Растеж и грижа за Мигли

  • 11 081
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 227
Всичко за красивите натурални мигли

Заповядайте в тема посветена изцяло на миглите и грижата за тях.
Yellow Heart

Нека споделяме опит, какви продукти сме ползвали, от какво сме доволни и от какво не, правили ли сме процедури като ламиниране на мигли или удължаване косъм по косъм и в какво състояние са били миглите след сваляне на удължнеията.

Вместо запис:
Споделете в какво състояние са миглите ви - дължина, гъстота, плътност и цвят на косъмчетата.
Ползвали ли сте специализирана грижа за миглите и ако да каква и видяхте ли ефект?

Пожелавам ви приятен и полезен престой в темата и красиви мигли!

# 1
  • Мнения: 1 227
Пускам темата, тъй като никъде не намерих актуална и насочена изцяло към миглите, надявам се да се суберем повече хора и да споделим опит.

Миглите ми винаги са били средно дълги, плътен черен косъм с дължина средна към дълга (като съм без спирала се вижда наличност на мигли а като сложа си стават добемни).
Преди 2-3 години майка ми ме снабди с един серум за мигли, от който мигните ми буквално полудяха, сгъстиха се ужасно много, без спирала и извиване ми опираха във веждите, питали са ме дали съм с изкуствени, а сложа ли спирала ставаха като ветрило Sweat Smile (ще намеря снимки и ще прикача по-късно)

Въпросният серум го ползвах с прекъсвания във времето, понякога супер редовно в продължение на 2-3 месеца, понякога го спирах и мажех 1-2 пути в седмицата. Един ден се събудих с леко зачервени очи и дразнение, но реших че не е страшно. Продължих да мажа с чисто нов серум, който току що разопаковах и беше в срок, но кожата около очите ми се поду и стана червена и суха. Разредих мазането, почивах 1-2 седмици и като започвах пак ставаше същото и накрая го спрях.

До скоро си се радвах на по-дълги мигли, обаче тук от 1-2 месеца всички дълги опадаха накуп и израстнаха едни къси редки щръкнали напред косъмчета, които не мърдат в посока растеж. Започнах да мача с ЯЧРМ всяка вечер, но малко ме съмнява да ги подсили достатъчно.

Всяко мнение ще бъде полезно за всички, надявам се.

# 2
  • Мнения: 558
Преди имах дълги гъсти черни мигли, обаче прави, които не си личат, ако не ги извия със спиралата. С годините и спиралите, станаха по-редки, косъмът по-тънък и като че ли изсветля. От Ревиталаш имах голямо подобрение откъм дължина, но не и за гъстотата. Освен това, един ден забелязах, че под очите ми е тръгнал лек мъх, както и едно неприятно оцветяване на ръба на клепача и го спрях. С рициново масло нищо не съм постигала, нито за миглите, нито за веждите, освен възпалени очи и запушени пори около веждите. И аз търся вълшебен продукт, с насоченост към гъстота на мигли и вежди. Ако не намеря, ще слагам косъм по косъм, но ме е страх, че съвсем ще се увредят моите, а и не знам къде да намеря някой, който да ги прави по-естествени, а не като от чалга клип. Би ли споделила кой е серумът, от който си доволна?

# 3
  • Мнения: 1 227
При мен от серума който ползвах също се появи това потъмняване на ръба на горния и долния клепач, даже беше розово/лилаво и понякога кожата се опъваше от изсъхване.

Eто това е серума който ползвах, пак казвам, ефект имаше, но ми влияеше зле на кожата и очите.

Скрит текст:

А ето една снимчица на миглите (със спирала) по времето когато го ползвах, извинявам се за кофти качеството.

Скрит текст:

# 4
  • Мнения: 1 091
Нямам опит в мазането на специални мазила за мигли ,но след последната операция на горния клепач ,останах без мигли цели две години.
Беше кошмар.
Започнах всяка вечер да минавам с памучен тампон миглите първо с розова вода ,после с масло от макадамия.
Не го правя редовно ,но докато се мажех се появиха хубави дълги и гъсти мигли.
Признавам си сега не съм толкова редовна в мазането с маслото ,но с розовата вода не пропускам.
Миглите ми са чудесни.
Преди ,когато не мажех с нищо "само миглите" падаха ,оредяваха и пак оставах без мигли.
Сега си имам хубави мигли на очите ,особено на оперирания клепач.
Да добавя само ,че не съм се гримирала от 2 години.
Не знам дали гримирането по някакъв начин променя нещата.

# 5
  • Мнения: 1 227
Ами според мен спиралата и най-вече неправилното и сваляне вредят на миглите. Аз понякога не слагам спирала със седмици, за сега ще се въздържам поне месец, докато се обновят и започне новия цикъл на растеж и междувременно ще ги подхранвам пък да видим.

# 6
  • Мнения: 558
Дааа, така, както гледам серумът е с Биматопост. Това само затвърждава изводът ми, че работят само продуктите, които го съдържат. Това е и основна съставка на капките против глаукома. Но точно тя е и причината за оцветяването и възпаленията. Всички други мазила могат да помогнат за подхранване на миглите, но няма да помогнат за растеж и гъстота... Но това с розовата вода ще го пробвам - поне няма да навреди.

# 7
  • Мнения: 1 091
Дааа, така, както гледам серумът е с Биматопост. Това само затвърждава изводът ми, че работят само продуктите, които го съдържат. Това е и основна съставка на капките против глаукома. Но точно тя е и причината за оцветяването и възпаленията. Всички други мазила могат да помогнат за подхранване на миглите, но няма да помогнат за растеж и гъстота... Но това с розовата вода ще го пробвам - поне няма да навреди.
Моя мъж слага капки за глаукомата си и миглите му са изключително дълги и много гъсти.
Все едно е с изкуствени мигли.

# 8
  • Мнения: 558
Дааа, така, както гледам серумът е с Биматопост. Това само затвърждава изводът ми, че работят само продуктите, които го съдържат. Това е и основна съставка на капките против глаукома. Но точно тя е и причината за оцветяването и възпаленията. Всички други мазила могат да помогнат за подхранване на миглите, но няма да помогнат за растеж и гъстота... Но това с розовата вода ще го пробвам - поне няма да навреди.
Моя мъж слага капки за глаукомата си и миглите му са изключително дълги и много гъсти.
Все едно е с изкуствени мигли.
И при майка ми е така, даже се замислих дали да не си купя едни капки за глаукома и да ги мажа по ръба на миглите, но като прочетох противопоказанията се отказах, няма да си навредя на очите, заради едните мигли, колкото и да ми се иска да са дълги и гъсти.

# 9
  • Мнения: 1 227
Уау, това беше наистина шокиращо точна информация!
При мен почти всички нежелани реакции ги е имало... Жалко защото наистина даваше резултат, при мен това потъмняване след около 3 месеца изчезна и сега кожата си е окей, но дали и следващия път би изчезнало.. не се знае...

Ето и част от нежелание реакции от медикамента Биматопрост (за тези, които ще прочетат след време темата) :

Скрит текст:
Възможни нежелани реакции
Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции въпреки че не всеки ги получава.
Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт Това включва всички възможни, неописани в тази листовка нежелани реакции.
Много чести нежелани реакции
Те могат да засегнат един или повече потребители на 10.
Засягащи окото
• По-дълги мигли (до 45% от хората) Леко зачервяване (до 44% от хората)
• Сърбеж (до 14% от хората)
Чести нежелани реакции
Те могат да засегнат до 1 на 10 потребители. Засягащи окото
• Алергична реакция на окото
• Уморени очи
• Повишена чувствителност към светлина
• По-тъмен цвят на кожата около окото
• По-тъмни мигли
• Болка
• Усещане за чуждо тяло в окото
• Залепнали от секрет очи
• Потъмняване на цвета на ириса
• Намалена яснота на виждане
• Дразнене Парене
• Възпалени, зачервени и сърбящи клепачи
• Сълзене
• Сухота Влошаване на зрението
• Замъглено зрение
• Оток на прозрачния слой, който покрива повърхността на окото
• Малки нарушения на повърхността на окото, със или без възпаление
Засягащи тялото
• Главоболие
• Повишени резултати от кръвните тестове, които показват как работи Вашият черен дроб
• Повишено кръвно налягане

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
От 2005 ползвам грижа за мигли.Започнах след окапване на мигли при здравословен проблем.
От 2009 редовно ползвам серуми с четчица(като очна линия).
Никога не съм имала странични ефекти.
Миглите растат докато се ползва серума, след това се връщат на нормалната си дължина.
Изписала съм много по въпроса какво и как.За някои продукти дори вече нямам спомен.
В момента има ново поколение праймъри и спирали, които са две в едно(спирала и грижа).
В резюме подбирайте добре продуктите, които ползвате.

# 11
  • Някъде там
  • Мнения: 4 784
В момента използвам Бонилаш, поднових си го.
Харесва ми много.Освен него сутрин си слагам и спирала която  се води грижа за миглите.
От Бонилаш това ми е втора опаковка.
Прави миглите кукленски.

# 12
  • Мнения: 3 018
И аз съм ползвала Бонилаш и първият път имаше страхотен ефект. Пък спиралата им ( черна с розов надпис) е уникална.
Лятото, обаче много ми се зачервянаха очите, много. В момента съм с мигли косъм по косъм и мисля да спра вече. Ще трябва, обаче да ги подсиля с нещо, така, че ще следя темата.

# 13
  • Мнения: 772
Използвам от повече от година Rapidlash eyelash enhancing serum.Бях много скептично настроена, но резултата ме изненада приятно.В началото го слагах сутрин и вечер за около седмица,а после само по веднъж на ден.Ефекта е страхотен ,но само докато го ползвам.Проблемът е,че го няма в България (или поне аз не го намирам) и не винаги намирам кой да ми го носи от чужбина.

# 14
  • Мнения: 844
И аз използвам бонилаш. В началото усещах леко парене, после спря. Докато го използвам има видима разлика, после за около месец нещата се връщат както са били
Скрит текст:
Затова се чудя дали да го подновявам... Рядко има промоции
Не е съвсем по темата, но има една много хубава спирала на Лореал, но лошото е че е двустъпкова, а аз ползвам само втората стъпка и съответно свършва докато я погледна 😅

Последна редакция: пт, 08 май 2020, 11:24 от Vivru

Общи условия

Активация на акаунт