyes...

# 722
  • Мнения: 2 485
Попаднах на този коментар на Милко относно растителните и животинските мазнини:

Милко Георгиев
11-11-2018
Александър,
растителните мазнини и в ядките са ненаситени и нестабилни. Животинските мазнини съдържат повече ценни мастни киселини и също така са богати за важният за здравето холестерол.
Протеинът в млякото е нестабилен и слабо усвоим, било то пълномаслено или не. Затова зрялото сирене е единственият вариант за ценна, млечна храна.

# 723
  • Мнения: 1 411
Днес слушах от любопитство поредната професорка по Хранене и диететика по БНТ. Ами все същата песен си пеят - яжте плодове и зеленчуци на корем, избягвайте животински продукти... А и специално внимание обърна на “модерната напоследък” кето диета, колко ужасно опасна била. Криела риск от рак на дебелото черво и срив на бъбреците, заради мазнините и рестрикцията на ВХ. Добре бе, как тогава тялото и стомахът ми приемат идеално свинска мас, месо и яйца, а от така безценните ВХ се подувам като балон и в стомаха ми става война?
А между другото, развенчан е митът за опасните емисии от животинските ферми:
https://www.resilience.org/stories/2019-05-10/a-convenient-untruth/

# 724
  • Мнения: 15
Тези доктори не спряха да говорят глупости и да разболяват хората. Баба ми е с рак на дебелото черво. Никога не е обичала месо. Яде винаги по малко, но  хляб, картофи, ориз, бобови.
Аз страдам от СРДЧ и когато хапна минимално количество плодове, се гърча по цяла нощ от болка. Още по-зле съм от бобови. Да ям въглехидрати, за да се чувствам зле?

# 725
  • Мнения: 4 582
Техните препоръки са за здрави хора, за всички останали си има ДХР и протоколи.

# 726
  • Мнения: 1 411
То и здрав да си, няма как да не се разболееш в един момент. Тия препоръки за избягване на мазнини и животински продукти и наблягане на захар (плодове) и баласт (зеленчуци "на корем") до какво ще доведат?

# 727
  • Мнения: 2 570
Да се обадя и аз. Мене също изключително ме нервират подобни изказвания - да се избягват меса, мазнини и да набиваш плодове и въглехидрати, било то и полезни. Зеленчуци, месо и полезни мазнини да. Като чета в съседните теми девойките на плодове през целия ден, ми е жал за тях. Вкарваш чиста захар, губиш мускул и се въртиш в адска спирала с теглото в продължение на години.

# 728
  • Мнения: 18 542
Как пък нито един "специалист" не обяви, че препоръките за наблягане на плодове и зеленчуци + пълнозърнести и ограничаването на животинските продукти са за здрави хора, а все на дебелите и в 80% от тях болни навират... На всички го препоръчват, че даже и на диабетиците, а после обясняват как диабета е прогресиращо, нелечимо заболяване...

# 729
  • Мнения: 1 411
Не обичам конспирациите, ама не знам как да си обясня това, което тече като официална научна линия за хранене. Освен, за да си продават лекарствата за диабет и холестерол, друго не ми идва на ума. А и това, че няма как да се изхрани цялото човечество без евтина пшеница и царевица.

# 730
  • Мнения: 2 275
По спомени точно заради производителите на зърнени се е появила хранителната пирамида с основа 10-12 порции зърнени. И за млякото имаше нещо подобно, рекламираха по телевизията 3 -5 млечни продукти (млечен продукт не е задължително да има.....мляко)

# 731
  • Мнения: 39 330
Често се виждам с познат, който гледа пчели. Все иска да ми дава бурканче мед, а аз му обяснявам, че не го ям, а на децата не давам поради алергии. Та всеки път твърди, че меда не вдига кръвната захар.

# 732
  • Мнения: 1 411
Често се виждам с познат, който гледа пчели. Все иска да ми дава бурканче мед, а аз му обяснявам, че не го ям, а на децата не давам поради алергии. Та всеки път твърди, че меда не вдига кръвната захар.
Между другото наскоро ми попадна същото твърдение, публикувано от лекар, привърженик на carnivore diet. Да, има фруктоза, но не влияела по традиционния начин на кръвната захар.

# 733
  • Мнения: 18 542
Фпуктозата не вдига инсулина колкото глюкозата, да, но се метаболизира директно в черният дроб и злоупотребата с фруктоза е един от виновниците за т.нар. неалкохолно чернодробно затлъстяване. Има същия ефект върху органа като алкохола. Само дето меда не е само фруктоза, има си и порядъчно количество глюкоза, така че си вдига КЗ и още как.

# 734
  • Мнения: 2 055
Интересна находка: По ниският LDL не е свързан с по-ниска сърдечно-съдова смъртност. Той е свързан с по-висока смъртност.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167527319349708

Аз продължавам на OMAD с по три-четири вратни пържоли вечер и малко въглехидрати,  като избирам или плод,  или зеленчук,  но не и двете. Добре се чувствам,  не съм качила нищо  от повече от година, поддържам 39кг, а съм на 54 год вече.
Едната партида от еърфрайъра с две вратни свински вече я ометох почти, след малко и на втората ще видя сметката. Само месото ме засища и не случайно месото винаги е било най скъпата храна в човешката история.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт