За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 322
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 361
Когато започнах да готвя най-често спрямо основните продукти, които имам пишех в Гугъл примерно ястие с картофи ( или каквото имаш свинско, патладжани и т. н.) и си избирах някоя от многото рецепти. С времето останаха няколко блога в които търся директно.

# 31
  • Мнения: 9 108
Здравейте!
Кулинарията никога не ми се е отдавала, но сега, когато чакаме първо детенце все повече се замислям, че трябва да положа усилия в тази насока.
Ще се радвам ако ми споделите книга или сайт, който е за начинаещи ентусиасти. Simple Smile
И аз не знам точно какво търся и очаквам, но знам, че скоро няма да ми е достатъчно да готвя само яйца, мусака и картофи.
Иска ми се да науч както някои нови и интересни рецепти от международната кухня, така и основните правила при боравене с определени продукти. Simple Smile
Виж тази категория В блога ми http://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%A3%D1%87%D0%B8%D0%BC … 2%D0%B8%D0%BC?m=0
Освен това има две-три публикации и баба знае които са също много полезни за начинаещи в кухнята

# 32
  • Мнения: 1 357
Здравейте!
...Ще се радвам ако ми споделите книга или сайт, който е за начинаещи ентусиасти. Simple Smile...
https://www.supichka.com/

# 33
  • Мнения: 7 733
Влизам с питане за рецепта за сладкиш "Негърче". Търся конкретна рецепта, заливката на която включваше ябълков /или портокалов сок- по избор/.

# 34
  • Мнения: 2 641
Направих смес за палачники ползвайки безглутенова смес...съответно палачинките се късат. Направих много...ясно вече че за палачинки няма да стане, но за какво ако въобще мога да я употребя? Сместа е класическа - яйца, вода, сол и малко захар както и безглутеновото брашно.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Направих смес за палачники ползвайки безглутенова смес...съответно палачинките се късат. Направих много...ясно вече че за палачинки няма да стане, но за какво ако въобще мога да я употребя? Сместа е класическа - яйца, вода, сол и малко захар както и безглутеновото брашно.
Не може ли да добавиш глутеново брашно?   Или пък сипи в мъфинени формички и изпечи.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 408
Въпросът ми е към дамите, които купуват сиропа от нар- колко му е цената?
В смисъл, че ако го намеря някъде на "Женски пазар" да не се изненадам!
Благодаря.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 862
Направих смес за палачники ползвайки безглутенова смес...съответно палачинките се късат. Направих много...ясно вече че за палачинки няма да стане, но за какво ако въобще мога да я употребя? Сместа е класическа - яйца, вода, сол и малко захар както и безглутеновото брашно.

Лалангичките на баба - няма проблем според мен да ги направиш с безглутеново брашно. Те така или иначе не се надуват.

А за безглутенуви палачинки, които не се късат, с две ръце ти препоръчвам да опиташ тези: Палачинки, които не се късат.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 706
Въпросът ми е към дамите, които купуват сиропа от нар- колко му е цената?
В смисъл, че ако го намеря някъде на "Женски пазар" да не се изненадам!
Благодаря.
Нямам добър спомен, но като че ли беше около 7 - 8 лева, нещо такова.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
marcheva,колко мл за 7-8лв купувате,аз в Турция купувам 1бутилка 750мл за 8ТЛ.

# 40
  • Мнения: 861
Сега бях на пазара във Варна,  250 мл от сока от Над е 5 лв , по голямата бутилка 10 лв

# 41
  • София
  • Мнения: 11 706
marcheva,колко мл за 7-8лв купувате,аз в Турция купувам 1бутилка 750мл за 8ТЛ.
Това което съм взела е 500 мл.

# 42
  • Мнения: 9 108
В Ст Загора я турски магазин сосът от нар е 10лв за 750 мл, а в Одрин е 10 т. Л. За 1 литър/ ок 3лв

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, как да направя сочно печено пиле?

# 44
  • София
  • Мнения: 10 862
Момичета, как да направя сочно печено пиле?

Пиле със зеленчуци в плик

Общи условия

Активация на акаунт