Паническо разстройство - 42

  • 25 807
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 491
Благодаря за темата.
Предстои ми една операция към края на месеца и няма да ви изброявам симптоми и усещания Grinning Сещате се. Да идва и да заминава.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Екзорсизъм, молитви, тантри, мантри, шаманство, Бяло Братство и подобни..... не са нито психология нито психотерапия, ... а разни езотерични и религиозни учения и течения.
Явно за това ти е такова мнението защото слагаш равенство между психотерапия и езотерика.
Никой психиатър не би тръгнал да се обучава в шарлатания, а е факт че масово се обучават в психотерапия.

Козметичката трудно би се обучила в психотерапия защото това е дълъг процес, надхвърлящ университетското образование по психология.

# 62
  • Мнения: 2 764
Слагам равенство , щото са абсолютно безполезни тъпотии. Щом чумата са гонили с екзорсизъм е ясна работата... Лошото е че и ПА са гонили с врачки! Отделно на това твърде много глупаци станаха психолози, и то щото за нищо друго не стават. Остана сега да ми заговорите и за акупунктура и къде тя се вписва в лечението на ГТР и хващам гората!
Екзорсизъм, молитви, тантри, мантри, шаманство, Бяло Братство и подобни..... не са нито психология нито психотерапия, ... а разни езотерични и религиозни учения и течения.
Явно за това ти е такова мнението защото слагаш равенство между психотерапия и езотерика.
Никой психиатър не би тръгнал да се обучава в шарлатания, а е факт че масово се обучават в психотерапия.

Козметичката трудно би се обучила в психотерапия защото това е дълъг процес, надхвърлящ университетското образование по психология.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Нито за екзорсизъм съм заговоряла, нито съм си помисляла да заговарям за акупунктура. Как ще препоръчвам нещо на което не съм привърженик.

Какво като има много хора завършили психология. Примерно фолкпевицата Райна на кого точно пречи с дипломата си по психология! Има си я дипломата, не е тръгнала да лекува никой, а и тази диплома на е достатъчна за психотерапевтична практика.

Една птичка пролет не прави. Един човек може си мисли каквото си иска, а нещатата от живота да текат по коренно различен начин.
Един от споменатите по горе психиатри началник на психиатрията в Света Марина Варна провежда индивидуална и групова психотерапия, и какво го интересува че някой мисли че това е "безполезна тъпотия".

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 14:53 от danny_em

# 64
  • Мнения: 1 372
Имам позната, която работи в болница. Няма да казвам име. Там има невроложка , която прилага иглотерапия като лечение на различни заболявания. Моята позната си прави тази терапия точно за нервите. Казва, че жената поставя иглите в някакви точки на ушните миди. Прави си по няколко курса в периоди на голямо напрежение. Много е доволна.

# 65
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 330
Интересна полемика се е заформила Smiling Imp

Следя ви с интерес Smiling Imp

Имам питане относно АД и подобни бензо ,пр.. Моя колежка ми е споделяла,че в комунизма е имала вид психическо разстройство ,посещавала е психиатър в Пловдив ,който й е назначил 2 вида лекарства имената не ги помни,все пак са минали 35+г/ ,тя ги е пила по схема и е ходила на 2 работи дори,за да издържа сина си като самотна майка ....В случая искаше да ми каже,че е имала огромна полза от тази комбинация лекарства,защото до момента състоянието й НЕ се е повторило и не й се е налагало посещения и изписване на лекарства !

Та,а джеба има ли някой от вас наблюдения,спомени инфо за лекарствата в комунизма ?Thinking

Не ,че има някакво значение,но не замазват нещата хапчетата ,ами ,ако са читави и се налучка някаква комбинация нещата се оправят !

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Според мен няма значение какви са били хапчетата от миналото, за предпочитане са днешните. Тези от преди 35+ години със сигурност са по тежки и интоксикиращи.
А конкретно за случая нито се знае какво е било психичното разстройство, нито доказателство че хапчетата са го излекували.
Като бях на 20+ всичко ми беше адски безсмислено и депресирано. Познанството и комуникацията ми година и половина с един човек промени това за винаги. Човека няма общо с психотерапия, музикант, продуцент и един куп други неща. Ако през това време бях пила хапчета, сигурно странични наблюдатели щяха да кажат че е от хапчетата.

# 67
  • Мнения: 2 764
Сори, че ще те разочаровам, но хапчетата от преди 30-40 години са същите като сегашните. При АД почти няма нови лекарства, същото важи и за бензото. Ксанакс през 80-та си е сегашния ксанакс без разлика.
Според мен няма значение какви са били хапчетата от миналото, за предпочитане са днешните. Тези от преди 35+ години със сигурност са по тежки и интоксикиращи.
А конкретно за случая нито се знае какво е било психичното разстройство, нито доказателство че хапчетата са го излекували.
Като бях на 20+ всичко ми беше адски безсмислено и депресирано. Познанството и комуникацията ми година и половина с един човек промени това за винаги. Човека няма общо с психотерапия, музикант, продуцент и един куп други неща. Ако през това време бях пила хапчета, сигурно странични наблюдатели щяха да кажат че е от хапчетата.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Аз бензото изобщо не го смятам за лекарство и не само аз. И психиатрите знаят че е легално позволен наркотик за моментно успокоение. Психиатър изписал само бензодиазепини без нищо друго няма намерение да лекува. В клиниките по наркомании и токсикологиите не на празно има опция лечение на зависимости към бензодиазепини.
За антипсихотиците и антидепресантите не е вярно. Не всички но много от страничните ефекти с днешна дата са изчистени.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 21:07 от danny_em

# 69
  • Мнения: 1 134
Ще дам пример със съученичка, която завърши психология. Е, стана инфлуенсър и лайфкоуч 🤢в САЩ..😀. Още се чудя какво точно прави.

# 70
  • Мнения: 2 764
Е бензо никой не изписва самостоятелно де. Но се лъжеш, в България наличните АД са същите, които са били през 1990, но сега са с друго търговско име, но същия генерик. Няма пречистване, има различни производители. И това не е само за тях де. Брадясалия атаракс е от 1987 в БГ и си е все същия. Деанксида на баба ти е същия като сегашния без разлика. Пречистването мога да ти кажа че се филтрира с перлитови смески, и технологията на филтърната центрофуга не се е сменила. То е и по добре да не се сменя, защото може и ефекта да изчезне. Най популярното - есциталопрам е от най старите също, почти не е пипано от излизането си.
Аз бензото изобщо не го смятам за лекарство и не само аз. И психиатрите знаят че е легално позволен наркотик за моментно успокоение. Психиатър изписал само бензодиазепини без нищо друго няма намерение да лекува. В клиниките по наркомании и токсикологиите не на празно има опция лечение на зависимости към бензодиазепини.
За антипсихотиите и антидепресантите не е вярно. Не всички но много от страничните ефекти с днешна дата са изчистени.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Нека да е така, всичко което се е продавало в аптеката преди 35-40 години в категория антидепресанти и антипсихотици  абсолютно същото се продава и днес.

# 72
  • Мнения: 2 764
То това няма голямо значение, въпроса е, че лекарствата работят и са нещо добро. Отдавна е минала ерата , в която са лекували с барбитурати, електрошок и трепанация психичните състояния.
Нека да е така, всичко което се е продавало в аптеката преди 35-40 години в категория антидепресанти и антипсихотици  абсолютно същото се продава и днес.

# 73
  • Мнения: 4 406
Бе, аз казвам на баща ми стига е садил този двор с домати. И семена съм му намерила Simple Smile
Нямат сметка, за това тази индустрия не се развива. Приоритетите са другаде.

Достатъчно реценции съм правила на български психолози за наши конференции. То трагедия.... копи-пейст на чуждестранни автори.  Представям си как не плагиятстват така, а направо преписват, как и да си помисля да ходя.

Тежък ден! Шефът имаше имен ден, агнета, бири в ресторанта, аз само търча нагоре-надолу. Бе, нямаше махмурлук. Аман от този комунистически празник, утре трябва да сме всички на работа. Абе, не умря ли с Клара Цеткин!

# 74
  • Мнения: 5 459
Лелеееее, Джери ...и кво? Не каза умряха ли змиите. Демек от малка си си била панта.  Тука у шуменско, особено по Мадара е пълно със змии. Това ми е една от многобройните фобии.
За психолози,не ща и да чуя. Аз завърших психология, защото много бързо ми писна да преподавам по руски в училище и ми се работеше като училищен психолог. Вече и аз не знам какво ми се работи......Обаче на психолози не вярвам...

Общи условия

Активация на акаунт