Когато мъж не те уважава

  • 9 837
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 132
Ако е бил привлечен, не сте успяли да задържите интереса му.
Случва се, неуважението и дразненето не е мъжко.
Досаждането и мислите ви - не е женско.
Откажете се преди да стане грозно.

# 31
  • Мнения: 646
Много ми е интересно каква зодия е този?

# 32
  • Мнения: 731
И авторката също?
+1
Много ми е интересно каква зодия е този?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 050
По заглавието - когато един мъж не ме уважава аз го забравям окончателно. Няма писане по Нова година и именни дни, няма случайни срещи.

# 34
  • Мнения: 2 857
Много ми е интересно каква зодия е този?

А така - да си дойдем на зодиите.
И, авторката, не забравяй асцендента, че той ще е алибито ако зодията не покрие очакванията.
Smile

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Много добре си направила,като си му показала,че няма да търпиш грубо отношение и обиди.

Усетил е,че си хлътнала и тогава е започнал да се държи грубо.
После ще започне да те тормози още повече и да се опитва да те накара да се чувстваш виновна.
На такъв не можеш да угодиш,но можеш да се превърнеш в жертва.

И не,това не е любов.

Един мъж,като е влюбен в една жена ще я накара да се чувства като принцеса.

# 36
  • Мнения: X
Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..
За себе си съм разбрала, че обикновено греша в избора си. Държа се добре, възпитано, спазвам дистанция... Но в крайна сметка не говоря общи приказки какво е времето с непознат на спирка на ГТ. Предполага се, че сме двама души с взаимен интерес един към друг, а не двойка досадници, които си опъват нервите поради липса на по-интересно занимание и - да си го кажем направо - по-добра партия за срещи. Ако единият възприема отношенията като досада - решението е ясно.

Да прецени човека, преди да се раздава. Хвърляйки се ентусиазирано на всеки срещнат, няма да е интересна.
Не е нужно нито да е хвърляне, нито всеки срещнат. Един-два пъти като случи на някой шизо-снежинко с особени разбирания за свободата и съвременни разбирания за връзките - и неувереността е готова.

За едно нещо съм съгласна - за каква любов въобще говорим тук?

# 37
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Имах такава връзка, изключително напрягащо беше, не си заслужава.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Именно. Има ли компромиси със себе си, няма любов. Копнежът за любов не е любов, а его, търсещо внимание и потвърждение за стойността си (но отвън няма да го получиш, открий го в себе си; всички хора имат еднаква стойност, но някои се подценяват, други се надценяват- еднакво грешно). Т.е. мъж не те уважава, защото сама не се уважаваш.

# 39
  • Мнения: 7 006


Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.
Ква любов,кви 5 лева,с право те е зарязал,звучиш психарско..

Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..
Не.
Излиза,че трябва да се научиш как да живееш,без да проектираш и вменяваш собствените емоции у другите,че и после да им се сърдиш що не ги манифестират.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 13:49 от Какво?

# 40
  • Мнения: 91
Не си му интересна. За него си просто начин и доказателство да поддържа "ловните" си умения. Затова интереса му към теб е до момента, в който бъдете заедно, след това му ставаш безинтересна. Това е нещо подобно както жените си създават "колекция" от обожатели, на които обръщат някакво внимание само за да ги държат около себе си. Но им дават някакъв шанс само ако съвсем закъсат. Е, ти си му колекцията с ловни трофеи.

Нямаш перспектива с него, няма смисъл да влагаш чувства в безперспективна връзка. Може и да стане нещо в бъдеще, ако много я закъса, но би било временно, докато намери друга.

# 41
  • Мнения: 553
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Именно. Има ли компромиси със себе си, няма любов. Копнежът за любов не е любов, а его, търсещо внимание и потвърждение за стойността си (но отвън няма да го получиш, открий го в себе си; всички хора имат еднаква стойност, но някои се подценяват, други се надценяват- еднакво грешно). Т.е. мъж не те уважава, защото сама не се уважаваш.

Разбира се, обратното е, да. Мъжът е този, който търчи и на ръце ви носи. Цял живот.
Само не е ясно по каква причина? Защото любовта е сляпа? Или вече има закон, че погледнеш ли жена в очите, вече си вързан с нея и ще я уважаваш до живот?  Компромиси са длъжни да правят само другите. Мъжете. Вие имате по-важно занимание. Да се самообичате. Ама да не се бърка с его!!
Що за самочувствие? Четете ли какви несвързани ги пишете? Нямало женска логика??  Wink

# 42
  • Мнения: 18 300
Авторке, казваш сте от различни градове.   Моля те сподели как си представяш бъдещето. Той идва при теб, ти при него, пътувате? Доста е трудно, а вие дори не сте били интимни (или не съм разбрала правилно). Мисълта ми е, че хора, които имат голямо желание да са заедно, ще се натъкнат на трудности, а той дори желание няма... Смяташ ли, че си пасвате като хора (при такова отношение май не), смяташ ли, че има сексуално привличане, какво трябва да е това, върху което ще градите връзката си? А и по принцип какво харесваш в него, с какво той е специален за теб (и ти за него)? Виж колко много въпроси станаха, но отговори, поне пред себе си, ако не пред нас.

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Г-н Zaphod Beeblebrox, опитайте да прочетете още веднъж написаното, този път с вникване в смисъла. Защото това, което е несвързано е Вашият коментар под моя.

# 44
  • Мнения: 3 186
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?

Общи условия

Активация на акаунт