Страх

  • 3 758
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 501
И по-добре да е психолог ! Психиатрите само изписват хапчета, но не работят по реалния проблем. А  ти чувстваш ли се доволен от посещенията при него ? Чувстваш ли промяна ? Достигаш ли до изводи ? Решаваш ли поне част от проблемите си ? Какъв вид терапия практикува ?

# 46
  • Мнения: 35
Ами да със сигурност ми вдъхва някакво доверие, но аз ходя доста рядко. Като изключим вчера, предните няколко дни се чувствах страхотно. Терапията е следната: Разказвам всички ситуации, които ми допринасят негативна енергия. Разказвам какви съм усетил, правим един анализ и накрая стигаме до адекватен отговор. Учиме как да се справям с кризите и да не отговарям на страхът, но това все още ми е трудно.

# 47
  • Мнения: 1 501
Има бързи видове терапии, които са фокусирани върху решаване на проблема в рамките на месец-два примерно, има и продължителни, които са по-скоро психоанализа, има психодрама примерно, която също е продължителна. Има когнитивно-поведенческа. Може да не е подходящ вид терапевта.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 626
Момче никога повече не си и помисляй да употребяваш марихуана!
Не е безобидно дори да пробваш - не можеш да знаеш (както в твоя случай), какво ще ти отключи.
 Тук има една подробна статия за връзката между марихуаната и паник атаки, неврози и други психически разстойства.
Консултация с психолог ти трябва задължително и не си самопредписвай никакви лекарства. Спокойно и умната!

# 49
  • Мнения: 35
Щом осъзнавам, нещата под контрол ли са?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 626
Някои неща само с осъзнаване не стават. Има си специалисти които да ти помогнат или отговорят на този въпрос ако могат. Млад си и може би нервната ти  система ще се възстанови по-бързо, но си се наплашил и психирал допълнително от случаи, които си виждал. Започни да спортуваш - спорта освен, че ще отвлече вниманието ти, ще утвърди волята и самоконтрола.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 22:24 от Линдичка

# 51
  • Мнения: 8 808
Щом се боиш да не си откачил, значи не си. Ако си шизофреник ,изобщо няма да се сетиш ,че си такъв. Ще мислиш другите за луди.
Наркотиците се отразяват различно на всеки. Както алкохола и цигарите. Един пие от сутрин до вечер и живее дълго, друг си отива на 30-40 Един пуши като комин цял живот, друг го хваща рак и го няма. Така и с наркотиците. Не са за теб и си го разбрал по трудния начин. Сигурна съм ,че няма да посмееш вече да посегнеш към тях, но сега трябва да се успокоиш. Защото очите на страха са големи. Повтаряй си винаги, когато те обземе лошото чувство ,че това е само временно и ще отмине, както и друг път е отминавало. Това е познато, а щом нещо е вече познато, ти си го надмогнал. Значи  можеш и пак ще го надмогнеш. Ще се справиш, дръж се!

# 52
  • София
  • Мнения: 149
През повечето време от деня самото виждане на света е някак си плашещ. Имам чувството и умирам от страх да не ми се привиди нещо или причуе.

Избий си от главата мислите за гласове и привиждане на разни неща,защото колкото повече си го втълпявяш,толкова по-реално ще става за теб.Дори и най-естественото нещо,което видиш или чуеш,в един момент ще го отдадеш на "психоза".С две думи-внимавай какво мислиш.Съсредоточи се например и си представи,че адски те боли глава.Представи си всички симптоми на мигрената-острите бодежи,ужасното чувство,желанието да крещиш от болка..В един момент главата е много вероятно наистина да те заболи.Чела съм за такива експерименти.
Щом основният ти страх не е от смърт,от нещо необяснимо лошо и така нататък,а от психоза,то работете върху това с терапевта.Защо точно от психоза те е страх преди всичко и след това начини за преодоляване на тази паника и връщане към обективната реалност.С моята терапевтка сме правили такива неща  като проверяваме мислите ми с реалността,има си техники и докато ги правиш постепенно виждаш колко абсурдни и подвеждащи могат да бъдат мислите.И как самите ние ги подхранваме постоянно.
Желая ти успех!

# 53
  • Мнения: 35
Само никой не ми отговори, възможно ли е да има психоза?

# 54
  • София
  • Мнения: 149
Само никой не ми отговори, възможно ли е да има психоза?

Това може да ти каже психиатър.

# 55
  • Мнения: 35
Психотерапевта ми каза ме нямам на 100%.

# 56
  • София
  • Мнения: 149
Психотерапевта ми каза ме нямам на 100%.

Разбирам и съм сигурна,че е така.Просто казвам,че психиатрите се занимават с психози,макар че си е риск човек да отиде при тях - здрав,болен,веднага гледат да те заробят с някакви хапчета със или без причина..

# 57
  • Мнения: 35
Искам да попитам на някой случвало ли му се е, в съня си да усеща страх който дори е безпричинен. Не знам дали е заради това, но, във всеки мой сън изпитвам някакъв страх от доста време. Хората които виждам в сънят ми изглеждат винаги леко зловещи. Удря ме някаква паника докъто сънувам, че съм откачил, че не съм добре. Сънищата ми се преливат, сигурно на вечер сънувам по 10 сънища. Отдавна не съм сънувал нещо хубаво и приятно.

# 58
  • Мнения: 504
Трябва да спреш да се вглеждаш толкова във себе си, защото на финал тотално ще психясаш. Пиеш ли в момента някакви лекарства ?

# 59
  • Мнения: 35
Не, не пия

Наистина ли мога да психясам 😭😭

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 09:45 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт