Паническо разстройство - 42

  • 25 288
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 97
Сега съм добре, т.е. успявам да се контролирам.
Всъщност най-трудно ми беше до края на м. Януари. В момента в който усетя, че нещо не е ок, започвам да върша нещо и гледам да не спирам докато не усетя умора. Имам наблюдения, че когато се изморя ги няма симптомите, забелязах също така, че докато се занимавам физически с нещо ми е добре.

# 47
  • Мнения: 4 406
А, Вие за това сте се раздърдорили снощи, че днес е почивен ден. А аз недоспала, с махмурлук на работа....

Ема, като бях малка, 7 срещу 8 клас, не ми се смята колко години е, ме ухапаха две змиина куп. Най-неприятното беше вливането на серума в болницата, не физически, то е система, а психически. Та сега смело си пердаша по планините. И 'ич не го мисля. Но от тогава почнах много да развивам алергии.
И аз се оправям с физическо натоварване. Но от кризи напоследък трудно ставам от леглото.....

Добро утро!

# 48
  • Мнения: 2 757
Не, не, просто хванах тоя цитат, бях на маса малко с приятели, явно ми е дошла водката повече.

Джери ма как 2 змии? Да не са били еднооките Wink
Георги, нещо нередно ли казах? Не разбрах, защо ме цитира?

# 49
  • Мнения: 973
Моята сестра припада, когато й дойде цикъла. Много е страшно, но ако това ще помогне тя няма.проблем с нервите,даже е много спокойна. Тоест моите паник атаки започнаха, когато припадна пред мен първия път 😁

За психолозите и аз нямам доверие,вече съм писала защо. Ако ще.е външна помощ по-добре психиатър и много самостоятелна работа.

Аз забелязвам,че лятото ГТР ми се увеличава, което и при мен съвпада с раждането и дано това лято е по-леко, защото миналото сменях работа от зор, и екстрасистолите нямаха спирка.

В моята работа се отвори по-висока позиция, пуснах се, стискайте палци, ако стане -ваксината ще е от мен хихи.

# 50
  • Мнения: 4 406
Георги, чифтосвали са се предиобедно. Насъпила съм ги, то и на мен да ми нарушат кефа и аз ще хапя!

# 51
  • Мнения: 2 757
Ми като ходиш да воайорстваш, така ще е Grinning Мен ме е жулвал скорпион и една медуза в Нова Зеландия, това са ми най екстремните. Медузата си беше страшно, кожата ми беше станала черна на мястото...
Георги, чифтосвали са се предиобедно. Насъпила съм ги, то и на мен да ми нарушат кефа и аз ще хапя!

# 52
  • София
  • Мнения: 149
Скрит текст:
Шарлатани не ми се слушат. С ПР/ГТР/ОКС се занимават психиатри, това са състояния свързани пряко с депресивни разстройства. И само доктори ги лекуват. Всичко друго са глупости. Не ми се спори, както казах, уморил съм се да слушам глупости! Не се припада от адреналин, припада се от други неща. ПР не предизвиква припадъци. ГТР също. Причината да се припада е хипотонична най често. А ако на някой мозъка му изключва по време на адреналинов приток, има проблем , който е за високоспециализиран невролог или кардиофизиолог. И ми е писнало да слушам за психолози и попове как лекували тия състояния! Не ги лекуват! Това са глупости на търкалета. Ако искате истината - strahbg е сайта. Човека е минал през ада, и в него е имало и хапчета. Иначе щеше да си е там още. А разни говеда с дипломи по психология от Благоевград изобщо не ме интересуват!

Джери ето:
https://www.anxietycoach.com/what-panic-attacks-can-do-to-you.html

Много интересно, щом казвате, припада се. Специално се консултирах с 3 лекаря, и всички отрекоха да се припада. Ако има ниска захар, хипотония или някакъв друг проблем е възможно, но ако си клинично здрав няма как да се случи. Но явно нещата са силно индивидуални.

С паническо разстройство се занимават психотерапевти/психолози, не доктори  Wink
Учудвам се, че едва сега се "консултирате" , след толкова убидетелните си нагласи.
Успокойте се,Георги,много сте нервен,много бързо ви писва!Не си го изкарвайте тук.Ходете на психиатър и се тъпчете и цял живот с хапчета ако щете,Ваша работа,може и да полежите за ПА,ГТР или др. в психиатрията.Аз предпочитам по-дългосрочния вариант пред тъпченето с хапове и поставянето на диагнози,защото преди години именно от поставена диагноза и спиране евентуално на хапчетата после,изписани от психиатър ми се засили състоянието.Хапчетата само замазват нещата,а после?След дълго лутане попаднах на терапевт,с който реших проблема си, както съм споменавала  и преди и до днес съм забравила,че го имам.Попадала съм и на много "шарлатани" да,но те са били и лекари,не само психолози.А на Вас като не ви се слуша различно мнение явно бъркате мястото.Тук всички имаме свое мнение и обменяме опит.Но не с нерви и "писване".Ако Ви писва толкова бързо,то има само един начин да спрете това,но явно още сте тук

Знам го добре сайта страх.бг и лично съм комуникирала с момчето.Той е посещавал терапевти,които дори рекламира в страницата си.Та,понеже аз го познавам,а Вие не и не знаете подробности,ето че отново информациите ни се разминават поради Вашата неинформираност.Аз преди да седна да пиша нещо на ляво и на дясно първо се информирам,не изхождам от собствените си нагласи като Вас.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 11:26 от AnMary

# 53
  • Мнения: 2 757
Случая е следния Антония... Аз съм на финалната права на нещата и съм се излекувал на 90% с лекарска помощ. Георги от страхбг също е ходил на лекари, и е пил и хапчета. При него сега е обратното, излекува се от предишните проблеми, но се капсулира. Това е друга тема. Писнало ми е от глупости като Вашите, защото психолози не лекуват. Хапчетата са патерица - те не лекуват. Те ти дават време да се самонавиеш, че нищо ти няма. Иначе не се получава. Всичко друго като майндфулнес, дишания и всякакви чекии са абсолютен шит. И понеже имам не БГ опит, а международен , мога да кажа, че гайдлайните за лечение на Депресия и нейните допълнителни бонуси като ГТР, ПР и т.н. са еднакви! Почти винаги се действа с един набор от медикаменти. А ако не се проведе лечение, се стига в 90% от случаите до хронифициране и психози. Изобщо не ми пука кой познавате и кой не, аз познавам повече, и то от най добрите. И в МЗ съм бил служител в БГ, а като доставчик фирма и в Пфайзер многократно , Рош , Такеда, Новартис, Байер и т.н. Познавам и техните топ фармаколози и с много сме обсъждали тези разстройства, те не са само в БГ. Всички сме на едно мнение - без медикаменти е просто безмислено! Все едно сега да лекуваме коронавируса с хомеопатия, коприва, бъз и такива шитни.

# 54
  • Мнения: 4 406
Понеже нас, докторите, ни нарекоха неинформирани, на мен ми звучи мекото на тъпи. Аз лично не смятам да изпадам до разговори с Ентелигентни и Енформирани 'ора. Това са посредствени, забили се и си втълпили определено тяхно си де що годе мнение.
Нека си живеят в свои води!

Някой да не каже, че съм яхнала метлата, рано зори, яхнала съм я!

# 55
  • София
  • Мнения: 149
Случая е следния Антония... Аз съм на финалната права на нещата и съм се излекувал на 90% с лекарска помощ. Георги от страхбг също е ходил на лекари, и е пил и хапчета. При него сега е обратното, излекува се от предишните проблеми, но се капсулира. Това е друга тема. Писнало ми е от глупости като Вашите, защото психолози не лекуват. Хапчетата са патерица - те не лекуват. Те ти дават време да се самонавиеш, че нищо ти няма. Иначе не се получава. Всичко друго като майндфулнес, дишания и всякакви чекии са абсолютен шит. И понеже имам не БГ опит, а международен , мога да кажа, че гайдлайните за лечение на Депресия и нейните допълнителни бонуси като ГТР, ПР и т.н. са еднакви! Почти винаги се действа с един набор от медикаменти. А ако не се проведе лечение, се стига в 90% от случаите до хронифициране и психози. Изобщо не ми пука кой познавате и кой не, аз познавам повече, и то от най добрите. И в МЗ съм бил служител в БГ, а като доставчик фирма и в Пфайзер многократно , Рош , Такеда, Новартис, Байер и т.н. Познавам и техните топ фармаколози и с много сме обсъждали тези разстройства, те не са само в БГ. Всички сме на едно мнение - без медикаменти е просто безмислено! Все едно сега да лекуваме коронавируса с хомеопатия, коприва, бъз и такива шитни.

Вие не сте "всички". Пропускате удобно един коментар,в който момичето обяснява,че също е имала припадъци.Аз не отричам медикаментите,просто не ги предпочитам.За фармакологичната индустрия дори не искам да започвам тема,както  и да е. Не ми се продължава подобен разговор,в който изтъквате кой сте и къде сте бил. Моята идея е съвсем друга и полуих отговори на нея извън Вашия.

# 56
  • Мнения: 1 134
И моята психиатърка като чуеше за психолози, я втрисаше и почваше лекция как вече всяка фризьорка и козметичка изкарва курс за психолог. 😉😀😀. Вярвам й.

# 57
  • Мнения: 2 757
Остави това, Ами и разни папагали, френски кралици и всякаква сган тука много разбира и психолози изтъква, че и припадъци от адреналин и глупости на търкалета. Като те подгони мечка в полето, ще припаднеш сигурно... То тая природа да не е учила във ВУАРР , че така да ни е създала. Виж, след като се измъкнеш от мечката, може и да припаднеш, но това вече е съвсем друг механизъм. А хора дето припадат като им взимат кръв, видят кръв и т.н. са съвсем друга категория. Аз имах познат при вида на големи гърди също припадаше. Ама луди всякакви вече. Съвсем скоро ще си бия камшиците от тука, че аман от козметици, фризьори, шлосери и фрезисти, дето учили 3 години и вече псЕхолози станали. Аман!
И моята психиатърка като чуеше за психолози, я втрисаше и почваше лекция как вече всяка фризьорка и козметичка изкарва курс за психолог. 😉😀😀. Вярвам й.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Те нещата са ясни. Няма какво да се спори. Ако беше шарлатания психотерапията, нямаше повечето психиатри да се обучават в едно или друго психотерапевтично направление. Щяха да си останат с чистата химия.
Като за пример началника на психиатрията в Света Марина проф. Христо Кожухаров има един куп подобни обучения и практика, обявения по официални статистики за най добър варненски психиатър Александър Попов също.
И много други, но тези са от най известните.

# 59
  • Мнения: 2 757
Има една съществена разлика - доктора може да се обучи допълнително към основната квалификация, за да работи и с психология, докато козметичната с психология си остава козметична. Аз ако реша да уча макроикономика, ще се добави към докторантурата ми като допълнителна квалификация с умения да връзвам нещата, обаче ако уча психология, ще знам единствено как да вадя пари от нея и реално няма да ми е допринесла да съм добър специалист по психология. Доктор психолог може да стане, обаче психолог доктор не може... Важи и за другите. То си има и клинична психология в медицината, тя е нещо като пластичната хирургия на специфични части, не е особено голямо, но е тясно специализирано. Но цървули психолози с тестчета, техники на дишане, екзорсизъм, молитви, йога, тантра и т.н. по-добре да се избесят публично!
Те нещата са ясни. Няма какво да се спори. Ако беше шарлатания психотерапията, нямаше повечето психиатри да се обучават в едно или друго психотерапевтично направление. Щяха да си останат с чистата химия.
Като за пример началника на психиатрията в Света Марина проф. Христо Кожухаров има един куп подобни обучения и практика, обявения по официални статистики за най добър варненски психиатър Александър Попов също.
И много други, но тези са от най известните.

Общи условия

Активация на акаунт