Когато мъж не те уважава

  • 9 839
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?

Не е. Особено с компромиси с личността си. Който е привлечен от теб и иска да бъде с теб, те приема такава, каквато си. И не трябва да заслужаваш нищо, все пак не става дума за някакъв уникален и единствен, че да му се доказва дали го заслужаваш. Почне ли да търси кусури от нищото и да подскача от всяко дребно нещо, не е добре работата. А нищо чудно и да смята, че щом правиш жестове, така си хлътнала, че си му в кърпа вързана и може да те разиграва като мечка на синджир. За да си гали егото. Не се занимавай с тоя, никой не заслужава такова отношение, а занапред не се втурвай да правиш жестове и да се раздаваш, докато не опознаеш човека поне донякъде.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това не е твоят човек, до тук добре.
Притеснителното е едно изречение, което написа в началото: че тъкмо тези, за които най-много се раздаваш, най-брутално те зарязват после.
Явно не е единичен случай, но какво точно грешиш, не мога да разбера от описанието. Трябва добре да го премислиш, за да не се случва пак, не го заслужаваш.

Това се питам и аз. Дали пък проблемът не е в така нареченото "раздаване"? Аз имам такъв тип психика, че бих оценила това, ако се интересувам от човека или веднага бих му изяснила ситуацията, ако не се. В очите на мъжете, обаче, се опасявам, че това се интерпретира като скучно, досадно, твърде лесно, убиец на тръпка, лесна мишена, слаба, глуповата и така нататък, ако е в начален етап на познанството. Пък, голяма работа, че краката ми са дълги, очите ми са сини или мога да готвя мусака Rolling Eyes
Правилно.
"Раздаването" е работа на мъжете... те са активната страна, действията са начинът да покажат сериозни намерения. Отнемането на тази функция ги лишава от възможността да се докажат и мъжката енергия отслабва. И място за любов и уважение не остава.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 06:48 от SaRaNia

# 17
  • София
  • Мнения: 971
Мъжете уважават жените, които се държат гадно с тях. Всички мили и добри момичета са скучни и досадни. Затова трябва да има от самото начало скандали, сълзи, раздели и събирания за да останеш завинаги в съзнанието му. Simple Smile))

# 18
  • Мнения: X
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.

# 19
  • Мнения: 31 774
Каква любов, какви пет лева!
Как да те уважава, като ти не се уважаваш.
Не сте имали никаква любов. Имала си един комплексар на който е трябвало при първата обида да му отвъртиш един и повече да не го видиш.
А ти му се влачиш в краката.
И нито е интелигентен, нито е възпитан както твърдиш.
Интелигентните и възпитани хора не се държат като простаци и не избиват комплекси с хората, които уж обичат.

# 20
  • Мнения: 313
Мъжете уважават жените, които се държат гадно с тях. Всички мили и добри момичета са скучни и досадни. Затова трябва да има от самото начало скандали, сълзи, раздели и събирания за да останеш завинаги в съзнанието му. Simple Smile))

До към 25 може и някой да има енергия за тия игрички, но после писва. Особено в случая, че авторката ми се струва далеч от образа на истерична драма куйн.
Мъжете тип играчи доста си падат по скандали, дебнене, ревове и сополи, но има и мъже, за които това е страшно отблъскващо. Реши за себе си какъв точно мъж търсиш и тогава виж дали бихте съвпаднали. Може тук да ти е разминаването.

# 21
  • Мнения: 16
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Кофти пич" е за тия, на които им липсва емоционална зрялост за сметка на голямо его. Те имат нужда от драма в живота и ситуации, в които егото да се проявява.
Балансът идва когато опознаеш себе си и се научиш да общуваш осъзнато.

# 23
  • Мнения: 291
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

# 24
  • Мнения: X
Според мен с прилепчиво, досадно поведение, прекомерна грижа и прибързани мили думи ще прогониш свестните мъже и ще останат само хора с психични проблеми. От няколко чата и срещи, без интимност, вече говориш за любови - ами не става така. Това си е червен фенер за мъжете.

Между кофти пич и жена, която се простира като пътечка, дали има нещо по средата за теб? Ок, имаш нужда да обгрижваш и да даваш обич, но има и други каузи освен мъжете за тази работа... Ще се изхабиш прекомерно емоционално за хора, които не го заслужават, и после ще изпаднеш в лагера на "всички мъже са ужасни, уа, уа".

# 25
  • Мнения: 16
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

Може би, тук виждам себе си. Не обичам да признавам недостатъци, но ако трябва да бъда напълно откровена, допускам, че давам вид на отчаяна и без самоуважение. Отчаяна, защото когато имам реален интерес, се вълнувам прекалено много и изживявам нещата на живот и смърт. Без самоуважение, защото съм склонна да правя компромиси със себе си за сметка на другия, от онези, нездравословните. За хората, които ме познават отдавна, съм ценна, защото знаят, че съм доста искрена и отговорна. За тези, които не ме познават, вероятно изглеждам като "мека" картинка без самоуважение. Смяташ ли, че това е проблема?

# 26
  • Мнения: 3 186
За мен това е грубиян, който се държи мило с непознати и с хора, пред които не може да си позволи да изрази истинското си лице.

Веднъж, станете ли близки - край - псувни, раздразнение, критики, обиди, скандали.

Такива съм срещала доста - и жени, и мъже. На работа, например, са любезни, усмихнати, с чувство за хумор, много свестни хора, а вкъщи най-близките си тормозят и нагрубяват.

# 27
  • Мнения: 17 407
Не търсете недостатъци в себе си. Има категория мъже, които нямат опит с интелигенгни и внимателни жени. Други не търпят критики или пренебрегване на " изключителната" им особа. Различно ниво сте. Оттам идва и проблем с комуникацията. Флиртът е приключил и той е спрял да се представя в привлекателна роля. Не е имало нищо съществено, за да анализирате.

А в кого да ги търси?. Не знам какво за вас значи раздаване, ама нейнито си е чисто нахалство и досаждане.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Да прецени човека, преди да се раздава. Хвърляйки се ентусиазирано на всеки срещнат, няма да е интересна.

# 29
  • Мнения: 291
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

Може би, тук виждам себе си. Не обичам да признавам недостатъци, но ако трябва да бъда напълно откровена, допускам, че давам вид на отчаяна и без самоуважение. Отчаяна, защото когато имам реален интерес, се вълнувам прекалено много и изживявам нещата на живот и смърт. Без самоуважение, защото съм склонна да правя компромиси със себе си за сметка на другия, от онези, нездравословните. За хората, които ме познават отдавна, съм ценна, защото знаят, че съм доста искрена и отговорна. За тези, които не ме познават, вероятно изглеждам като "мека" картинка без самоуважение. Смяташ ли, че това е проблема?

Да, смятам, че това е проблемът. Аз също съм много емоционална, но съм на мнение, че истинските и по-деликатни емоции са за близките хора. Не бих се чувствала добре да ги показвам на хора, които не познавам и на които нямам особено доверие. Така сама се правиш уязвима. Това не означава да не бъдеш себе си, просто контролирай малко емоциите и бъди по-търпелива. Насила не става. Всеки би се поуплашил от прекаленото прибързване и преследване, дори първоначално да е привлечен. Опознай човека първо, може пък да не си паснете и изобщо да не си заслужава усилията по-нататък. И пак ще кажа - уважавай себе си. Как изобщо може да поддържаш контакт с мъж, който се държи грубо, обижда те и те кара да се чувстваш зле?... Още при първия такъв случай трябваше да му теглиш майните.
 П.п.: И да вмъкна нещо много вярно, не помня къде съм го чела - "Мъж се печели с премерена доза безразличие" Wink

Общи условия

Активация на акаунт