Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 654
Интересно ми е как така има ограничение от 30 дни за ползване на собствен имот. Това означава ли, че в останалото време хотелът отдава за ползване и тези помещения? Друга логика не виждам. Още повече, че и ползването е извън сезона.

# 61
  • Мнения: 6 256
Интересно ми е как така има ограничение от 30 дни за ползване на собствен имот. Това означава ли, че в останалото време хотелът отдава за ползване и тези помещения? Друга логика не виждам. Още повече, че и ползването е извън сезона.
Има се предвид инвестиционнен имот и да, това означава. Хотелът предоставя твоят имот на турсти, но това става само ако ти си пожелал и след сключване на договор. В резулатат на това, хотелът ти изплаща годишен дивидент, който обаче в нащият случай се оказа, че ще бъде почти равен на това, което ние трябва да внасяме като такси за поддръжка, капиталови разходи и т.н. Това, че нещата щяха да са почти 0:0, не ни пречеше. Нас ни отказаха въпросните ограничения. Може да си купиш такъв апартамент в хотел, като не е задължително да сключавш договор за отдаване му от хотела, но пак си плащаш високите такси за поддръжка, охрана и т.н., които няма как да си възстановиш. Ако пък решиш ти да си го отдаваш, например чрез Букинг, то няма как ти да си осигуриш почистване, смяна на бельо и т.н.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 654
Ясно. Не бях разбрала, че е за инвестиционен. Аз лично не бих се спряла на такъв, защото реално ставаш един вечен наемател на хотела и им осигуряваш пълни помещения и приходи извън сезона. Като цяло, отдаването под наем не ме влече.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
Интересно ми е как така има ограничение от 30 дни за ползване на собствен имот. Това означава ли, че в останалото време хотелът отдава за ползване и тези помещения? Друга логика не виждам. Още повече, че и ползването е извън сезона.
Има се предвид инвестиционнен имот и да, това означава.
И аз това имах предвид. Какво му е инвестиционното на имот, с който почти не може да се разпореждаш и утре може да измислят даже и друго таксуване ? Както се случи и с един познат с апартамент в Банско. Получава едни 1000 лв. /засега/ на година, но не знам си колко по-рано трябва да заяви кога ще иска да го ползва, за строго определен срок, който съвсем  "учудващо" за зимния период беше по-кратък  Laughing...

# 64
  • Мнения: 7
И ние се решихме на тази стъпка преди две години. За сега смятам, че беше добро решение. Децата ни вече пораснаха и настаняването по хотели ни излиза неоправдано скъпо. А ако трябва да пестя като наемам апартамент някъде,    предпочитам да отсядам в мой имот. Отделно през сезона си оставяме доста неща там и пътуваме с доста по-малко багаж. Пък и не се съобразяваме в колко часа трябва да се настаниш или да напуснеш. Миналото лято децата ми стояха там с баба им почти през целия сезон, а ние ходихме през уикенда. Тъй като нямаме къде да ги изпратим през лятото извън града, по-добре на "гадното" ни черноморие отколкото цяло лято пред блока. А живот и здраве когато се пенсионираме, смятаме да прекарваме доста време там.

# 65
  • София
  • Мнения: 38 209
Идвам и аз. Само да се изфукам, че имотите като нашия в нашия район вече скочиха с 20 х евро. Можем да отидем когато си искаме. Това лято планираме полека да го даваме. 
Майка ми и баща ми не бяха ходили на море 10 г.
Имаме куче, което се размазва от кеф на двора.

# 66
  • Мнения: X
Интересна темичка.
Аз съм против така зададена.
1. Разходът за свое много надхвърля разхода за хотели, а не предлага нещо особено. Ок, имате някакви квадрати там. А ремонт? Обзавеждане? Мани поддръжката и камериерката, за да стигнете до нея, първо трябва да й оставите легло да му смени чаршафите.
2. Ако смятате да го давате и под наем, това значи да губите едни сигурни пари в сезона в дните, когато самите вие го ползвате. Предвид как е поставена темата... Ще ви загорчи инвестицията.
3. Харесвам рутината, но ваканционен имот ми звучи стандартно като селска вила. Място, където си почивам от работата на заплата и върша работа за без пари. Дали ще копам на вилата, или ще чистя и готвя във ваканционния, щото съм 'спестила' от хотел - все таз.
4. Идеята за невъзвръщаемост, която да туширам с покупка, ми звучи като да убия мравка с огнехвъргачка. Не съм цъфнала финансово, нито съм фен на принципа 'кеф цена няма', но чак пък толкова сметки ми идват в повече. Животът не е само печалби, загуби и кое как щяло да се изплати.
5. Говорите в темата за студио, че било евтинко... Настрана от това как забавно се прокарва липсата на финанси и желанието да се мине тънкаш... Колко човека ще почивате в това студио? Щото аз съм почивала в студио и става за двама, евентуално плюс кърмаче. С пълзящо дете или такова в прогимназията как я мислите да се сместите в евтиното студио, без да се прескачате и да си вдигате нервите?

# 67
  • Мнения: 6 256
Интересна темичка.
Аз съм против така зададена.
1. Разходът за свое много надхвърля разхода за хотели, а не предлага нещо особено. Ок, имате някакви квадрати там. А ремонт? Обзавеждане? Мани поддръжката и камериерката, за да стигнете до нея, първо трябва да й оставите легло да му смени чаршафите.
2. Ако смятате да го давате и под наем, това значи да губите едни сигурни пари в сезона в дните, когато самите вие го ползвате. Предвид как е поставена темата... Ще ви загорчи инвестицията.
3. Харесвам рутината, но ваканционен имот ми звучи стандартно като селска вила. Място, където си почивам от работата на заплата и върша работа за без пари. Дали ще копам на вилата, или ще чистя и готвя във ваканционния, щото съм 'спестила' от хотел - все таз.
4. Идеята за невъзвръщаемост, която да туширам с покупка, ми звучи като да убия мравка с огнехвъргачка. Не съм цъфнала финансово, нито съм фен на принципа 'кеф цена няма', но чак пък толкова сметки ми идват в повече. Животът не е само печалби, загуби и кое как щяло да се изплати.
5. Говорите в темата за студио, че било евтинко... Настрана от това как забавно се прокарва липсата на финанси и желанието да се мине тънкаш... Колко човека ще почивате в това студио? Щото аз съм почивала в студио и става за двама, евентуално плюс кърмаче. С пълзящо дете или такова в прогимназията как я мислите да се сместите в евтиното студио, без да се прескачате и да си вдигате нервите?
Мрън, мрън. Абсолютно пезпочвени разсъждения на човек, който няма личен опит. Пак ще кажа, който има възможност да си позволи такъв имот, да не се колебае. Само преди това да си изясни какви ще са разходите за поддръжка и ако са му по джоба да действа. Печалбата, Галинор е самият имот.

# 68
  • Мнения: X
Безпочвени, защото противоречат на твоя опит? Айде малко по-зряло. Не си само ти в темата.
П. П. И предпочитам точно за студио съвети от хора, които заедно със семейството си изкарват в студиото почивката. Винаги поне трима човека наведнъж.

# 69
  • Мнения: 6 256
Безпочвени, защото противоречат на твоя опит? Айде малко по-зряло. Не си само ти в темата.
П. П. И предпочитам точно за студио съвети от хора, които заедно със семейството си изкарват в студиото почивката. Винаги поне трима човека наведнъж.
Мхм. Гроздето е кисело! 2 -ма, 4-ма, колкото си искаме толкоз. Колелото си е наше и ще с го караме както ни е кеф.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 885
То пък точно в тази ситуация темата е още по актуална. Всички сме дали солено капаро по резервации и не се знае дали ще ни се върне и изобщо ще има ли море. Stuck Out Tongue Winking Eye пък и едно е да ида в хотел където са спали сумати хора преди нас, или пък ще съм в собствено  жилище без страх от зарази Stuck Out Tongue Winking Eye нито ще ми казват кога да ходя на море и дали има свободни дати. Ако и цените на НИ паднат и на морето занапред, ето още един повод човек да се замисли за такава покупка.

# 71
  • София
  • Мнения: 38 209
В момента никакви хотели не работят и не се знае кога ще работят пак.

# 72
  • Мнения: 2 064
Галинор ще коментитам само първата ти точка , че в останалите не намирам много смисъл . Имотите се предлагат ремонтирани и обзаведени . Камериерка вкъщи нямам и не ми трябва , то пък и по хотелите едно чистене правят , само да замажат мръсното .
Следя имотите в Слънчев бряг и за сумата ,която съм си определила има доста хубави . Сега покрай кризата очаквам да паднат още .

# 73
  • Мнения: X
Цитат
Вместо невъзвратими разходи по хотели, собствено студио, апартаментче, къщичка на морето ?
Това е питането. Не е споменато изключително за ремонтирани комплекси, които са само част от вариантите за ваканционен имот. 
Наистина няма много смисъл от обсъждане с чукча.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако не сте двама, насочете се към едностаен. Семейство с деца трудно живее в студио. Разликата в цените е нищожна

Общи условия

Активация на акаунт