Рак на белия дроб - тема 5

  • 42 508
  • 761
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 263
Мира_Голд, а каква му е химиотерапията ,операция има ли?
Ако няма метастази т.е I-ви стадий терапията е по-скоро за застраховка да не са останали някоя и друга клетка след операция.
Не ,че пречи това да се направи и с имунотерапия ,ама тя е доста скъпа. А тя има добър ефект ,при иначе здрави пациенти с добра имунна система. (Самата терапия не убива раковите клетки,а имунната система трябва да свърши тази работа ,след като имунотерапевтика ги на направи "видими" за нея). Принципно не се прилага при автоимунни заболяваня ,за диабет не знам. Виж в листовката на Кейтрудата . Вие май от Пловдив бяхте? Къде се лекува баща ти?




Да, от Пловдив сме и се лекува тук. Баща ми е в четвърти стадий,не подлежи на операция, заради размери на тумор, разположение в непосредствена близост до сърцето, излива към сърцето. Диабет тип 2 има, но след първата вливка премина от таблетки на инсулин, защото кръвната захар се качи до много. Благодаря за идеята ще прочета за кейтруда.

# 136
  • Мнения: 7
Yordanov, как мина днес бронхоскопията?

Благодаря, бронхоскопията мина ужасно... Първият път беше по-леко. Чакам да ме изпишат днес.
Не знам дали бих дал трети път да ми правят, ако се наложи.
Дано са взели материал от точното място. Засега се знае от първата биопсия (с игла през гърба), че е недребноклетъчен, но само толкова.

Здраве и сили на всички!

# 137
  • Мнения: 2 199
Ти се пази и дано скоро излезнат резултатите и започне лечението.

# 138
  • Мнения: 307
yordanov ,кураж ! Ще се забравят болките , но няма как да се избегне бронхоскопията .
Няма смисъл , пихме по едно вино за здравето на твоята половинка .
Ние сме в патова ситуация . Малко преди да затворят границите дойдохме в Гърция за по-добра изолация .  Велоразходките и спорта покрай морето се отразяват прекрасно на моя човек . На 27.5 трябва да сме във Франкфурт на контрола , но това означава 14-дневна карантина в бг ( заради изтичащите ни лични документи трябва да минем оттам ) . Целият положителен ефект ще изчезне , ако се затворим за две седмици . Търсим варианти да направим изследванията тук и да ги изпратим на онколога .

# 139
  • Мнения: 2 199
Ох, Таня, много кофти с тези ограничения. Поне въздушните граници да отворят, то е ясно, че хората сега не летят за кеф.
Ще чакам да пишеш.

# 140
  • Мнения: 10 700
Таня, няма ли начин да подновите документи чрез българското консулство в Гърция? До 27 май има време, напълно възможно е да разхлабят мерките и да се лети.

# 141
  • Мнения: 307
Момичета, документите ни са готови , трябва “ само “ да ги получим . Иначе полети има ( 9€ на човек в едната посока до Дортмунд ) , имаме и всички документи за да ни пуснат в Германия . Проблемът е само карантината . Но от днес виждам по-оптимистични прогнози , дай боже , генерале , премиере , да отпаднат ограниченията .

# 142
  • Мнения: 10 700
А дали няма да ви се размине карантината, ако веднага си направите PCR тестове и предоставите резултатите на РЗИ?
Идеята ми дойде от близките на Милен Цветков, който не бяха поставени под карантина след пристигането им от Холандия, а им направиха тестове веднага.

# 143
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте,
Майка ми получи афта на устата вследствие на лечението  (таргетна терапия) и е доста болезнено и неприятно. Взела си е някакви пасти и опитва, но за сега без резултат.
Случвало ли ви се е и какво би помогнало? Simple Smile

# 144
  • Мнения: 307
Зиги , уговорихме го с РЗИ в Пловдив , но на границата влизаме в регистър . Притеснявам се единствено за себе си . Ако се обърка нещо , отговарям по НК и трябва да се сбогувам с професията .

# 145
  • Мнения: 263
Здравейте,
Майка ми получи афта на устата вследствие на лечението  (таргетна терапия) и е доста болезнено и неприятно. Взела си е някакви пасти и опитва, но за сега без резултат.
Случвало ли ви се е и какво би помогнало? Simple Smile
При баща ми имаше ефект ползването на Тантум Верде, при него афтите бяха няколко. Важно е и да се ползва вода за уста без алкохол, както и мека четка за зъби, след всяко хранене.

# 146
  • Мнения: 10 700
Catgirl, майка ползваше вода за уста с някаква определена съставка, която ми излезе от главата. Едно време се продаваше Гранофурин, който много помагаше.

Таня, да се надяваме, че прокуратурата си има достатъчно работа, за да се занимава с подобни неща Grinning

# 147
  • Мнения: 587
Скоро купих Гранофурин от аптека,в която го правят (има и като спрей)

# 148
  • Мнения: 2 920
След рака на баща ми, който изгуби битката сега се оказа, че и един мой чичо има рак на белия дроб. Тепърва ще прави биопсия, предполагам че може да се довери на лекарите в Пловдив. После ще го накарам да чуе поне няколко мнения, но първо да излезе резултата. По този повод, знаете ли някакви координати на клиниката в Панагюрище или поне име на някой лекар там, ако имате впечатления? Другия вариант е в София, но ако тези в Панагюрище са добри ще е по-удобно и близо за евентуалното лечение.

# 149
  • Мнения: 10 700
На сайта на Унихоспитал ще намерите координати.

Общи условия

Активация на акаунт