Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 403
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 5 143

Аз пак да питам, че не видях отговор, а наистина ми стана интересно.  Как разбирате кога наемателите ви имат гости и кога кой е останал да спи на дивана в хола?
Това не ме интересува. Щом няма обезпокояване на съседи, то какъв е проблема?
Единствено са търсили съдействие да препоръчам личен лекар, при който да се прехвърлят.

Ами попитах, защото е коментирано от наемодатели как не биха искали системно различни приятели на наемателите да нощуват в имота им, и се чудя как осъществяват такъв контрол.

За големите сметки и аз се чудя. Моят личен рекорд е 170 лв, в последен етаж от стара къща без изолация, с постоянно включени бойлер, климатик, конвектор и редовно готвене на манджи на фурна.

# 721
  • Мнения: X
Двама бяха, т.е. по 160лв на човек за наем.
...
Токът за зимен период не е надвишавал 80лв, а водата не е била повече от 6куб./месец.
В предна тема прочетох за ток в квартира от 400лв. Какво е това жилище?-200 квадрата ли.
За 15 год, откак съм по квартири ти си третият човек, когото чувам, който е дал необзаведено на студенти. Вторият беше Румка, а първият - хазяинът на една колежка в първи курс, и то само нейната стая беше необзаведена всъщност, та си сложи матрак на земята и бюро Simple Smile
По въпроса за тока, една печка 2кВч, пусната денонощно, прави половината от тази сума. Тоест, това са едно помещение, отоплявано денонощно, и едно за по няколко часа на ден, например спалня и кухня. Не всеки е на климатик или конвектор и не всеки спира топлото за някакво време дневно.

# 722
  • Мнения: 6 873
В 48 кв. м. неремонтирана панелка без сменени дограми и изолация, западно изложение, рекордът беше 450 лева. Не знам дали беше грешка, не съм ходила по къс ръкав, живеех с баба ми - платихме си ги.
Ако бяхме под наем, пак щяхме да си ги платим, понеже сме такива хора. Една студентка, учеща престижна специалност с бъдеща професия, която би вдъхнала сигурност на повечето наемодатели, каза, че би се изнесла през нощта при такава сметка. От този разговор гледам да не се засичаме много, понеже не ми е приятна компания. Не вярвам, че с работата си ще стане много по-сериозна като човек, макар че на пръв поглед вдъхва по-голямо доверие от някоя сервитьорка.

# 723
  • Мнения: 852
Въпроси относно материалното ми състояние ще позволя след като наемодателят ми разкаже колко деца и внуци има, на каква възраст и имат ли си собствени апартаменти. Wink А пък ако е пуснала бабички да ми слухтят, ще й направя скандал пред блока, ще има достатъчно услужливи бабички да разкажат на следващите наематели, че влизат в Биг Брадър.

# 724
  • Мнения: 6 873
Въпроси относно материалното ми състояние ще позволя след като наемодателят ми разкаже колко деца и внуци има, на каква възраст и имат ли си собствени апартаменти. Wink А пък ако е пуснала бабички да ми слухтят, ще й направя скандал пред блока, ще има достатъчно услужливи бабички да разкажат на следващите наематели, че влизат в Биг Брадър.
Нали? За да си сигурна, че утре няма да те изгони бързо-бързо, защото те трябва да се нанесат. И какви са неговите доходи, понеже, ако изведнъж остане без тях, може да реши да продаде жилището и пак вън.
Малко се прекалява с личните въпроси. Разбирам за настоящия доход, макар че точен такъв е доста спорна точка, понеже повечето хора са подписали, че няма да го казват на трети лица, ама чак спестяванията да са на дневен ред... Все някъде трябва да има граница.

# 725
  • гр. София
  • Мнения: 445
Дано след това ИП да се урегулират някои неща.
От опит на мои близки - и в държави от ЕС, и отвъд океана - нямаш никакъв шанс да наемеш жилище без препоръка от предходен наемодател, трудов договор и фишове за заплатата. При първи опити за наемане на жилище е жестоко. И не бих казала, че се местят без проблем. Но пък и не всеки е рентиер Simple Smile
Ясно ми е, че тук това е в сферата на фантастиката, но може и да се получи.
Във Австрия, Виена, управителката на блока, в който се отдаваха жилища под наем ме навестяваше - не често, но го правеше. Любезно ме питаше дали всичко е наред. Имайте го предвид Simple Smile
В държава от бившия източен блок жена, сама, над средна възраст с препоръка от работодателя едвам намери квартира - на значително по - висока месечна такса и с постоянни проверки. Вече не е така, но трябваше да мине време - за доказване на добросъвестност. Но пък - смяна на крушка и тем подобни, не я вълнуват. Не е луксозно жилището.
Дано час по - скоро и тук стане така.

# 726
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Не всеки е на климатик или конвектор и не всеки спира топлото за някакво време дневно.
А защо е необходимо да работи отоплителен уред, който не е климатик денонощно, при положение,
че по цял ден са в института? Когато са в сесия - да.
Имаха само някакъв маслен радиатор в дневната. На третата година се монтира инверторен климатик(писах за това).
В 48 кв. м. неремонтирана панелка без сменени дограми и изолация, западно изложение, рекордът беше 450 лева.
Това ме подсеща, че наемодателя при подписване на договор може да покаже сметките на предишните наематели какви са били(или бъдещият наемател да ги поиска).

https://portal.eproes.bg/index.php?page=services

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 20:25 от pkol

# 727
  • Варна
  • Мнения: 5 143
Ох, на един оглед собственикът не знам защо реши да ми разкзва целия си живот - от - до. А беше към 50 годишен. Grinning От къде бил родом, как и той е живял по квартири, как било в казармата. И сам си ни предупреди, че има син на 12, който като порасне, сигурно ще иска да влезе да живее в апартамента. Joy Сигурно си ни е представял да му бъдем наематели за 6 години... Както и да е, не ни хареса квартирата и наехме друга.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 20:13 от Didi168

# 728
  • Мнения: 852
И ние имаме приятели в Германия и не им искат такива глупости, най-малкото е в нарушение на почти всеки трудов договор.

# 729
  • Мнения: X
А защо е необходимо да работи отоплителен уред, който не е климатик денонощно, при положение,
че по цял ден са в института? Когато са в сесия - да.
Имаха само някакъв маслен радиатор в дневната. На третата година се монтира инверторен климатик(писах за това).
Не говорех за студенти. Семейство с пеленаче например няма как да си спира отоплението.
Също, имала съм съквартирантка, в северна стая с маслен радиатор. Големи караници бяха, защото аз пускам духалка на 1/2 мощност за 4 часа вечер в южна стая, тя бичи денонощно на мах радиатора. Сега, разбирам, че е северна стая, но тя ходеше по потник, а аз с пуловер и плетен елек от баба. Накрая плаща супер малко ток на фона на потреблението, защото делим. Опитах да говоря, тя изобщо не ме чува и се кара. Опитах и с хазяйката - тя пък се измъкна, че о, недоказуемо е кой колко харчи. Ок, изкарах зимата и април месец излетях.

# 730
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
недоказуемо е кой колко харчи.
уред за измерване консумацията на електроенергия:
Скрит текст:
https://hit-electronics.com/za-vas-tehnici/uredi-instrumenti-kon … na-konsumacia.htm

# 731
  • Мнения: X
Такива вършат работа, ако имаш човек насреща, което не беше моят случай.

# 732
  • Мнения: X
И ние имаме приятели в Германия и не им искат такива глупости, най-малкото е в нарушение на почти всеки трудов договор.
Нещо те послъгват или наемат от руснаци/сърби/кюрди, които дават дупки на ниски цени и без много да проверяват. Ние сме живели там, синът в момента живее там, за хубаво жилище на хубаво място искат майка си и баща си, особено ако е първо наемане и нямаш история. Искат да видят трудовия ти договор, къде работиш и за колко пари. Ако не искаш, прав ти път, отвън чака опашка от желаещи. Лично изпитано, няколко пъти, не от приятели на приятели на приятели, които били казали нещо си.
Дано след това ИП да се урегулират някои неща.
От опит на мои близки - и в държави от ЕС, и отвъд океана - нямаш никакъв шанс да наемеш жилище без препоръка от предходен наемодател, трудов договор и фишове за заплатата. При първи опити за наемане на жилище е жестоко. И не бих казала, че се местят без проблем. Но пък и не всеки е рентиер Simple Smile
Ясно ми е, че тук това е в сферата на фантастиката, но може и да се получи.
Във Австрия, Виена, управителката на блока, в който се отдаваха жилища под наем ме навестяваше - не често, но го правеше. Любезно ме питаше дали всичко е наред. Имайте го предвид Simple Smile
В държава от бившия източен блок жена, сама, над средна възраст с препоръка от работодателя едвам намери квартира - на значително по - висока месечна такса и с постоянни проверки. Вече не е така, но трябваше да мине време - за доказване на добросъвестност. Но пък - смяна на крушка и тем подобни, не я вълнуват. Не е луксозно жилището.
Дано час по - скоро и тук стане така.
Точно!

# 733
  • Мнения: 852
Айде пак, не е от приятели на приятели на приятели, а от едни от най-близките чи приятели, които са лекари там. Престанете с глупостите, само вие сте живяли, само вие знаете.

# 734
  • Мнения: X
Беболилина, в Германия искат Einkommensnachweis и без него няма шанс да наемеш каквото и да е. Оставям на твоите приятели лекари в Германия да ти преведат що е то.

Общи условия

Активация на акаунт