Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 73

  • 32 166
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 32
Не знам, много съм притеснена, а още повече тъжна объркана. Това ми е първата стимулация и съм на 28 години.

Щом сте с МФ, може би това е причината. Не губи вяра! ИКСИ ли правиха или? И ние сме с “много тежък мъжки фактор” както докторите се изразяват, говориха ни дори за донор, но се намериха няколко читави от размразен материал след биопсия. Надявам се да оцелеят и да имаме късмета да излезе хубав “краен продукт”

# 181
  • Мнения: 142
Момичета, след като нямах свеж трансфер, може ли да ми кажите за Зет как се процедира, кога се започва, какво включва. Предполагам че ще изпусна и зет, защото заповедта ми изтича Април месец и нищо не можахме да направим😭😭😭😭 сега във тази епидемия, може ли да ми отговорите на въпросите моля ви..
1 во спряха ли трансферите или ги правят?
2 ро, И ако има такива след махане на полип може ли на следващия цикъл веднага да се прави зет?
В цикъла след хистероскопия ми направиха ЗЕТ само с един преглед и кринон .
Всяка клиника май е различно ,питай твоята как работят.
Много благодаря, и какъв е резултата ❤️

# 182
  • Мнения: 15 356
Резултата е една малка красива бухтичка,живот и здраве май месец ще дойде на бял свят.Тя беше последния ни ембрион и се оказа боец.Успех!

# 183
  • Мнения: 142
Резултата е една малка красива бухтичка,живот и здраве май месец ще дойде на бял свят.Тя беше последния ни ембрион и се оказа боец.Успех!
Еха страхотно, лека бременност, то не остана много, и бързо и безпроблемно раждане,. Дано и аз имам същият късмет, че този полип вчера със такъв страх бях да ми го махат, че просто не е истина.. Вече аман от доктори, лекарства и болници.аз за 1 път се сблъсквам със тези неща, 1 ви опит ще ни е, пропуснахме свежия трансфер точно заради този полип.

# 184
  • Мнения: 15 356
И аз имах полип,точно за това отложихме ,но си струваше.Пожелавам ти го,както и на всички останали!

# 185
  • Мнения: 189
Не знам, много съм притеснена, а още повече тъжна объркана. Това ми е първата стимулация и съм на 28 години.
Аз съм на 27 и ние сме с мъжки фактор, аз пък бях на другия полюс и се чудех как ми извадиха само 16, оплодиха се 9 и до 5 ден останаха 2, върнаха ми ги, но не се получиха нещата, но както другите момичета казват самата стумулация и преценката на доктора са важни, не е важна бройката, а качеството. Дано замразените да са вашето чудо. Успех.

# 186
  • Мнения: 414
Здравейте ☺
В стимулация съм,като това ни е втори опит.Как ви се отразява на вас,имате ли някакви странични ефекти?
Аз от втори,трети ден на стимулацията имам чувството,че ще ми се запали главата.Лицето ми плавма,а в същото време на моменти ме втриса.Меря си температурата-35.8 /че и с тоя вирус съвсем се побърках/.
Спомням си,че и предния път ме обливаха топли вълни,но това сега не се търпи.За протокола-първо бях на Гонал 250 единици,след това включиха Цетротид,а вчера замениха Гонала с 300 единице Мериоферт.
Някоя от Вас чувства ли се по подобен начин?
П.С:желая успех на всички ☺

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 17:59 от desita30

# 187
  • Мнения: 138
Desita, аз съм с подобна стимулация - 4 дена Гонал 225, от вчера Мериоферт 150 (сутрин и вечер) + Цетротид. Оплаквания нямам, док вчера видя 11 фоликула. С вируса и аз съм в паника. Утре съм на хормони и преглед. Успех и всички да сме здрави!!!

# 188
  • Мнения: 207
На мен ми и 10ти ден от стимулацията с Гонал 225 и Цетротид , първите дни бях с ужасно главоболие, а от два дни усещам тежест, дискомфорт да не казвам и болки в яйчниците, а нямам много фоликули. Днес ми казаха, че ще ми увеличат с 1 ден стимулацията и пункцията ми ще е на 13тия ден.

# 189
  • Мнения: 414
Мис,главоболие и аз имам от време на време,но това как ми пламти лицето е много неприятно усещане,имам чувството,че мозъка ми ври. Все имам чувството,че съм с Т и я меря няколко пъти дневно,слава богу такава нямам.Този път зле ми понася стимулацията,моля се само за положителен резултат,всичко се изтърпява в крайна сметка!
Доста по-различно е от първия път обаче и затова исках да попитам как е при вас☺.
Знам,че всяко неразположение ще си струва 😉.Успех Flowers Four Leaf Clover

# 190
  • Мнения: 139
Момичета, до 2 дена чакам цикъл и ми предстои стимулация в Майчин дом - Варна, искам да попитам някой има ли информация дали ще се състои/не съм звъняла да питам, казаха ми да звънна като ми дойде МЦ/, някой започнал ли е стимулация там след обяваването на извънредното положение...

# 191
  • Мнения: 86
Здравейте, има издадена заповед, в сайта на ЦАР е качена, може да я прочетете.

"Епидемиологична обстановка


Уважаеми пациенти,
По повод множество запитвания Ви информираме, че към настоящия момент стартирането на нови процедури следва да се отложи поради настоящата епидемиологична обстановка.

В ПОРДЦАР е предвидена възможност за удължаване на заповедите за срок до 6 месеца единствено за извършване на ембриотрансфер на размразени ембриони. В тази връзка, в интерес на пациентите, е внесено предложение неползваните заповеди за организационно и финансово подпомагане, които изтичат в периода на обявеното извънредно положение, да бъдат удължени  по нормативно установен ред.

Допълнителна информация за следващите възможности ще бъде публикувана на сайта на ЦАР след регламентирането й и при нормализиране на епидемиологичната обстановка в страната.

С уважение, Д-р Н.Пищачева – главен експерт"

# 192
  • Мнения: 139
Здравейте, има издадена заповед, в сайта на ЦАР е качена, може да я прочетете.

"Епидемиологична обстановка


Уважаеми пациенти,
По повод множество запитвания Ви информираме, че към настоящия момент стартирането на нови процедури следва да се отложи поради настоящата епидемиологична обстановка.

В ПОРДЦАР е предвидена възможност за удължаване на заповедите за срок до 6 месеца единствено за извършване на ембриотрансфер на размразени ембриони. В тази връзка, в интерес на пациентите, е внесено предложение неползваните заповеди за организационно и финансово подпомагане, които изтичат в периода на обявеното извънредно положение, да бъдат удължени  по нормативно установен ред.

Допълнителна информация за следващите възможности ще бъде публикувана на сайта на ЦАР след регламентирането й и при нормализиране на епидемиологичната обстановка в страната.

С уважение, Д-р Н.Пищачева – главен експерт"

Това е от днес, а до кога важи до 29-ти март ли ? Лошо е това, тъй като сме си направили тези предварителни изследвания и те важат 1 месец... и сондаж... и всичко наново...

# 193
  • Мнения: 207
Днес като ходих в клиниката ,лекарят ми каза, че е издадена тази заповед и няма да стартират нови процедури (каза също ,че и датат най-вероятно ще се промени, поне до 13.04). Даже каза, че и трансфера ми ще се отложи поради обстоятелствата. Sad
А изследванията мисля, че вече важат по 6 месеца, поне при мен е така !

# 194
  • Мнения: 142
Здравейте, има издадена заповед, в сайта на ЦАР е качена, може да я прочетете.

"Епидемиологична обстановка


Уважаеми пациенти,
По повод множество запитвания Ви информираме, че към настоящия момент стартирането на нови процедури следва да се отложи поради настоящата епидемиологична обстановка.

В ПОРДЦАР е предвидена възможност за удължаване на заповедите за срок до 6 месеца единствено за извършване на ембриотрансфер на размразени ембриони. В тази връзка, в интерес на пациентите, е внесено предложение неползваните заповеди за организационно и финансово подпомагане, които изтичат в периода на обявеното извънредно положение, да бъдат удължени  по нормативно установен ред.

Допълнителна информация за следващите възможности ще бъде публикувана на сайта на ЦАР след регламентирането й и при нормализиране на епидемиологичната обстановка в страната.

С уважение, Д-р Н.Пищачева – главен експерт"
Какво значи размразени?? На мен ми предстои Зет на следващ цикъл евентуално, а заповедта ми изтича Април. Не мога да разбера точно какво се има предвид

Общи условия

Активация на акаунт