Лидл 137 - По женски...

  • 118 909
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 14 672
Откакто правя червена леща , повече за друга не искам да чуя.
А откакто варя белен боб, друг не купувам
И аз така, направо се чудя как съм я яла тази нашата.
Зюмбюлите от миналата година пуснаха отново зелени листа от луковиците. Ще си купя още.

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 877
Какъв е този белен боб?

# 287
  • Мнения: 35 110
Той е на крина . Купувам го от Кауфланд ( и други големи магазини)

# 288
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами белен - без люспите Grinning Само на Крина съм виждала, не знам дали има друга марка на пазара. Няма нужда от накисване, от смяна на водата и подобни, готов е за половин час. И аз вече почти не купувам друг, не си струва усилията и времето.

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 877
Ще пробвам, че от 2 години бързо увиращ боб не съм видяла, и се принудих в редките случаи когато се навия да правя, взимам голяма консерва полусварен от Метро, поне става за 40 минути и се оказа вкусен...
Благодаря!

# 290
  • Мнения: 12 662
Че те на мен не ми се смъкват прозорците на колата, значи няма да ходя повече на Лидл. Егати тъпотията...

Може да слизаш.Simple Smile

# 291
  • Мнения: 20 162
На мен червената леща не ми допада, все я разварявам и става на каша, взимам само френска.

# 292
  • Мнения: 27 489
Аз нямам проблеми с ориза Премиум, чудесен е.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Българската леща (на Имало едно време...) ми харесва, но на Родна стряха - не. Вкусът е различен от червената, не че и червена не правя, когато бързам. На Родната стряха нито ориза, нито сладката, нито кашкавалът ми харесва (друго май не съм пробвала). Но пак да похваля кашкавал Gouda на Милбона.

# 294
  • Мнения: 2 114
Днес минах за фрезии, останали само бели и жълти, едва се вижда цвят, зелени са ги рязали.

# 295
  • In transit
  • Мнения: 11 808
На мен червената леща не ми допада, все я разварявам и става на каша, взимам само френска.
Тя по принцип си се разварява, аз така я оставям хубаво да се развари и става на крем супа без да я пасирам.

# 296
  • Мнения: 20 162
Да точно за крем-супа става, но аз не искам крем супа.

# 297
  • Мнения: 1 511
Днес минах за фрезии, останали само бели и жълти, едва се вижда цвят, зелени са ги рязали.
Аз минах рано сутринта, още в 8:20 и имаше само жълти (доколкото се виждаше цвят). И от лалетата имаше основно жълти и оранжеви. Постно ми се стори откъм цветя в сравнение с Кауфланд. Там пък рязан цвят нямаше изобщо.

# 298
  • Мнения: 1 148
Аз нямам проблеми с ориза Премиум, чудесен е.
Потвърждавам. Като качество го докарва на ориз балдо на Крина.

# 299
  • Мнения: 20 162
И аз взимах някакъв ориз Премиум по скорошните промоции, харесва ми.

Общи условия

Активация на акаунт