Страх

  • 3 760
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 504
Стига вече де... Трябва да се стегнеш и да обуздаеш малко тези състояния. Най - добре потърси читав психиатър, за да ти изпише антипсихотик ( тип флуанксол) с някакво леко успокоително и ще се стабилизираш. Чета те от доста време и вече си мисля, че ще ги е трудно да излезеш сам от това - потърси помощ, така ще се от търсиш от тия неприятни усещания и нещата ще си дойдат на мястото.

# 61
  • София
  • Мнения: 149
На някои от нас психиката е по-корава и стабилна,докато при други е по-лабилна.Има хора,които могат да пушат често марихуана и нищо да не им се случи,както и такива,които могат да се докарат до психиатрия от много минимални дози.Както е и с алкохола и с травмите или стреса.Едни удържат повече,други не.
За мен първото,което трябва да си запишеш като забрана е никога повече никакви видове наркотични вещества или алкохол.
След това активен начин на живот,спорт,работа,здравословна храна,позитивни хора около теб..Знам,че звучи като  клише,но този начин на живот лекува и психиката и тялото.Паралелно с това редовна работа с психотерапевт.И съм сигурна,че до няколко месеца нещата ще се нормализират и ще имаш огромен прогрес.

# 62
  • Мнения: 35
Дереализации, голям страх и повечето от симптомите изчезнаха. Искам да попитам нормално ли да се превъзбуждам?Да имам приливи на енергия, а през част от останалото време да съм забил, да мисля, да се тревожа. Сякаш изпадам в депресия.

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 23:09 от Fabien Petrov 659495

# 63
  • Мнения: 51
Дереализации, голям страх и повечето от симптомите изчезнаха. Искам да попитам нормално ли да се превъзбуждам?Да имам приливи на енергия, а през част от останалото време да съм забил, да мисля, да се тревожа. Сякаш изпадам в депресия.
За какви периоди става дума? Дни, седмици, часове?

# 64
  • Мнения: 35
Всеки ден, по няколко пъти, за няколко минути.

# 65
  • Мнения: 51
Дали би ви помогнало, след като знаете, че минават след няколко минути да ги мислите като пристъпи на безспокойство, нещо нормално, със знанието, че ще преминат. Аз съм имала паник атаки, и когато разбрах какво се случва с мен, това много ми облекчи състоянието. Когато започваха да ми изтръпват ръцете, си казвах, аха паник атака, я да видя какво я предизвика. Самонаблюдението със съзнанието, че си в контрол вече сваля напрежението.

Ако се увеличат като продължителност, или интензивност потърсете пак помощ.

Общи условия

Активация на акаунт